Onur Ünlü

İtirazım Var (2014) Fragman
Onur Ünlü profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2/ 10
267 oy
235 kullanıcının favorisi

Onur Ünlü

Türkiye

01 Ocak 1973

Biyografisi

1973 yılında İzmit'te doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi iletişim sanatları bölümünden mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi iletişim bilimleri anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.

 

2006 yılında Polis adlı ilk sinema filminin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi. 2011 yılında ise Leyla ile Mecnun dizisinin genel yönetmenliğini üstlendi.Hâlen Leyla ile Mecnun ve Şubat dizisinin genel yönetmenliğini yapmaktadır.

Aynı zamanda "Ah Muhsin Ünlü" müstear ismiyle 1993-1998 yılları arasında yazdığı şiirleri topladığı "Gidiyorum Bu" isimli bir kitabı vardır.

 

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
satellite (Dublör) | 25 Haziran 2012, 00:42

onurünlü benim hayatıma leyla ile mecnun ile girdi .ve bir çok röportaj söyleşine izledim..çok rahat bir bu işi para için yapmadığını sadece beş dakikalık konuşması ile anlayabilirsiniz..benim en çok sevdiğim yanı hiç kötü bir oyuncu ile çalışmıyor yeteneği olduğu ünlü olması değil oyuncu oması onun içn önemli olan çünkü oyuncunu güçüne sınırsız inanıyor ..bir konuşmasında burak birşeyler yazıyor ben çekiyorum bu diziyi yapan oyuncu ve onların bu işe inanması demişti ....

0
+6
Writer2353 (Amatör) | 02 Kasım 2013, 12:09

Türkiye'de sanat anlayaşını getirmeye çalışan, en iyi Türk yönetmen. Dün gece izlediğim 'Sen Aydınlatırsın Geceyi'den sonra 'tamam' dedim. 'Onur Ünlü sanatı oluştu.'

0
+4
Tüm yorumlar (64)
cem_guler_315 (Amatör) | 17 Ağustos 2014, 14:09

Kemal sunalın kaypak karakterlerini sevmem demiştir kendisi.Sevmeyebilirsinde sen kimsin kaypak gibi ithamlarda bulunuyorsun.Yaptığın projeler ortada absürt komedi saçma sapan filmler sen ilkönce kendi oluşturduğun karakterlere bak senin dizini izleyince adam espriyi yarım saat sonra farkediyor.O yüzden lafını bilde konuş.

Cevap Yaz
0
0
durdabirazdusuneyim (Figuran) | 22 Temmuz 2014, 11:31

...Âh Muhsin Ünlü sinemacılığının yanında iyi de bir şairdir kendileri okumanızı tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
1
hasiim (Artist) | 16 Temmuz 2014, 00:47

L&M ile tanıdım kendisini ve gerçekten dizide kendi etkisini hissettiren birisiydi bu saatten sonra yapımlarını daha dikkatli takip edeceğim bir yönetmen.

Cevap Yaz
0
0
uuzun (Amatör) | 08 Nisan 2014, 22:13

onur ünlü yü l&m den sonra tanımış olduğum için üzgünüm ama geç değil o yüzden sıkı takip edeceğim ve emeğine saygı duyacağım. iyi işler yapıyor.

Cevap Yaz
0
0
ahmet_b_kaya_16 (Amatör) | 11 Şubat 2014, 21:57

müthiş bir insan müthiş bir yönetmen. güneşin oğlu filmi türkiyede çok değişik bir akımın öncüsü olabilirdi ancak devam ettiren olmadı tabi fazla doğru düzgün yönetmenlerimiz, işini hakkıyla yapan yapımcılarımız olmadığı için. onur ünlünün yeni birçok film yapması lazım büyük imkanlar tanınmalı bu adama önü açılmalı. sinemamızın ender nitelikli adamlarından ve inanılmaz özgün bir tarzı var ve ülkemizin en büyük eksiği bu. Farklı türlerde yol göstericiler lazım onur abimiz gibi. Leyla ile mecnunu izlemedim ama müthiş bir absürd komedi dizisi duyduklarıma göre. Güneşin oğlunu izledim o da çok değişik ve sinemamıza göre çok kaliteli fantastik, bilim kurgu diyebileceğimiz bir film. Çoğu gibi klasik töre, aşk zart zurt yapmıyor bu adam . bi de yeni filminde haluk bilgineri de oynatsaymış keşke ya bi umutla baktım oyuncu kadrosuna görmeyince üzüldüm. onunla beraber çalıştığı filmleri güzel iyi bir yönetmen ve oyuncu biraraya gelince mutlaka izlenesi birşey çıkıyor zaten ortaya. ayrıca hazal kaya nedir onur abim sen yapma bari sende mi o kütüğü oynatacan ?:S izlemek istiyorum yeni çekeceği filmi ama hazal kaya bayağı soğutuyo kıl kapıyorum o kızımsı odun elemana

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz