Avare

Awaara

Avare (1951) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3
/ 10
266 oy

07 Nisan 1956

DramMüzikalRomantik

82 Dak.PT82M

V. P. Sathe Khwaja Ahmad Abbas

234 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bir suçlunun çocuğunun yine suça itileceği önyargısını taşıyan hakim masum bir adamı Mahkum etmekten kaçınmaz.Ancak karısıyla arası bozulup çocukluğundan beri görmediği öz oğlu Raj bir hırsız olarak karşısına çıktığında,kader tarafından dersini almış olacak.

Filmi Ekleyen ruyakiz
Popüler Yorumlar
LeFabuleuxDestinDAmeliePoulain (Artist) | 31 Ocak 2013, 23:33

Filmi Türkçe dublajlı izledim alt yazı okuyup da gözlerim yorulmasın diye ne de olsa gecenin bir vakti... Bu andan itibaren beni kopmaktan yıkıp geçen iki şey oldu: 1. Rita'yı seslendirenin Filiz Akın olması ya da Filiz Akın'ı seslendiren seslendirmenin olması.. 2. Filmde ki karakterlere Türk isimleri verilmesi misal; Rita: Selma Raj: Raci Juctice: Mithat Leela: Leyla Kötü Adam: Kaya :D Filmde diğer dikkatimi çeken şey kızın doğum gününden çocukların doğum günü şarkısını "Happy Birt Day To You" diye okuması ve oğlanın kızın saçına çiçek takarken kızın "Thank You" demesi... Başka beni gülmekten kıran nokta; Raj ya da Raci, Rita ya da Selma'nın gerçek olmayan bi ortamda göle girmesi -Neden gerçek değil anlam veremedim- girdikten sonra Raj'ın Rita'yı tekme tokat dövmesi..Ardından da kızın oğlanın ayaklarına kapanması... Bu filmden de anlıyoruz ki bizim zengin kız, fakir ama gururlu oğlan ve kötü fabrikatör baba Avare'den geliyor... Filmde Justice ne zaman "Filhakika" diyecek diye beklemedim değil... Bir klasik olarak saygımız sonsuz...

0
+4
Tüm yorumlar (103)
sensizlk (Figuran) | 05 Nisan 2014, 15:42

ranbir kapoor un dedesiii=)) benziyolarda sanki=)

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 24 Mart 2014, 10:07

90`ların ortalarına kadar ülkemiz kanallarında sürekli gösterimi yapılmıştı. yeşilçam özellikleri taşıdığından olsa gerek ben de dahil halkımızda yeri ve sevgisi ayrıdır; öyle ki bu dönemde İzzet Altınmeşe Avare isimli bir albüm çıkarmış, raj kapoor gibi giyinip makyaj yaparak müzik programlarına katılmış ve avare filmine benzer bir de video klip çekmişti.

Cevap Yaz
0
0
arvol (Profesyonel) | 25 Şubat 2014, 21:07

Yorum Yaz...Çok güzel ve klasik bir drama. İzleyenleri etkisinde bırakan bir başyapıt. Kısaca harika ve muhteşem bir film.8/10

Cevap Yaz
0
0
themistymountains (Dublör) | 26 Ocak 2014, 18:37

içim cız etti awaara ya bakarken bi tek ben mi benzettim Sadri Alışık a

Cevap Yaz
0
0
conobdi (Dublör) | 13 Aralık 2013, 22:32

uzun zamandır izlemek isteyip izleyemediğim bir filmdi sonunda izleme fırsatı yakaladım iyiki de izlemişim.konusu yeşilçam filmlerini çok andırıyor hatta yanlış anlamalar verilen tepkiler de çok benzer oyunculuğun daha farklı icra edildiği o döneme göre izlerseniz beğenirsiniz diyorum yoksa günümüz filmleriyle karşılaştıracak olsanız birçok yer saçma ve gülünç gelebilir.filmin teması çok hoşuma gitti ''hırsız bir insanın oğlu hırsız ya da soylu birinin oğlu soylu mu olmalıdır'' düşüncesi çevresinde yapılmış bir filmdi hintlilerin sosyal tabakalaşmasına getirilen güzel bir eleştiri insanların yaşadığı ya da yaşamak zorunda kaldığı çevreyle aslında iyi ya da kötü olabileceği yatıyordu konusunda.bunların yanında raj kapoor un oyunculuğunu acayip beğendim hayran kaldım son olarak ben de dublaj izledim isimlerin türkçe olması komik ama eleştirilcek bir şey değil bence çünkü bu dublaj çok eski bir dublaj o dönemin zihniyeti belki de insanlarımızın yabancı isimlere yabancılık çekeceğinin düşünülmesiydi bu yüzden isimler türkçeleştirildi öneriyorum herkese (ayrıca avare şarkısı bile yeter filmi izlemek için :) )

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz