Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Bütün Fragmanlar ►
Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.2
/ 10
3272 oy

15 Şubat 2008

DramGerilimMüzikalSuç

116 Dak.PT116M

John Logan Stephen Sondheim Hugh Wheeler Christopher Bond

4492 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Filmde Johnny Depp, haksız yere hapse gönderilen, ve sadece bu acımasız ceza için değil, karısı ile kızına olanların üzücü sonuçları için de intikam yemini eden Benjamin Barker’ı, Helena Bonham Carter ise onun saplantılı ölçüde kararlı suç ortağı Bayan Nellie Lovett’ı canlandırıyor.
 
Barker, Sweeney Todd kimliğine bürünerek Bayan Lovett’ın pastanesinin üzerindeki, eskiden kendine ait olan berber dükkanına geri döner. Amacı, karısı Lucy’yi ve küçük kızınıondan çalmak için alçak yardımcısı Beadle Bamford’la (Timothy Spall) birlikte kendisini uydurma bir suçla uzaklara gönderen Yargıç Turpin’i (Alan Rickman) gözlemektir.
 
Bayan Lovett, Barker’a, Yargıç Turpin tarafından iğfal edilen karısının kendisini zehirlediğini söyler. Bu arada, rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli (Sacha Baron Cohen), Barker’ı kimliğini ifşa etmekle tehdit edince, Barker onu boğazını keserek öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemezken, Bayan Lovett bu krizi, sallantıda olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve turtalarını insan etiyle doldurmayı önerir.
 
Sweeney, yargıcın gözlerini Johanna’ya (Jayne Wisener), yani Sweeney’nin ergenlik çağına gelmiş kızına diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna’nın vesayetini elinde tutmaktadır. Evde hapis hayatı yaşayan Johanna bir gün Sweeney’yi denizden kurtarmış olan genç denizci Anthony (Jamie Campbell Bower) tarafından fark edilir. Genç kıza delice aşık olan Anthony onu kurtarıp evlenmeye yemin eder.
 
Bu arada, Bayan Lovett’ın turtaları çok geçmeden Londra’da dillere destan olur ve satış patlaması yapar. Bayan Lovett saygınlık kazanmayı ve Sweeney’yle evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Yanlarında, evlatlık olarak alacağı, Pirelli’nin eski asistanı Toby de (Edward Sanders) olacaktır. Fakat Sweeney’nin aklında intikamdan başka bir şey yoktur; başka herkes ya da her şeye zarar verecek olsa da.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
emrahtas (Dublör) | 05 Ekim 2012, 09:55

müzikal sevmem ama yorumlar üzerine bakmadan geçmek ayıp olur dedim, genel olarak güzel bir filmdi yalnız boğaz kesme sahneleri çok yapmacık olmuş gibi, kanın rengi tutmamış falan. SPOİLER Asıl ilgincime giden helenanın daha berberi tanımadan karısının öldüğünü söyleyip sonra sanki bunu kasti öyleymiş gibi gösterip aslında ölmediğidir, doğrusu berberi tanıyıp sonra karısı arsenikle intahar etti demeliydi arada baya bir tutarsızlık oluyor.yada arada kaçırdığım sahnelerde olabilir :)

0
+9
kuty73 (Dublör) | 19 Temmuz 2012, 10:49

Herkesin beğeneceği bir film değil ama bence aldığı puanı hak etmiş filmlerin arasında... Filmimizin konusu;haksız yere hapse gönderilen Benjamin Barker (Johnny Depp) ve onun acımasız iş ortağı Miss.Lovett'ın (Helena Bonham Carter) maceraları anlatılıyor. Barker, yıllar sonra karısı ve kızının intikamını almak için "Sweeney Todd" takma adıyla Londra'ya burada eskiden kendisine ait olan berber dükkânına geri döner. Amacı karısı Lucy'yi ve küçük kızını kurtarmak ve onu haksız yere hapse gönderen Yargıç Turpin’i (Alan Rickman) öldürmektir. Film vahşet içermekte ama yine Tim Burton farkıyla..Diğer cinayet filmlerindeki gibi içiniz kalkmıyor.Oyunculara gelirse Johnny Depp ve Helena Bonham Carter her zaman ki gibi rolünün hakkını fazlasıyla vermiş.Makyaja gelirsek,cani bir berber makyajı oldukça yakışmış ve seri katil havası katmış.. Başta da söylediğim gibi herkesin beğeneceği bir film değil ama yine de izlenebilir.Filmdeki en sevdiğim replik:Kapkara bir delik var dünyanın dibinde, ağzına kadar boktan kimselerle dolu... Puanım:10/8.1 İyi Seyirler...

0
+7
Tüm yorumlar (1882)
vforvendeta (Figuran) | 13 Nisan 2014, 20:39

Müzikal olsada izletiyor ama sonunu pek sevmedim çok havada kalıyor

Cevap Yaz
0
0
okan_emre_58 (Amatör) | 30 Mart 2014, 20:46

İçi boş filmlerle saatlerimizi geçirirken, Johnny Deep ve Helena Bonham Carter'ın oynadığı bu müzikali 116 dakika seyretmeye doyamadım, kendi adıma muhteşem bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Olur mu minnak.

Cevap Yaz
0
1
SineVanGogh (Artist) | 29 Mart 2014, 16:04

-----------Bir Delik Var Dünyada
Kocaman Kara Bir Çukur Gibi
Ve Dünyanın Tüm Haşereleri
Orada İkamet Eder
Ve Oranın Ahlaki Değerleri
Bir Domuzun Salyası Kadar Değerli Değildir
Ve O Yerin Adı Londradır
Deliğin Tepesinde
Birkaç İmtiyazlı Kimse Oturur
Alay Ederler
Aşağıdaki Haşerelerle,
Güzeli Pislik Ve Aç Gözlülüğe Dönüştürürler.--------------

Film karanlık ve kasvet dolu bir atmosferde Thames nehrinin sularını aydınlatan bir müzikal eşliğinde yol alıyor sizide o sularda götürürken önünüzde bilinmezliklerle dolu dakikaları iple çekiyorsunuz. Klasik bir Tim Burton filmi diyebilirim ilk 15 dakikada büyük beklentilere gebe bırakıyor izleyicileri siz içinizde ki sinema sevgisini korladıkça o ekrandan söndürüyor içinizdeki ateşi yanlış anlaşılmasın büyük beklentilerle başlamassanız gayet güzel bir film ama koltuğa uzandığız zaman güzel bir sakal traşı bekliyorsunuz ve boğazınız birden kesiliveriyor :)

Gerilim filmden oldukça uzakta bir yere konumlanmış siz ona ulaşmaya çalıyorsunuz o sizden kaçıyor kısacası bi süre sonra kesilme biçilme sahneleri kabak tadı vermeye başlıyor.
Romantizm unsurunu biraz daha ön planda tutup onu besleyebilirmiydi ne derece güzel olurdu onu bilemem ama oda çok zayıf kalıyor.
Johnny Deep filmin çok ötesinde muhteşem bir performans sergilemiş her zaman olduğu gibi.
Laura Micheal Kelly her ne kadar ön planda olmasada şehir yanıyor replikleriyle çok hoş bir performans sergilemiş.
Jamie Bower ve Jayne Wilsener güzel bir kariyere göz kırpırıyor.

Ve son olarak sınıfın zeki ama yeterince çalışmayan öğrencisi Tim Burton yine iyi bir not alıyor :)


Müzikal sevenlerin beğenerek izleyeceğini düşünüyorum.

Filme puanım:
7.5 /10

Cevap Yaz
0
1
aamirkhantunc (Amatör) | 12 Mart 2014, 04:46

mzkal tarz da güzlfilm omuşbeğendim:)

Cevap Yaz
0
1
YaZMiRa (Jön) | 10 Mart 2014, 00:14

Filmin hikayesi çok güzel şaşırtıcı ve farklı olmuş sadece Johnny Depp için bile izlenir.8/10

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz