Mumya Dönüyor

The Mummy Returns

Mumya Dönüyor (2001) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0
/ 10
1983 oy

18 Mayıs 2001

2001 - ABD

AksiyonFantastikMacera

130 Dak.PT130M

Stephen Sommers

2697 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Rick O'Connell ile Evelyn'in Mısırlı rahip Imhotep'in mumyasıyla dehşet dolu karşılaşmalarının üzerinden tam 10 yıl geçmiştir. Artık evli bir çift olan Rick ile Evelyn'in üstelik 9 yaşlarında Alex adında, afacan mı afacan bir oğulları da vardır. Ancak kader bu maceraperest aileye yeni bir oyun hazırlamaktadır. Imhotep'in mumyası İngiltere'de bir müzede bazı güçler tarafından canlandırılmaya çalışılmaktadır. Öte yandan Mısır'da Imhotep'in azılı düşmanı bir başka savaşçı mumya binlerce yıllık uykusundan uyanmak üzeredir. Bu iki gücün savaşında O'Connell ailesinin beladan uzak durması hiç de kolay olmayacaktır.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen mtb888
Tüm yorumlar (451)
baran34 (Profesyonel) | 20 Nisan 2014, 01:15

Her ne kadar ilk filmdeki ambiansı yakalayamazsakta idare eder türden bir devam filmiydi. Yinede pigmelerin bu filmde ne işi var hala anlamış değilim. Mısır kültüründe yada mitolojisinde böyle bir olgu yok. Filme gelecek olursak. Rick(B.Fraser) Evy (Rachel Weisz) ile evleniyor ve Alex adında 8 yaşında afacanmı afacan bir çocukları vardır. Kader onları yine uğrak yerleri olan Mısır'a kadar götürecektir. Filmin kadrosuna "The Rock" akrep kral rolü ile dahil olmuş fakat öyle aman aman bir rolü yok maalesef. Asıl rolünü bu filmden 1 yıl sonra gösterime giren "The Scorpion King" filminde başrol oynayarak sergiledi. Oded Fehr'in kadroda kalması iyi. Kapasiteli bir oyuncu. İlk filmde "Beni" karakterini öldürmeselerdi süper olurdu. Filme renk katıyordu kaypaklığı ve şaklabanlığı ile..
Serinin bir sonraki filmi maalesef fiyasko olmuş. Tabii usta yönetmeni bırakıp Rob Cohen gibi sevilip sayılmayan birine verirlerse olacağı budur.

Cevap Yaz
0
1
RamazanCAN61 (Dublör) | 15 Nisan 2014, 15:49

Bu türü sevenlerin zevkle izleyeceği bir film

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 03 Nisan 2014, 11:33

İyi bir devam filmi ama birincisi kadar kaliteli değil. Bilgisayar efektleri yine kaliteli ve her bir karakterin ayrı bir havası, ayrı bir esprisi var. Dwayne Johnson`ı bu filme tanıyıp takip etmeye başlamıştım yanılmıyorsam kendisine de şöhreti açan filmd ki sonrasında Scorpion King adında bir film çevirdi.

Cevap Yaz
0
0
Christian99 (Figuran) | 28 Mart 2014, 22:41

İlk filmi cidden bi harikaydı.
Bu filmdeki kadroya Dwayne Johsnon'un eklenmesi filmi biraz daha ilgi çekici yapmış.
Filme gelirsek, film ilki gibi müthişti. 8.7/10

Cevap Yaz
0
1
23BlackIce (Dublör) | 28 Mart 2014, 00:25

Birinci filmden sonra izlenmesinin rekora ulaşması normal tabii insanlar öyle güzel bir filmin devamını merak etti. Aslında bence gayet de iyiydi. Çoğu kişinin beklentisi ilk filmden kötü olacağı yönündeydi ama bence hemen hemen aynı gibiydi. Hangisi daha güzel derseniz tabii ki 1 ama bu da çok güzel bir devam filmi. Hem de yapım yılının 2001 olduğunu düşünürsek...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz