Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Çağan Irmak

Tamam Mıyız Fragman
Çağan Irmak profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.1/ 10
992 oy
1435 kullanıcının favorisi

Çağan Irmak

Türkiye

4 Nisan 1970

Biyografisi

Çağan Irmak, Türk yönetmen, senaryo yazarı. 4 Nisan 1970 tarihinde İzmir'de doğdu. Çocukluğu Seferihisar'da geçti. Ege Üniversitesi Radyo-TV bölümünden mezunu oldu. Asmalı Konak adlı televizyon dizisiyle ismini bütün Türkiye'ye duyurdu. Sonra 1980'li yılların karışık, gergin ve politik halini anlatan Çemberimde Gül Oya dizisini yazdı ve yönetti.

Bana Şans Dile, Mustafa Hakkında Herşey, Babam ve Oğlum, gibi uzun metrajlı sinema filmlerinin yanı sıra, ödüllü kısa filmleri bulunmaktadır.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
xxx2013 (Figuran) | 17 Ocak 2013, 09:58

bana göre türkiyenin gelmis geçmis en iyi yönetmenlerinden biri)))))))))))))

0
10
Tüm yorumlar (290)
Avatar
nalsafilm (Dublör) | 17 Şubat 2017, 12:10

Türk sinemasının başarılı yönetmenlerinden biri.

Cevap Yaz
0
0
Palavan (Dublör) | 11 Aralık 2016, 18:29

İyi ki sinemamızda Çağan Irmak denen adam var diye şükrediyoruz gerçekten. Oda olmasa resmen çöktük.
Adamın kalitesiz filmi yok. Daha da ilginç olan çok değişik hikayeleri çok değişik konuları çok başarılı bir şekilde aktarabilmesi.
Sanatla Halkı buluşturmayı başarmış nadir yönetmenlerden.
Notum: 10 / 10

Cevap Yaz
0
0
BaranBoral (Amatör) | 20 Ekim 2016, 18:08

Son filmleri eski kalitesinde değil...

Cevap Yaz
0
0
Mert1215Joker (Figuran) | 30 Haziran 2016, 19:35

sanat filmi yapmayı beceren bir kişidir

Cevap Yaz
0
0
esinkp (Figuran) | 21 Haziran 2016, 16:48

Hayatında tanışmak istediğin 10 ünlü kişi kim deseler sayabileceğim 10 işi arasındadır o derece sebepsizce seviyorum kendisini. Daha doğrusu hayranlık ve saygı duyuyorum. Çağan ırmak diyince herkesin aklına dram gelsede çok farklı projelerinin olduğu bir insan kendisi. Örneğin daha bu yıl vizyona giren nadide hayattaki birçok sahne beni bazı komedi diye adlandırılan film parçalarından daha çok güldürdü. Kabuslar evi diye korku filmi serileri çekti. Çilekli pasta ve günaydın istanbul kardeş gibi tatlı filmler yaptı. Barda gibi psikopat bir konuya sahip ve bize filmin sonunda adaletin gerçekte olup olmadığını sorgulatan film yaptı. Issız adamda ise diğer aşk filmlerindeki gibi başrolde olan bir kadın veya adamı öldürmeden de bizi sonuyla hüzünlendirebildi. Çemberimde gül oya ile bir konakta yaşayan insanların hayatından dönemi ve yaşanmışlıkları daha doğrusu insanlığı sorguladık. (en beğendiğim türk dizilerindendir) Dedemin insanlarında bir ailenin gözünden ötekileşmeyi ve dışlanmayı gördük. Babam ve oğlumda bir babanın çaresizliğini ve onunla birlikte acıya boğulan bir aileyi izleyip ağladık. Unutursam fısılda sayesinde mükemmel şarkılar dinledik ve daha sayısız onca dizi ve film. Yani hep farklı konularda projeleriyle gördük biz onu. Her zaman yenilikçi bir yönetmen olarak görmüşümdür ben onu. Her ne kadar tanımıyor olsam da projeleri sayesinde sinemaya olan ilgimi arttırmıştır. Kısaca, Çağan Irmak reklam filmi çekse bile izlerim :)

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz