26 Şubat 2017'de sahiplerini bulacak Oscar ödüllerinin adayları açıklandı!
Yılın bütün önemli ödüllerine damga vuran Aşıklar Şehri (La La Land), 14 adaylıkla en çok adaylık kazanan film oldu. Böylece daha önce 14 kez aday olmuş olan 1950 yapımı All About Eve ve 1997 yapımı Titanik filmlerinin rekorunu egale etti.
En İyi Film
Gizli Sayılar (Hidden Figures)
Yaşamın Kıyısında (Manchester By The Sea)
En İyi Yönetmen
Denis Villeneuve (Geliş)
Mel Gibson (Savaş Vadisi)
Damien Chazelle (Aşıklar Şehri)
Kenneth Lonergan (Yaşamın Kıyısında)
Barry Jenkins (Ay Işığı)
En İyi Erkek Oyuncu
Casey Affleck (Yaşamın Kıyısında)
Ryan Gosling (Aşıklar Şehri)
Andrew Garfield (Savaş Vadisi)
Viggo Mortensen (Kaptan Fantastik)
Denzel Washington (Fences)
En İyi Kadın Oyuncu
Isabelle Huppert (O Kadın)
Ruth Negga (Loving)
Natalie Portman (Jackie)
Emma Stone (Aşıklar Şehri)
Meryl Streep (Florence)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Mahershala Ali (Ay Işığı)
Jeff Bridges (Hell or High Water)
Dev Patel (Lion)
Michael Shannon (Gece Hayvanları)
Lucas Hedges (Yaşamın Kıyısında)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Viola Davis (Fences)
Naomi Harris (Ay Işığı)
Nicole Kidman (Lion)
Octavia Spencer (Gizli Sayılar)
Michelle Williams (Yaşamın Kıyısında)
En İyi Orijinal Senaryo
Taylor Sheridan (Hell or High Water)
Damien Chazelle (Aşıklar Şehri)
Yorgos Lanthimos, Efthimis Filippou (The Lobster)
Kenneth Lonergan (Yaşamın Kıyısında)
Mike Mills (20th Century Women)
En İyi Uyarlama Senaryo
Eric Heisserer (Geliş)
August Wilson (Fences)
Allison Schroeder, Theodor Melfi (Gizli Sayıılar)
Luke Davis (Lion)
Barry Jenkins (Ay Işığı)
En İyi Görüntü Yönetmeni
Bradford Young (Geliş)
Linus Sandgren (Aşıklar Şehri)
Greig Fraser (Lion)
James Laxton (Ay Işığı)
Rodrigo Prieto (Silence)
En İyi Kurgu
Joe Walker (Geliş)
John Gilbert (Savaş Vadisi)
Jake Roberts (Hell or High Water)
Tom Cross (Aşıklar Şehri)
Nat Sanders, Joi McMillan (Ay Işığı)
En İyi Film Müziği
Mica Levi (Jackie)
Dustin O'Halloran, Hauschka (Lion)
Justin Hurwitz (Aşıklar Şehri)
Nicholas Britell (Ay Işığı)
Thomas Newman (Uzay Yolcuları)
En İyi Şarkı
Audition (Aşıklar Şehri)
City of Stars (Aşıklar Şehri)
Can't Stop the Feeling (Troller)
The Empty Chair (Jim: The James Foley Story)
How Far I'll Go (Moana)
En İyi Yabancı Dilde Film
En man som heter Ove - A Man Called Ove (İsveç)
Mayın Ülkesi - Under sandet - Land of Mine (Danimarka)
Satıcı - Forushande - The Salesman (İran)
Tanna (Avustralya)
Toni Erdmann (Almanya)
En İyi Animasyon
Moana
Kabakçığın Hayatı (My Life As A Zucchini)
Kubo ve Sihirli Telleri (Kubo and the Two Strings)
The Red Turtle
Zootopia
En İyi Belgesel
Life Animated
Denizdeki Ateş (Fuocoammare)
I Am Not Your Negro
13th
O.J.: Made In America
En İyi Kısa Film
Ennemis Interieurs
La Femme et le TGV
Silent Nights
Sing
Timecode
En İyi Kısa Animasyon
Blind Vaysha
Borrowed Time
Pear Cider and Cigarettes
Pearl
Piper
En İyi Kısa Belgesel
Joe's Violin
Extremis
4.1 Miles
Watani: My Homeland
The White Helmets
En İyi Prodüksiyon Tasarımı
Geliş (Arrival)
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them)
Yüce Sezar (Hail, Caesar!)
Aşıklar Şehri (La La Land)
Uzay Yolcuları (Passengers)
En İyi Ses Miksajı
Geliş (Arrival)
Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)
Aşıklar Şehri (La La Land)
Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (Rogue One: A Star Wars Story)
13 Saat: Bingazi'nin Gizli Askerleri (13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi)
En İyi Ses Kurgusu
Geliş (Arrival)
Deepwater Horizon: Büyük Felaket
Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)
Aşıklar Şehri (La La Land)
Sully
En İyi Görsel Efekt
Deepwater Horizon: Büyük Felaket
Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)
Orman Çocuğu (The Jungle Book)
Kubo ve Sihirli Telleri (Kubo and the Two Strings)
Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (Rogue One: A Star Wars Story)
En İyi Kostüm Tasarımı
Müttefik (Allied)
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them)
Florence
Jackie
Aşıklar Şehri (La La Land)
En İyi Makyaj ve Saç
İntihar Timi (Suicide Squad)
A Man Called Ove
Star Trek Sonsuzluk (Star Trek Beyond)