Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Şafak Sezer

Kolpaçino Bomba Fragman
Şafak Sezer profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5/ 10
1955 oy
2325 kullanıcının favorisi

Şafak Sezer

Türkiye

10 Ekim 1970

Biyografisi

1989 yılında Ankara Halk Tiyatrosu'nda Haldun Taner'in ‘Eşeğin Gölgesi’ adlı oyunla sahneye çıktı. Ankara Halk Tiyatrosu'nda ‘Devri Yalan’, ‘Başımızda Pak Bulut’, ‘Sen Bu Seçimi Unut’, ‘Saddam'ı Kim Öptü’, ‘Şirinler’, ‘Edi Büdü’ ve ‘Uzaylı Arif’ adlı oyunlar ile Ankara Ekin Tiyatrosu'nda ise ‘Biz Bu İhtilali Niye Yaptık’, ‘Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ adlı oyunlar ile seyirci karşısına çıktı. Dario Fo'nun ‘Yüzsüz’ adlı oyunundan sonra 9 Eylül Üniversitesi'nin çektiği ‘Bir Düğün Masalı’ adlı filmde rol alan sanatçının yer aldığı televizyon dizileri: ‘Televizyon Çocuğu’, ‘Sıdıka’, ‘Baskül Ailesi’, ‘Dostlar Pasajı’, ‘Şafak Vakti’ ve ‘Reyting Hamdi’, filminden sonra sanatçı ‘Vizontele’ için kamera karşısına geçti.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Star) | 23 Temmuz 2013, 00:40

Kendisi hiç sevmiyorum ve başarılı bulmuyorum!kısa ve öz samimiyetsiz kişilik...

6
17
Mrprotect (Profesyonel) | 14 Ağustos 2014, 22:29

Şafak diye yazılır yalaka diye okunur.

8
17
Tüm yorumlar (489)
Avatar
esinkp (Amatör) | 15 Nisan 2016, 02:02

Her ne kadar yalakacı olduğu görüşüne yüzde yüz katılsam da burası sinema sitesi olduğu için doğal olarak oyunculuğuyla ilgili yazıcam. Yeteneksiz tabikide denmeyecek bir oyuncu yeri geliyo güldürebiliyo ancak sorun şu ki kaç yıldır ekranlarda olmasına rağmen her ne rolü olursa olun aynı tiplemeyle oynuyo. Kutsal damacanayı ya da kolpaçioyu ya da ne bileyim oynadığı türk malı alemin kralı vs lere bakın hiçbir rolünün birbirinden farkı yok sanki hepsi aynı karaktermiş gibi oynuyo. O çenesini eğmesi ses tonu mimikler her rolde aynı. Hiçbir yenilik hiçbir şey eklemiyo. Bu da onun sıradanlaşmasına neden oluyo. Ve artık komedide çok da yeri olacağını düşünmüyorum böyle giderse.

Son olarak şunu söylemek istiyorum çok fazla film izleyen birisiyim o kadar çok izlediğim filmler içinde en kötü film kutsal damacana itmendi. Tv de denk geldiği için can sıkıntısından izlemiştim ve film boyunca ya bi insan neden böyle bir film çeker veya neden böyle bir film de oynar diye düşündüm. Sonra bu filmi beğenenlerin bu iğrenç ötesi filmi nasıl beğendiklerini düşündüm. Bence şafak sezer oynayacağı yapımları seçerken biraz daha özen göstermeli.

Cevap Yaz
0
1
orhn81 (Amatör) | 31 Mart 2016, 00:37

gezici olarak devam etseydi en kral komedyendi çapulcanlara göre. .burası ekşi sözlük değil gidin siyasetiniz orada yapın

Cevap Yaz
1
1
Kayra Ç. (Amatör) | 18 Şubat 2016, 18:21

Berbat bir oyuncu sürekli bel altı espriler yaparak komik olduğunu sanıyor.Bunun filmlerine bir kuruş dahi vermem.

Cevap Yaz
3
4
Tyler_Durden (Figuran) | 29 Kasım 2015, 08:38

Kişiliği beni ilgilendirmez oyunculuğunu beğeniyorum komik bir adam.

Cevap Yaz
1
4
HarunYucetas (Amatör) | 24 Kasım 2015, 12:39

Popüler yorum sahipleri burası bir sanat sayfası siyasete göre yorum yapmayın. Şafak Sezer' de Cem Yılmaz'da çok iyi oyuncular.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz