Karşı Pencere

La Finestra di fronte

Karşı Pencere (2003) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
241 oy

12 Aralık 2003

DramRomantik

102 Dak.PT102M

Ferzan Özpetek Gianni Romoli

251 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

İtalya'da yaşayan Ferzan Özpetek'in ödül rekoru kıran son filmi 'Karşı Pencere', dokuz yıldır evli ve iki çocuklu genç bir kadın olan Giovanna ile kocası Filippo'nun tesadüfen yolda yaşlı bir adamla karşılaşmalarıyla başlıyor. Hafızasını kaybeden yaşlı adamın hayatlarına girmesiyle genç kadının da yaşamı değişmeye başlıyor. Evliliği pek yolunda gitmeyen genç kadının karşı pencereden gözlediği komşusuna duyduğu platonik aşk ve yaşlı adamın geçmişten yansıyan kırık aşk hikayesi ikisin de yaşamlarını etkilemeye başlıyor. Genç kadın için artık yaşamını sorgulama zamanıdır. Acaba karşı pencerelerden bize görünen yaşamlar neden cazip gelir, kendi yaşamlarımızı değiştirmek o kadar zor mudur? Ferzan Özpetek bu dördüncü filmde, hafıza, aşk ve yaşam üzerine duygusal bir sorgulamaya giriyor.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen nailtaylan
Popüler Yorumlar
mestame (Figuran) | 17 Nisan 2013, 03:15

türk filmi demek ne kadar doğru olur bilemiyorum ama recep ivedikleri,sabit kanca gibi filmleri gördükten sonra Türk filmlerine yönetmenlere olan inancımı yitirmişken bu güzel yapımı görmek beni umutlandırdı.

0
+4
Tüm yorumlar (90)
35nil90 (Amatör) | 27 Mart 2014, 00:47

filmin sonunda giorgia nın söylediği gocce di memoria her şeyi özetliyor dünde Mine Vaganti yi izlemiştim ikiside gerçekten çok başarılı şimdiye kadar izlemediğim için pişmanım doğrusu.

Cevap Yaz
0
0
seko7356 (Profesyonel) | 29 Aralık 2013, 13:16

Pazar sabahı hava kötü olunca bari havaya uygun bi şeyler izleyim dedim. Kendimi daha da bunaltmak için dram seçtim. Savaş, ırkçılık, aşk, aile, hayat bunların hepsi bir filmde toplanırsa genelde sıkıcı ve insanı mutsuzluğa iten bir film olur. Ancak Karşı pencere`de böyle bir şey aklımdan bile geçmedi üstelik büyük bir merakla izledim.
Bunların yanına harika müzikleri de ekleyince harika bir film var.
Film bitince kalktım ve pasta yaptım :)
Puanım: 9

Cevap Yaz
0
2
EnsFdn (Profesyonel) | 27 Eylül 2013, 12:13

aslında filmin yönetmenine filan bakmadan izlemeye başladım ve filmin bi yerindeki mırıldanma tanıdık geldi bu sezen aksu filan değilmi derken baktım o, yönetmen ferzan özpetek. yani kısacası film güzeldi tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
2
isimsizkumandan (Figuran) | 16 Haziran 2013, 13:35

İzlediğim ilk Ferzan Özpetek filmi aynı zamanda da bu filmden sonra her filmini izlemek istiyorum.Filmle birlikte ''korkak adam Türkiye de film yapmıyor'' gibi yorumların tahmin ettiğim gibi aptalcalığını anladım.Eşcinsel aşkı filmlerinde işleyen bir yönetmen ağza alınmasının bile ayıp karşılandığı bir ülkede ne kadar film çekebilir ya da düşüncelerini nasıl anlatabilir?Filmin müzikleri naif yapısı çok etkileyiciydi.Ben çok beğendim

Cevap Yaz
0
2
mestame (Figuran) | 17 Nisan 2013, 03:15

türk filmi demek ne kadar doğru olur bilemiyorum ama recep ivedikleri,sabit kanca gibi filmleri gördükten sonra Türk filmlerine yönetmenlere olan inancımı yitirmişken bu güzel yapımı görmek beni umutlandırdı.

Cevap Yaz
0
4
Görüşleriniz