3 Harfliler: Marid

Üç Harfliler: Marid

3 Harfliler: Marid (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
5.9
/ 10
511 oy

24 Eylül 2010

GerilimGizemKorku

80 Dak.PT80M

Murat Toktamışoğlu

294 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Çocukluğunuzda yaşadığınız bir kabus 20 yıl sonra tekrar başlasa, öteki alemden gelen belalı bir varlık size, sevdiklerinize musallat olsa ve bir gece boyunca korkutucu, güçlü ve vahşi varlığın oyunlarına teker teker kurban olsanız kendinizi nasıl hissedersiniz?
Ayla, kocası Serkan ile mutlu bir çifttir. Ayla 11 yaşında öteki alemden gelen bir varlığın musallat olması ile kabus dolu bir 3 gün yaşamıştır. O günlerden bu günlere en önemli koruyucusu olan muskasını önceki gün kaybettiği için kendini korumasız ve çaresiz hissetmektedir. Serkan yeni bir muska yazması ve Ayla'yı rahatlatması için bu konularda ismi bilinen İzzet Hoca'yı o akşam eve davet eder. Akşam yakın arkadaşları Meltem ve Cem de geleceklerdir. Ayla'nın yeniden başlayan kabusları ile herkesin aynı gece Ayla ve Serkan'ın evinde yaşayacağı kabus dolu dakikalar öteki alemden gelen varlığın gücünü ve zalimliğini herkese gösterecektir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen dirty54
Popüler Yorumlar
Pervinco (Figuran) | 03 Haziran 2010, 20:36

İsmi beni kopardı yaa müthiş, daha etkileyici olmazdı heralde :D :D

10
+20
bunuelvali (Amatör) | 03 Haziran 2010, 11:38

Sıradan, çapsız bir korku filmi daha... Büyüyle başlayan musallatla devam eden cinli perili korku filmlerine eklenen bir halka... Ne beklenir beklentileri yüksek tutmamak gerek türün ilgilerine dahi sıcak gelmeyecek bir filmle karşı karşıyayız muhtemelen zira konusu hiç umut verici değil... türkler daha iyi korku filmi çekeblir mi? Çekerler neden olmasın ancak öncelikle para kazandırıyor diye türkiyede iyi tutması beklenen konuların da dışına çıkmaları elzem hep aynı havuzda yüzmek bir noktadan sonra seyirciyi bezdirecektir. İşin esasında korku filmlerinin içinde olduğu üretme kabızlığı krizi yalnızca türkiyeyi vurmadı kaldı ki türkiyede korku filmleri tarihinde 50lerden 2000lere bir boşluk da var. Yeni yeni toparlanan bir korku filmi anlayışı var. İnsanları bir filmle korkutmanın çok basit iki yolu vardır. Birincisi korkularına yönelmek o korkulardan beslenmek ikincisi ise o korkuları iyi işlemek yeri gelince seyirciyi diken üstünde tutabilmek. Ne yazık ki günümüz korku sineması ikincisinin hakkını veremiyor. İlkini ise hep aynı konular etrafında tur atarak tüketiyor. Hem dünya çapında hem de türkiyede korku sinemasına yeni soluk getirmek biraz da farklı kulvarlara açılmaktan farklı konulara, korkulara eğilmekten geçiyor...

3
+15
Tüm yorumlar (451)
mimaotml (Dublör) | 15 Nisan 2014, 14:40

Bende en beceriksiz korku filmi yönetmenimizin hasan karacadağ olduğunu düşünüyordum,yanılmışım.. Daha beterleri de varmış..

Cevap Yaz
0
0
serifun (Amatör) | 08 Nisan 2014, 00:17

sınemada ızlemıstım arkdasımla ses efektlerı ve bır kac sahne var cok ıyı olan

Cevap Yaz
0
0
emrecan2611 (Figuran) | 19 Şubat 2014, 04:16

sadece ani ses efektleri ile korkutmaya çalışılmış bu işi en iyi hasan karacadağ yapıyor kim ne derse desin.tek beğendiğim hocanın sahte olması = )

Cevap Yaz
0
0
Pink9292 (Amatör) | 02 Şubat 2014, 20:41

Bence bu kadar kötü eleştiriyi hak etmiyor.Çok iyi değil ama yerlerde de değil.İdare eder.

Cevap Yaz
0
0
McMurphy1975 (Figuran) | 29 Ocak 2014, 16:40

Sinemada sevgilimle izlemiştim. Birkaç sahnesi ve ses efektleri dışında pek etkilendiğimi söyleyemem. Filmi sinemada izlediğim halde en fazla 5 puan çıkar cebimden. Tipik türk filmleri gibi işte. İzle-geç yapabilirsiniz illa izleyeceğim diyorsanız.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz