Yeni Hayat

Cast Away

Yeni Hayat (2000) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.2
/ 10
1894 oy

22 Aralık 2000

2000 - ABD

DramMaceraRomantik

143 Dak.PT143M

William Broyles Jr.

2506 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Chuck Noland, filmde hem kişisel hayatını hem de iş hayatını saatin tik-taklarına göre yaşayan bir FedEx sistem mühendisini canlandırıyor. Hırslı kişiliği yüzünden her şeyini kariyerine adamış olan Noland günlerini, maksimum kontrol sayesinde maksimum başarıyı getirecek şekilde önceden planlayarak yaşamaktadır.İşinde her şeyi halledebilen Chuck özel hayatında aynı derecede başarılı değildir çünkü işiyle ilgili sorumlulukları, uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Kelly'ye çok az zaman ayırmasına neden olmaktadır. Filmde Kelly'yi yine bir Oskar sahibi aktrist Helen Hunt canlandırıyor.Fakat Chuck'ın bu manik varlığı, uzak bir adada yalnız kaldıktan - hayal edilebilecek en ıssız yere savrulduktan - sonra sona erecektir. Yaşam mücadelesi vermeye başladığı andan itibaren, günlük hayatın rahatlığından uzakta, ve hiç kimseyle konuşamayan Chuck hem fiziksel hem ruhsal açıdan bir değişime de başlamış olacaktır. Ve günlük hayatın boş işleri ve baskılarını çok uzaklarda bırakan Chuck'ın 'başarı' ya ve kendisine bakışı düşünebileceğinden çok daha fazla değişecektir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Okyanus06
Popüler Yorumlar
dogukan35 (Efsane) | 10 Mart 2014, 08:18

...Hemen Döneceğim Ama Dört Yıl Kadar... Uzun zaman oldu izleyeli.. Çoğu kişi gibi televizyonda gösterimden sonra aklıma birkaç şey yazmak geldi.. Klasikten bir adaya düşüyorsunuz çoğu benzer filmde olduğu gibi.. Ama bu farklı.. Farkı belkide Tom Hanks'te belkide Wilson ile olan garip arkdaşlığında.. Bir voleybol topundan daha fazla ne beklenebilrdi ki işin esprisi.. Evet çoğu filminde artık Tom Hanks'ın, filmlerini neredeyse tek başına alıp götürdüğüne şahit oluyoruzda burda gerçekten tek başına idi.. Bu yaşam mücadelesi çoğu zaman öylesine duygusal, öylesine psikolojik olduğu kadar bazı sahnelerde ise bir tebessüm oluşuyor yüzünüzde.. ''Bak ne yarattım! ateş yaktım! ben ateş yaktım'' dediği zaman gerçekten bir garip oluyorsun.. Sadece ateş örneği değil.. Suyuda sayabiliriz.. Ancak bir ara filmi fedEX yaptırdığını sandım.. Çok gereksiz bir ayrıntıydı.. Hayali bir kargo şirketi neden değildiki..? Ama sonradan insanoğlu öğreniyor nedenini.. Tom Hanks'ın başyapıtlarından daha doğrusu çoğunluğu kendi fikri olan, Yeni Hayat filminin yönetmeni Robert Zemeckis'in film hakkında ''Bu filmde sadece bir insanın fiziksel anlamda kurtuluşu değil, insan ruhunun kurtuluşu da anlatılıyor. Filmde vurgulanan bir başka nokta daha var: Yaşamak zorunda bırakıldığımız yaşam tarzından kurtulabilmek aslında çok kolaydır. Asıl zor olan öyle bir yaşam sürdürmektir.'' diye güzel bir sözü var.. İzlemeyenler bu filmi kesinlikle izlemeli.. 8/10..!! ***(dipnot; bilmeyenler için neden fedEX ? ) Filmin senaristi Broyles bu seçimlerinin nedeni olarak, FedEx’te görev yapan insanların bütün yaşamlarını dünyanın her köşesiyle iletişim kurmaya adamalarını gösteriyor: “Zamana ve bağlantılara göre programlanmış bir yaşam sürerler. Dünyayla böylesine sıkı bağlantılar kurmuş bir insanı tutup da ıssız bir adaya koysaydık ve her şeyle bağlantısını koparsaydık acaba ne olurdu sorusunu sorduk ve yanıtları üzerine düşündük.” diye açıklamıştır..

0
+14
Y451N (Figuran) | 04 Kasım 2012, 00:53

Bence öyle abartılacak kadar güzel bir film değildi siz herhalde hiç güzel film izlememişsiniz 10/6

8
+8
Tüm yorumlar (841)
metehan16 (Figuran) | 17 Nisan 2014, 17:29

arada tekrar izleyesim geliiyor

Cevap Yaz
0
0
Beko39 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 05:32

yenı ızledım we cok begendım.Tom Hanks in bu tarz tekbaşınalıklı filmleri cok basarılı bir hal almaya basladı.Bakınız Terminal Yeni hayat Kaptan Philips..

Cevap Yaz
0
0
ranchoddasshamaldas (Figuran) | 04 Nisan 2014, 11:45

Bizim Tom Hanks olmuş Robinson Crusoe. film, Robinson Crusoe'nin bir nevi sinemaya uyarlanmış hali. ama başrol oyuncusu rolünün hakkını verince filmin tadı bir başka oluyor. filmi izlerken siz de adada kaldıysanız, ateşi yakmaya çalıştıysanız bu filmi yaşamışsınızdır demektir. film, çok güzel değil ama kötü de değil.7-8 aralığında bir film.

Cevap Yaz
0
0
erdi_kzlgz (Amatör) | 12 Mart 2014, 18:26

Harikaydı..

Cevap Yaz
0
1
goygoyriza (Amatör) | 12 Mart 2014, 15:17

ah o tom hanks'la wilsonun birbirlerini kaybettikleri sahne yok mu insanı hıçkırıklara boğar..

Cevap Yaz
0
3
Görüşleriniz