Resident Evil 5: İntikam

Resident Evil: Retribution

Bütün Fragmanlar ►
Resident Evil 5: İntikam (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
2272 oy

14 Eylül 2012

2012 - ABD

3 BoyutluAksiyonGerilimKorku

96 Dak.PT96M

Paul W.S. Anderson

2121 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Umbrella Şirketi'nin Dünya'yı yıkıma uğratmaya devam eden ölümcül T-Virüs'ü, dünya nüfusunu, et yiyen yaşayan ölüler ordusu haline dönüştürmektedir. İnsan ırkının son ve tek umudu Alice [Milla Jovovich], Umbrella'nın en gizli operasyonlar tesisinin kalbinde [ya da merkezinde] uyanır ve Alice'in, bu kompleksin altını üstünü getirmesiyle kendi gizli geçmişinin perdesi kalkar. 

Güvenli bir sığınak olmaksızın, salgından sorumlu olanları avlamaya devam eden Alice, kendini Tokyo'dan New York, Washington-D.C. ve Moskovo'ya götüren bir yolculukta bulur.  Alice'in gerçek olamayacağını düşündüğü, onu her şeyi en baştan düşünmeye zorlayan bu yolculuk, İnsanın aklını başından alacak bir açığa çıkışla sonuçlanır. Keşfedilen yeni müttefiklerin ve eski tanıdık dostların yardımıyla Alice, unutulmaya yüz tutmuş düşmansı bir dünyaya kaçmak için, yeterince uzun süre hayatta kalıp savaşmak zorundadır. Geri sayım başladı."

Aynı adlı  video oyunundan uyarlanan, dünya çapında yaklasık 700 milyon dolar hasılat elde eden  Resident Evil çılgınlığının basarılı film serisi  5.bölümüyle dönüyor..

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen BRANDONROUTH
Popüler Yorumlar
querido (Dublör) | 29 Mart 2012, 21:29

Bu michelle rodriguez olumcul deney de dirildi, simdide fast and furius ta dirildi ... avatarda da dirilirse sasmam :D

51
+172
VFV (Star) | 06 Şubat 2013, 16:23

OYUNU OYNAMAYANLARIN FİLMİ ZOMBİLERİN GELİŞEN ÖZELLİKLERİ AÇISINDAN ELEŞTİRME HAKKI YOKTUR... Aksiyon sahneleri, oyuncu kadrosu, oyunculukları, görsel efectleri, ses efectleri, kostümleri, mekanları, silahları kısacası birçok yönüyle serisinin en İLGİNÇ filmlerinden biriydi. Öncelikle şunu belirteyim.Ölümcül deney filmi yaşam mücadelesi amacından sapmış intikam konusunu ele alarak bilimkurgu yolunda ilerlemeye başlamıştır.Ama bunun sebebi filmin yönetmeni değildir.Resident evil oyunları bilimkurguya kaydığı için filmde ona paralel olarak bilimkurguya kaymıştır. Resident evil 5 oyununu defalarca bitirmiş biri olarak söylüyorum Resident Evil 5 oyunundaki zombi karakterler filme güzel bir şekilde monte edilmiş.Bunlar ELİ BALTALI DEV ZOMBİ ve TESTERELİ ZOMBİ veya motorsiklet süren zombiler gibi. Oyunu oynamayanlar bunları gördüğünde vay be abartmışlar diyecekler ama unutmayın ki karakterler oyundan uyarlama.Hatta oyunun efsanevi karakterleri Jil Valentine ve Leon da filme dahil olmuş. İlk filmdeki karakterleri 4. filmdeki giriş sahnesi de 5. filme çok iyi yapıştırılmıştır. PAUL ANDERSON oyuncuları o kadar özenle seçmiş ki oyundaki karakterlere tek yumurta ikizleri gibi benzemektedir.Jil valentine, leon, wesker ve ada wong gibi. Teknik başarının yanında bu sefer 5. film ilk 3 filmden ayrı olarak 6. filme ulaşmak için farklı bir yol izliyor. Full aksiyon olmasından dolayı bi yerden sonra sıkabiliyor.Bu yüzden serinin en zayıf filmiydi.Umarım 6. Filmde yaşam mücadelesi ilk 4 filmde olduğu gibi üst düzeyde olur.Ama bu filmde olmamış.Korku öğesini yönetmen ilk defa kullanamamıştır. Bu filmde beni şaşırtan bir nokta vardı.-SPOİLER olabilir- İplerin Wesker in elinde oldugunu sanıyordum halbuki başkasının elinde(Söylemiyorum). Serinin en çok hasılat elde eden filmi Ölümcül deney İntikam TAVSİYE EDİLİR. 10/ 7.0

1
+36
Tüm yorumlar (1725)
EvladiOsmanli (Amatör) | 15 Nisan 2014, 17:04

Filmi tam anlayabilmeniz için koskoca bir Resident Evil serisinini oynamanız gerekir. Oynamadan izlediyseniz, itham etmeye de hakkınız yok.

Cevap Yaz
0
0
manyoudanadam (Amatör) | 13 Nisan 2014, 21:20

Gerçekten harika bir filmdi. bozdu diyenlere aldanmayın ben o resident evil tadını aldım emin olun hele o ilk sahnede umbrella'yı basan zombilerle zincirle savaşması falan çok harikaydı. ve 3D'si mükemmeldi puanım: 9/10

Cevap Yaz
0
0
kamaradem (Amatör) | 05 Nisan 2014, 18:11

michelle rodriguez in dirilme hobisi var herhalde kadını bi türlü öldüremiyorlar dirilip duruyor :D

Cevap Yaz
0
1
Spaulding (Dublör) | 30 Mart 2014, 14:51

Film aksiyon ve heyecan dolu, tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz sahnelerden geçilmiyor. İzlemesi de oynaması kadar zevkli ancak bu kadar hareketlilik yaşanırken konu iyice karmaşıklaşmış ve tutarsız bir hale dönüşmüş. Genetik dönüşüm, zombiler, salgın Alice ve Albert Wesker tarafından hızlı hızlı anlatılıyor ama sonunda düşündüğünüzde çok yüzeysel ele alındığını ve bir hikaye döngüsünü olması gerektiği şekilde anlatamadığını fark ediyorsunuz. Aksiyon sahneleri gerçekten başarılı, Kızıl Meydan’da birer zombiye dönüşmüş Kızılordu askerleri, mutasyona uğramış dev zombi ve eli baltalı yaratıklar adrenalin pompalatıyor. Ama öykü bayat ve yenilik içermiyor, başa sarıyor. 6. ve hatta belki 7. film için merak duygusu uyandırmıyor.

Cevap Yaz
0
1
ysar91 (Amatör) | 27 Mart 2014, 02:10

Seriden soğumak istemiyosanız izlemeyin bu filmi..

Cevap Yaz
-1
+0
Görüşleriniz