Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Richard Griffiths

Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde Fragmanı
Richard Griffiths profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0/ 10
107 oy
69 kullanıcının favorisi

Richard Griffiths

İngiltere

31 Temmuz 1947

29 Mart 2013

Biyografisi

Richard Griffiths, sağır bir anne babanın çocuğu olarak 31 Temmuz 1947'de İngiltere, Cleveland, Tees'te ki-Stockton'da doğdu. Ailesiyle iletişim kurabilmek için genç yaşta işaret dilini öğrendi. Stockton'da doğmuş olmasına rağmen, Thornaby'de büyütüldü. Richard oldukça sıkıntılı bir hayat yaşadı. Çocukluğu boyunca, bir çok kez uzağa kaçmaya çalıştı. 15 yaşındayken okulu bırakmıştı ve patronu onu okula dönmesi için cesaretlendirene kadar kısa bir süreliğine kapıcı olarak çalıştı.

Griffiths, Harry Potter filmlerinde, Harry'nin velayetini üstlenen, "otoriter ve aksi amcası Vernon Dursley" rolünü canlandırdı.

İngiliz oyuncu Richard Grifitths, 65 yaşında hayatını kaybetti.

 

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
Pottermellark (Profesyonel) | 09 Ekim 2011, 22:17

\'\'Mutlumusun?Sonunda başardın.Onu delirtmeyi başardın!\'\' Harry Potter\'da hep bu sözüyle aklımda kaldı. Çok başarılı bir oyuncu.

0
5
Tüm yorumlar (22)
Avatar
Tyler_Durden (Figuran) | 16 Mayıs 2016, 20:24

Her ne kadar filmdi ki rol süresi az olsada bu adam olmadan harry potter eksimiş gibi hissediyorum. iyi bir oyuncuydu..

Cevap Yaz
0
0
eugene (Figuran) | 20 Eylül 2013, 20:30

kendisini harry potter'ın gıcık amcası ve çıplak silah 2'de izledim.filmografisi geniş bir oyuncuya benziyor.bu yılın başlarında hayatını kaybetmiş.harry potter serisinde başarılıydı.

Cevap Yaz
0
0
StannisBaratheon (Dublör) | 17 Ağustos 2013, 22:28

Ölmesine çok üzüldüm.

Cevap Yaz
0
0
oguzhank8 (Artist) | 20 Haziran 2013, 23:26

İyi bi kariyer...

Cevap Yaz
0
0
katerinapetrova (Profesyonel) | 29 Mart 2013, 21:41

Harry Potter serisinde Vernon enişteyi oynayan, My Ballet Shoes'da gülerek izlediğim garip yaşlı adam, Karayip Korsanların'da kralı canlandıran Richard Griffiths yazılacak o kadar şey, anlatılacak çok şey var bilmeyenler için. Ya da göstermek. Çocuklarıma gösterirken "Beni büyüten seride oldukça kötü bir muggle'ı oynuyordu, o seriyle tanıdım, ve benim hayatımı değiştiren, tutunmamı sağlayan seride oynadı" diyeceğim. Onlara seni, Bubba Smith'i göstereceğim kötü söz söylemeden insanları güldürebilen oyunculardı. Sizi izlerken gülmekten karnımıza ağrılar girecek.

Elvis Presley'i, Frank Sinatra'yı ve Richard Harris'i göstereceğim. Belki Ryan&Dan Kowarsky hala hayatta olacak belki de olmayacak. Onlar hissederek söylüyorlardı diyeceğim.

Whitney Houston'u göstereceğim onlara gerçekten de şarkının ne olduğunu anlatmak için.

Amy Winehouse'u, Glenn Quinn'i, Andy Hallet'i ve Robert Knox'u göstereceğim hayatın ne kadar da erken bitebileceğini ve insanların ne kadar çabuk gidebileceğini bilmeleri
ve hayatlarını dolu dolu yaşayabilmeleri için

Ve sayamadığım bir sürü kişi var daha. Hepsini göstereceğim. "Onlar şimdi nerede anne Onlara ne oldu?" dediğinde "Öldüler" diyeceğim. Gözümde yaşlarla hepsini tek tek hatırlayacağım. Yüzlerini, gözlerini, konuşma tarzlarını, oyunculuklarını, şarkılarını...

Hepsini hatırlayıp anlatacağım. Ve diyeceğim ki ona "Onlar hala burada, bizimle. Onlar kalbimizde. Onları biz yaşatıyoruz. Anılarına saygı duyarak" diyeceğim. Gözlerimden yaşlar gelecek ağlamaktan.

Çünkü hem onların bana yaşattıkları mutluluk ve üzüntüyü bir arada hatırlayacağım.

Huzur içinde yat Richard Griffiths.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz