Will Smith

Dünya-Yeni Bir Başlangıç Türkçe Alt Yazılı Fragmanı
Will Smith profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.7/ 10
5521 oy
10284 kullanıcının favorisi

Will Smith

ABD

25 Eylül 1968

Biyografisi

Willard Christopher "Will" Smith, Jr., Amerikalı sinema oyuncusu ve rap müzisyeni. Biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç çocuğu vardır. En iyi arkadaşı Martin Lawrence'dır. Will'in son sekiz filmi gişelerden 100 milyon dolar ve üstü gelir getirmiştir.

Kızılderili ve Afrika kökenlidir. Babası buzdolabı tamircisiydi. Annesi ve babası Will henüz 13 yaşında iken ayrıldılar. Will çok zeki bir çocuk olduğundan birçok üniversiteden burs teklifleri aldı. Ancak lisedeyken Will üniversiteye gitmek istemedi. İlk olarak rapçiliğe merak saldı ancak varlık gelirini eksik gösterince devlete 2.8 milyon dolar borçlu kaldı. 2005 yılında yaptığı filmlerin her birinin gişe hasılatı kırmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. 2007 yılında ise Hollywood'un şöhretler caddesine el izini bıraktı. Will eleştirmenlerden aktörlüğü için sürekli yüksek notlar almaya devam ediyor. ABD başkanı Barack Obama ise eğer kendi hakkında bir filmin yapılması halinde Will'in onu canlandırmasını istediğini belirtmiştir.

Kendisi çocuklarına çok düşkündür ve bu özelliğini babasında aldığını söyler, her fırsatta babasının nasıl dört çocuk yetiştirip her birine özen gösterdiğini anlatır. Her yıl zenginler listesinde yer alan Will, Amerika'nın çeşitli eyaletlerinde evlere sahiptir.Kendisi bir çok din hakkında bilgilidir ve değişik dinler hakkında okur ve öğrenmeye çalışır.

 

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
V4quit (Figuran) | 11 Ocak 2014, 02:11

Dünyada oyuncu olmak için yaratılmış 10 insan varsa biride Will Smith dir.

0
+9
michael_scofield_75 (Amatör) | 09 Ağustos 2013, 17:03

eski usül oyuncu geleneğinden gelme olduğunu düşündüğüm son yılların en iyi aktörlerinden. geleneklerine sıkı sıkıya bağlı, oyunculuğa saygılı, sinemayı seven, ruhu olan oyuncu portresi çiziyor ki bu genelde hollywood'da 60'lar ortası ve sonrası doğumlularında pek bulunmayan meziyetlerdir, gerçekten saygı duyduğum nadir sanatçılardandır. tüm bunlarla birlikte siyah olmanın avantajlarını, mazlum harlem edebiyatı yapmak yerine herhangi bir renge mensup olmayışını hissettirmekte ki bu ne yazık ki her siyah aktörün altından kalkmayı bırakın, düşünüp/cesaret edebileceği bir iş dahi değil. oyunculuğunu sergilerken rengini görmüyorum işte bu diğer aktörler için de örnek alınması gereken bir faktör. sen kendi rengini görmezsen başkaları da görmez. yaşı ilerledikçe denzel washington veya morgan freeman'ın varisi olabilecek tek oyuncu, kendisine bu açıdan şimdiye kadar bir rakip görmediğime göre, bundan sonraki nesillerde de gelmeyecek. türünün son temsilcilerinden olacak. will.. go on.

0
+9
Tüm yorumlar (1440)
IsmailBal (Figuran) | 16 Aralık 2014, 17:04

Ben efsaneyimde tanıdım onu sonra bir hastalık başladı tüm filmlerini izlemeye başladım tüm filmleride nerdeyse iyidi adamın

Cevap Yaz
0
0
themoviemonster (Amatör) | 12 Aralık 2014, 02:19

Bir insanın filmlerine bu kadar mı aşık olunur bu kadar mı sevilir bayılıyorum !

Cevap Yaz
0
0
sLymnEser (Figuran) | 12 Ekim 2014, 17:11

focus fılmınden fragmanı yayınlandı dolandırıcı olarak oynuyacakmıs ama bu sıtede fılmı bulamadım

Cevap Yaz
0
0
Serkan Aydemir (Amatör) | 10 Ekim 2014, 16:53

İyi ki var bu adam.

Cevap Yaz
0
1
Sizi film diye izlerim (Amatör) | 04 Ekim 2014, 05:03

Kusursuz bir oyuncu oynadıgı her filmi izledim tabiki umudunu kaybetme filmi herkes gibi en sevdiğim filmidir izlemeyenlere tavsiye...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz