Savaş Tanrısı

Lord Of War

Bütün Fragmanlar ►
Savaş Tanrısı (2005) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1
/ 10
1951 oy

14 Ekim 2005

2005 - ABDFransa

DramGerilimSuç

122 Dak.PT122M

Andrew Niccol

2426 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Şans sayesinde yuri orlov en büyük yeteneğini keşfeder: yasa dışı silah ticareti çeki temiz çıkan herkese mal verirken bir yandanda kardeşinin yardımıyla silah işindeki en büyük vurgununu gerçekleştirir. Bugüne kadar istediği herşeye ulaşmasını sağlayan hızlı zekası ve becerisi, ısrarla peşine düşen interpol ajanından da (ethan hawke) kurtulmasına yardımcı olur. Ancak cesaretinin zirvesindeyken müşterilerinin sağlayabileceğinden daha fazlasını talep edebileceğinin farkına varır ve zamanla korumaya çalıştığı insanlar üzerinde ölümcül bir sorumluluk haline gelir.

Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 27 Eylül 2012, 10:05

BAŞYAPIT...Benim en sevdiğim 3 filmden biridir. Ve bir Amerikan yapımı olmasına ragmen Halen dünyanın en büyük silah kaçakçısının Amerika başkanı oldugunu da cesurca söyleyebilen bir filmdir. Belkide sinemaya uyarlanıp ta gişe beklentisi olmayan tek filmdir.Uluslararası af örgütünün desteğiyle dünyada olan biten gerçekleri bize müthiş bir şekilde sunmuşlar. Film birçok sinema salonunda yer almamasına ragmen 42 milyon dolarlık bütçesine karşılık 72 milyon dolar kazanç elde etmiştir. Bu kadar kazanç elde ettiğine bakmayın, aslında bu filmin para kazanmak gibi bir niyeti yoktur. Truman show, Terminal, in time gibi filmlere imza atmış Andrew Niccol ise bence sinemanın en saygıdeger yönetmen-senaristlerindendir. Filmin başrolunde en sevdiğim aktör nicolas cagenin olması sevindirici ve bence oskarlık bir performans sergilemiş.Nicolas cage aynı zamanda filmin yapımcısıdır. ■ Hayatta sadece iki trajedi vardır. Biri istediğine sahip olamamak diğeri sahip olmaktır. ■ Şu anda Dünyada dolaşan 550 milyon ateşli silah var. Bu da her 12 kişiden birinin silahlı olduğunu gösterir. Şimdi sorulması gereken: Geri kalan 11 kişiyi nasıl silahlandırabiliriz? ■ Kurşunlar oylardan daha çok lider degiştirirler. ■ Silah satmak, elektrikli süpürge satmaya benzer. İnsanları arar, emir alır ve çok fazla yürürsünüz. Ben eşitliğe inanan bir ölüm taciriydim. Kurtuluş ordusu dışında her orduya silah satıyordum. Müslümanlara İsrail yapımı Uziler satıyordum. Faşistlere komünizm malı kurşunlar veriyordum. Hatta, dostum Sovyetler'le savaştığı zamanda bile Afganistan'a mal götürdüm. ■ Bu dünya silah tüccarlarına kalacak çünkü herkes birbirini öldürmekle meşgul. Bu hayatta kalmanın sırrıdır: Asla savaşa girme.. Özellikle de kendinle... ■ Silah kaçakçılarının savaşmasının kötü tarafı, mermi sıkıntısı çekmeyecek olmalarıdır... ■ Ben hiç hatırlanmak istemem, çünkü hatırlanmam demek, ölmem demektir. ■ ____10/ 10___

0
+19
busra1433 (Dublör) | 05 Haziran 2012, 16:16

bu tür filmleri çok seviyorum ama izledikten sonra çok kötü oluyorum.çok güzel çok çarpıcı bir filmdi.nicolas cage yine herzamanki gibi çok başarılıydı.jared leto'yu da çok beğendim.film beni resmen içine çekti çok etkilendim.filim gerçekleri gözümüzün önüne serdi aslında hepimizin bildiği gördüğü ama görmezlikten geldiğimiz gerçekleri.

0
+5
Tüm yorumlar (662)
muhammedcakmak21 (Amatör) | 13 Nisan 2014, 12:09

böyle çarpıcı filmler daha çok çekilmeli.tek kelimeyle mükemmel!

Cevap Yaz
0
1
arvol (Profesyonel) | 13 Nisan 2014, 00:35

Güzel bir film.Gerçek olaydan alınmış.Ama Biraz acımasızlık var filmde.Şiddet dolu bir film.Ailecek izlenmemeli.7/10

Cevap Yaz
0
0
asaf_yorulmaz (Profesyonel) | 06 Nisan 2014, 02:28

cesurca çekilmiş bir filmdi. izlemediyseniz tavsiye ederim çünkü sinema dünyasında böyle riskli filmleri pek kolay bulamazsınız. gerçi gerçekleri görmek istiyorsanız sinemaya pek gerek yok bütün bunlar her gün tv başında haberlerde duyduğumuz ve aldırmayıp geçtiğimiz şeyler.. bugün bm nin 5 daimi üyesini eleştirip dünya 5 ten büyüktür diyen liderlerin, kendilerinin komşudaki cihadistlere(!) yaptığı silah desteğini gözden kaçırmalarını izliyoruz..

Cevap Yaz
0
0
FinalFight (Dublör) | 04 Nisan 2014, 22:50

Hele ki filmin sonunda verilen mesaj o biçim.

Cevap Yaz
0
0
bbuse (Figuran) | 14 Mart 2014, 00:32

Gayet iyiydi 10/7

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz