Tetikçiler

Looper

Bütün Fragmanlar ►
Tetikçiler (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
706 oy

12 Ekim 2012

2012 - ABD

Bilim KurguAksiyonSuç

119 Dak.PT119M

Rian Johnson

460 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Rian Johnson'ın Brick / Asi Gençlik ve Bloom Kardeşler filmlerinden sonra çektiği Tetikçiler, zamanda yolculuğun mümkün olduğu 2077 yılında geçiyor. Yasadışı ilan edilen bu zamanda yolculuğu yalnızca mafya kullanmakta ve ortadan kaldırmak istediklerini geçmişe yollayarak tetikçiler tarafından öldürülmelerini sağlamaktadır. Gelecekten gelen kurbanları öldüren uzman tetikçilerin en iyilerinden biri Joe'dur. Ne var ki, Joe'nun yeni kurbanı, 30 yıl sonradan gelen kendisidir. Hedefini öldüremeyen Joe, bu işi çözmelidir, yoksa kendisi de öldürülecektir.

Filmi Ekleyen dirty54
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 06 Mayıs 2013, 19:08

Hollywood'un senaryosu sıkıntısı çektiği, Senaryoların kısırlaştığı, Klişelerin artık tüm dünyaya virüs gibi yayıldığı sinema sektöründe Böyle orjinal fikirleri görmek güzel. Film Zaman yolculuğunu işin içine katarak bilim kurguyu bir sos olarak kullanmayı başarıyor ve ortaya sıradışı farlı bir yapım çıkıyor. Aksiyonun tavan yaptığı karmaşık bir kurguya sahip film karışık gibi görünse de genel bir çerçeveden bakılacak olursa aslında çok ta karışık bir film değil. Filmin farklı konusu ve alışılmışın dışında olan kurgusundan dolayı karmaşık gibi görünebilir. Zaman yolculuğunun icat edildiği bir yılda Çete veya örgütlerin Gelecekteki kişileri öldürmek için 30 yıl öncesinde yaşayan tetikçilere onları öldürtmesi üzerine kurulu film. Geçmişte öldüğü için de geriye ceset falan kalmıyor.Temiz iş. Tabi filmin açık noktaları da var fakat filmin orjınalliği ve iyi bir kurguya sahip olmasından dolayı bu açıklar ihmal edilebilir. Zaman yolculuğu gibi bir şey neden icat edilir ? Ve neden yasaklanır ? İnsanoğlunun başına ne geldiyse merakı yüzünden gelmiştir. Zaman yolcuğu yasaklanacak fakat yinede icat ediyorlar bunun sebebi de meraktır ya da Hükümetlerin bunu gizli bir şekilde kullanma amacı da olabilir. Filmi çok beğendim.Sonu da çok iyi bağlanmış.Fedakarlık teması işlenmiş... Beğenmediğim nokta Çok sevdiğim Josep Gordon Lewit'in bu film de tetikçi rolünde olması. Ben açıkcası bu role yakıştığını düşünmüyorum. Yine de onu görmek güzeldi. Onun dışında Emily blunt ve oğlu filmin jokerleri olmuş. Bruce Wills i saymıyorum bile. O filmi alıp götürüyor zaten. 10/ 8.5

1
+14
karmi (Profesyonel) | 07 Mart 2013, 01:51

Looper yönetmen Rian Johnson’un ilk büyük filmi bu yüzden eleştirileri biraz daha insaflıca yapmak gerekir ama açıkçası çok büyük beklentilerle izlediğim filmde çokça hayal kırıklığı yaşadım diyebilirim. Öncelikle orijinal bir film değil looper bir karakterin daha büyük halinin gelecekten geçmişe yollanması hemen Terminator ve 12 maymun filmlerini akla getiriyor tabi ki bire bir kopyası demiyorum ama yönetmen bu iki filminden epey faydalanmış ve buna rağmen senaryo boşluklar ve büyük mantık hataları içeriyor.Bunlardan Spoiler içermemesi için bahsetmicem ama izlediğinizde göreceksiniz.Oyunculuklara gelince Bruce willis de dahil orta karar bir oyunculuk var filmde sadece küçük yıldız Pierce Gagnon’un oyunculuğuna dikkat buyrun filme damgasını vurmuş. İkincisi Filmi izlemeden önce izlemiş olan bazı arkadaşların kopardığı muhteşemdi kıyametini düşünürken bir yandanda 30 milyon dolarlık bütçeyle nasıl efsane bir bilimkurgu çekilebilirki diye de düşünüyordum ve maalesef haklı çıktım filmde çok az görsel efekt var ve çok istesemde spoiler içermemesi için bahsetmiyorum ama bazıları gerçekten komik derecede basitti , Bruce Willis’e benzemesi için Joseph Gordon-Levitt’e yapılan abartılı makyaj cabası!!Yöntmenimizin hem görsel hem de anlatı olarak sadelikten yana olduğu kesin!!Looper bazı çevrelerce abartıldığı kadar fiyakalı bir bilim kurgu-aksiyon filmi değil ne çok derin ne de sığ, ne çok hareketli ne de durgun... Kısacası izlediğinizde sizi çok heyecanlandırmayacak, çok da üzmeyecektir. İzleyipte benim gibi düşünenlerinden sayısı göklere çıkaranlar kadar fazla gözlemlediğim kadarıyla yani gariptir ikiye bölünmüş durumda sinemaseverler ama arada uçurum var ya çok beğenenler ya hayal kırıklığı diyenler benim gibi tabi hayal kırıklığı derken oluşturulan beklenti ve abartıya göre diyorum yoksa kesinlikle izlenmesi gereken bir film ama mısırınızı yerken büyük beklentilere girmeden.! Filmin IMDB’deki puanı 8.0 ve bunda Yönetmen Rian Johnson’un Güya Christoper Nolan edasıyla çektiği bir filmin seyirci üstündeki sahte aksi var ama zamanla IMDB puanın düşeceğine ve filmin hakettiği puana geriliyeceğine inanıyorum Çünkü ne Rian Johnson bir Christoper Nolan ne de Looper (Tetikçi)bir Inception(Başlangıç) olabilir! İyi seyirler. 6.4/10

0
+11
Tüm yorumlar (451)
sportivoenzo (Amatör) | 12 Nisan 2014, 17:20

gelecekten gelen uzman tetikçilerin filmi , kahramanımız karşısında kendini görünce işler karışmaya başlar .

notum : 7

Cevap Yaz
0
0
mtiske (Profesyonel) | 22 Mart 2014, 21:05

Kimse kusura bakmasın
Bu kadroya bu film olmamıs
Amaçsız bir senaryosu var
Heyecan da göremedim
Bu türe ilgi duyanlar izleyebilir.

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 21 Mart 2014, 17:54

Son derece kaliteli ve zaman yolculuğu konusunda farklı bir film olmuş; farklıdan ziyade aklıla mantığa daha yatkın desem doğru olur sanırsam ki zaman yolculuğu konusu genellikle fantastik, dalga veya komedi amaçlı kullanılmıştır hep. Bilim kurgu da işin içine girip oyuncu performansları da buna etki edince tadından yenmez bir film çıkmış ortaya.
J.G.Lewitt mükemmeldi; Bruce Willis in mimiklerini yemiş bitirmiş sanki daha beşinci dakikada falan Mazda Mx miatası ile durup konuştuğu sahnede yüz ifadelerini görünce "herhalde Bruce amcamın gençliğini canlandırıyor" dedim ki zaman ilerledikçe ve fazlasını görünce hayranlığım kat kat arttı.

Cevap Yaz
0
0
uysal12 (Figuran) | 28 Şubat 2014, 22:25

Joseph Gordon-Levitt varsa her filmi izlerim adamım benim yaaa bu filmdede performansı sağlamdı.
Filmin ise bazı sahnelerinde sıkıldım ama çoğu yerini zevkle izledim güzel bi filmdi izlenmeye değerdi bence .)

Cevap Yaz
0
0
ferubjk (Amatör) | 17 Şubat 2014, 22:15

senaryo orjinal,harika, ilk. güzel bir film. kesinlikle izleyin. 10/7.8

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz