İkili Oyun

The Double (ı)

Bütün Fragmanlar ►
İkili Oyun (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
146 oy

28 Ekim 2011

2011 - ABD

DramGerilimGizemSuç

Michael Brandt Derek Haas

71 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Washington D.C.’de bir parlamento üyesi, çok önce öldüğü tahmin edilen Cassius adlı Sovyet bir casusun izlerini taşıyan cinayete kurban gider. Katili yakalayabilmek için CIA, genç ve sabırsız bir ajanla, bütün hayatını Sovyet casusu yakalamaya adamış kıdemli özel dedektif Paul’den bir ekip oluşturur. Ancak kimsenin bilmediği bir gerçek vardır; Paul aslında Cassius’un ta kendisidir. Genç ortağı yavaş yavaş onun gerçek kimliğine yaklaşırken, Paul de Cassius’u taklit eden düzenbazı bir an önce yakalamak için zamanla yarışmaya başlar.

Filmi Ekleyen dirty54
Popüler Yorumlar
ALEMINDAYISI (Figuran) | 26 Mart 2012, 14:39

62 yaşındaki Richard Gere'in yaşına göre kovalamaca sahnelerindeki atik yapısı ise filmi en çekici kılan, basit ama gerçek detaylardan biri. Alışılmışın dışına çıkmayan bir polisiye izlemek istiyorsanız, çok da vakit kaybı sayılmaz.

2
+5
Tüm yorumlar (74)
Stiff (Profesyonel) | 16 Mart 2014, 11:00

Bu tür filmlerden pek haz almasam da; ilk 20 dakikalık sıkıcı dilimden sonra oldukça izlenebilir bir ajan filmi. İzlerken ben çok kafa yormadım, o yüzden sonu da tatmin etti diyebilirim. Richard Gere'a "Yaşlı Kurt" karakteri uygulanmasına rağmen rol pek gitmemiş. Eksiklerine, zaman zaman hikayede yaşanan boşluk ve kopukluklara rağmen oldukça keyif aldım.

Cevap Yaz
0
0
factual (Jön) | 03 Aralık 2013, 13:07

Film bilindik, tahmin edilebilir bir senaryoya sahip. O zaman geriye önce oyunculuk, sonra da işlenişinde ilave artılara ihtiyaç duyuyor. Oyunculuk kısmının kesinlikle bunu başardığını düşünmekle beraber işlenişinde bazı eksik kalan kısımlar olduğunu düşünüyorum. Vasatı aşan ama çok fazla beklentiye girilmeyecek bir yapım olarak nitelendiriyorum kendimce.

Cevap Yaz
0
1
birolabi (Dublör) | 09 Kasım 2013, 11:48

sıkılmadan izlenecek orta halli bir casusluk filmi.

Cevap Yaz
0
0
farukbayram (Dublör) | 09 Kasım 2013, 08:26

Yahudi soykırımını anlatan Müslümanları terörist gösteren filmlerden ne kadar bıktıysak rusların Amerika düşmanlığını görmektende bir o kadar bıktık devlet politikalarıyla aynı yöne bakan bu tarz filmler milletin beynini kirli sularla yıkayıp yapılacak her şeyi meşru göstermek içindir film iyi başlasa da cassiusun deşifre edilmesinden sonra o havayı kaybediyor ve izleseniz de olur izlemeseniz de havasına bürünüyor sondaki sürpriz ise hiç tatmin edici değil puanım eh işte

Cevap Yaz
0
1
ElifMeral (Amatör) | 07 Kasım 2013, 10:56

Sonunu tahmin edebildiğiniz halde ilgiyle izlediğiniz bir film. 10/6

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz