Will Smith

Dünya-Yeni Bir Başlangıç Türkçe Alt Yazılı Fragmanı
Will Smith profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.7/ 10
5391 oy
10098 kullanıcının favorisi

Will Smith

ABD

25 Eylül 1968

Biyografisi

Willard Christopher "Will" Smith, Jr., Amerikalı sinema oyuncusu ve rap müzisyeni. Biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç çocuğu vardır. En iyi arkadaşı Martin Lawrence'dır. Will'in son sekiz filmi gişelerden 100 milyon dolar ve üstü gelir getirmiştir.

Kızılderili ve Afrika kökenlidir. Babası buzdolabı tamircisiydi. Annesi ve babası Will henüz 13 yaşında iken ayrıldılar. Will çok zeki bir çocuk olduğundan birçok üniversiteden burs teklifleri aldı. Ancak lisedeyken Will üniversiteye gitmek istemedi. İlk olarak rapçiliğe merak saldı ancak varlık gelirini eksik gösterince devlete 2.8 milyon dolar borçlu kaldı. 2005 yılında yaptığı filmlerin her birinin gişe hasılatı kırmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. 2007 yılında ise Hollywood'un şöhretler caddesine el izini bıraktı. Will eleştirmenlerden aktörlüğü için sürekli yüksek notlar almaya devam ediyor. ABD başkanı Barack Obama ise eğer kendi hakkında bir filmin yapılması halinde Will'in onu canlandırmasını istediğini belirtmiştir.

Kendisi çocuklarına çok düşkündür ve bu özelliğini babasında aldığını söyler, her fırsatta babasının nasıl dört çocuk yetiştirip her birine özen gösterdiğini anlatır. Her yıl zenginler listesinde yer alan Will, Amerika'nın çeşitli eyaletlerinde evlere sahiptir.Kendisi bir çok din hakkında bilgilidir ve değişik dinler hakkında okur ve öğrenmeye çalışır.

 

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
V4quit (Figuran) | 11 Ocak 2014, 02:11

Dünyada oyuncu olmak için yaratılmış 10 insan varsa biride Will Smith dir.

0
+9
michael_scofield_75 (Amatör) | 09 Ağustos 2013, 17:03

eski usül oyuncu geleneğinden gelme olduğunu düşündüğüm son yılların en iyi aktörlerinden. geleneklerine sıkı sıkıya bağlı, oyunculuğa saygılı, sinemayı seven, ruhu olan oyuncu portresi çiziyor ki bu genelde hollywood'da 60'lar ortası ve sonrası doğumlularında pek bulunmayan meziyetlerdir, gerçekten saygı duyduğum nadir sanatçılardandır. tüm bunlarla birlikte siyah olmanın avantajlarını, mazlum harlem edebiyatı yapmak yerine herhangi bir renge mensup olmayışını hissettirmekte ki bu ne yazık ki her siyah aktörün altından kalkmayı bırakın, düşünüp/cesaret edebileceği bir iş dahi değil. oyunculuğunu sergilerken rengini görmüyorum işte bu diğer aktörler için de örnek alınması gereken bir faktör. sen kendi rengini görmezsen başkaları da görmez. yaşı ilerledikçe denzel washington veya morgan freeman'ın varisi olabilecek tek oyuncu, kendisine bu açıdan şimdiye kadar bir rakip görmediğime göre, bundan sonraki nesillerde de gelmeyecek. türünün son temsilcilerinden olacak. will.. go on.

0
+9
Tüm yorumlar (1412)
FHB (Amatör) | 15 Nisan 2014, 13:48

O masun duruşu ve şeker gibi gülüşü yeter :), fantastik ve komedi tarzlarına en çok yakışan isimlerden.

Cevap Yaz
0
0
merve_nurkaya (Amatör) | 12 Nisan 2014, 21:34

adam kesinlikle muhteşem yaaa

Cevap Yaz
0
0
MrTyler (Dublör) | 12 Mart 2014, 18:46

Jaden ile baba oğul takılıyolar oh filmi bıraktın rape başladın ama olmadı şimdi will reyiz lütfen geri dön filmlere her ne kadar yaşlansada senin kankan martin lawerence ide unutmayacağız

Cevap Yaz
0
1
sLymnEser (Figuran) | 09 Mart 2014, 16:09

çok az filmde oynuyo daha fazla görmek istiyoz 10/10 oyuncu

Cevap Yaz
0
2
Zeistx (Amatör) | 05 Mart 2014, 21:34

Adamın ismi artık karizma olmaya başladı , hani 'Will Smith gibisin maşallah' şeklinde , buda onun gösterdiği rollerin başarısından geliyor , yoksa kim röportajını izleyip adam karizma be diyipte halka bu cümleyi yaysınki...

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz