Jackie Chan

Kung Fu Panda 2 Fragman
Kung Fu Panda 2 Fragman The Karate Kid Fragman Yasak Krallık Chinese Zodiac Türkçe Altyazılı Fragman Bitirim İkili 3 Kung Fu Panda Fragman Kanli Hesaplasma Fragman The Spy Next Door Fragman Bitirim İkili 2 Altın Yumruk İstanbul\'da New Police Story Fragmanı Rush Hour Fragmanı Shaolin Fragman Around The World in 80 Days Fragmanı Efsane Fragman Ultimate Fights From The Movies Fragmanı A Projesi Fragman Şaşkın Hırsızlar Fragman Afrika Kaplanı Smokin The Medallion Fragmanı İkiz Vampir Avcıları Fragman Mr. Nice Guy Fragmanı Shanghai Knights 1. Fragmanı Little Big Soldier Fragman Süper Polis Fragman Jackie Chan Kung Fu Master Fragmanı 1911 Fragman Long xiong hu di / Operation Condor 2: The Armour of the God Rumble in The Bronx Fragmanı Şangaylı Kovboy Dragons Forever Fragman İntikam Yarışı City Hunter 2. Fragmanı Police Story 2013 Fragman Snake in The Eagles Shadow Fragmanı Süper Polis 2 Fragman Project A Part 2 Fragmanı Long Xiao Ye / Dragon Lord Fragmanı Boh Lee Chun Fragmanı Jackie Chan: My Story Ging chaat goo si 4: Ji gaan daan yam mo Fragmanı Xiao quan guai zhao / The Fearless Hyena Jing Wu Men / FIst Of Fury Looking For Jackie Fragmanı Long quan / Dragon Fist The Legend of Drunken Master (1994) fragman Fuk Sing Go Jiu Fragmanı Jian Guo Da Ye An Alan Smithee Film: Burn Hollywood Burn Fragmanı Kung Fu Panda Holiday Special Twin Dragons Huo Shao Dao Fragmanı Jackie Chan: My Stunts Dak Ging San Yan Lui Fragmanı Kuai Can Che / Wheels On Meals Operation Condor Jackie Chan\'s Project A2 Fragmanı Fei Ying Gai Wak Shi di chu ma / The Young Master WUSHU Fragmanı Ging chat goo si 3: Chiu kup ging chat / Police Story 3: Sup \'A\' gai wak juk jap Fragmanı Big And Little Wong Tin Bar Operation Condor (1997) Fragman Fearless Hyena 2 Yat Goh Hiu Yan Fragmanı Wushu (ı) Fragmanı Snake And Crane Arts Of Shaolin Big Brawl Hung Fan Kui Fragmanı Dian zhi gong fu gan chian chan 1. Fragmanı The Founding Of A Republic Heart Of Dragon Jing Mo Gaa Ting Crime Story The Cannonball Run Little Tiger Of Canton Dragon Heat Long Xiong Hu Di The Hand of Death Dangerous Beauty: The Women Of \'the Forbidden Kingdom\' 5. Cannonball Run 2 Master Wıth Cracked Fıngers Young Tiger Da Zui Xia / Come Drink with Me The Big Brawl Ninja The Protector Wınners Sınners Xin Jing Wu Men He Qi Dao Sing Si Lip Yan The Killer Meteors Hainan ji fan / Rice Rhapsod Lady Kung Fu Hot War Ba Wong Fa Changhen Ge (2005)
Jackie Chan profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.7/ 10
3357 oy
5156 kullanıcının favorisi

Jackie Chan

HongKong

07 Nisan 1954

Biyografisi

7 Nisan 1954’te Hong Kong’lu çok fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 7 yaşında Çin Opera Araştırma Enstitüsü’ne başlayan Chan, 17 yaşına kadar bu operaya devam etti. Bu dönemde dövüş sanatları ve akrobasi alanındaki yeteneklerini geliştirme imkanı buldu.

İlk gençlik yıllarında Cheng Lung ismiyle bazı filmlerde rol alan Chan, 20 yaşına gelmeden 25 filmde rol aldı. İşe cambazlıkla başlayan Chan, Bruce Lee’nin varisi olmaya aday gösteriliyordu. İlk filmlerinde soğuk ve ciddi karakterleri canlandıran genç aktör, oyunculuğunun dikkat çekmesi üzerine, bu ciddiyetinden sıyrılıp komedi filmlerinde boy göstermeye başladı.1978’de rol aldığı “The Young Master ”dan bu yana hemen hemen bütün filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Chan, bu filmlerin çoğunun senaristliğini de üstlendi.

Hong Kong yapımı filmlerinin en iyileri arasında 1983’de “Project A”, 1985’de “Police Story”, 1986’da “Armour of God” ve “Golden Horse”, 1993’de “Crime Story” ilk akla gelenlerdir. Avrupa ve Asya’daki popülerliğine rağmen uzun bir süre Amerikan sinemasına giremeyen Chan, “1980’de The Big Brawl” ve “Cannonball Run” gibi filmlerle Amerikalı izleyicilerin de beğenisini kazanmaya çalıştı ancak bunda başarılı olamadı.Chan’ın Amerika sinemasında istediği başarıya ulaşması 1996’da gösterime girdiği tarihte yüksek gişe hasılatı yapan “Rumble in the Bronx” filmi ile oldu. 1998’de Chris Tucker ile birlikte kamera karşısına geçtiği “Rush Hour (Bitirim İkili)” sayesinde box-office listelerinde bir kez daha üst sıralara yerleşen Chan, Amerika sinemasının en tanınan Asya kökenli oyuncularından biri oldu.


Dublör kullanmamasıyla da beğeni kazanan başarılı aktör, 2000 yılında rol aldığı “Shanghai Noon” ile bir kez daha izleyicilerin karşısına geçti. Filmde, Çin İmparatoru’nun kaçırılan kızını kurtarması için görevlendirilen İmparatorluk muhafızı rolündeydi. 2001 yılında “Rush Hour 2” için Tucker ile bir kez daha bir araya gelen Chan’ın son çalışmaları arasında “The Tuxedo”, “Highbinders” ve “Rush Hour 3” yer alıyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
GlamManiac (Figuran) | 16 Temmuz 2013, 19:25

merdivene tepki olarak doğan adam :)

0
+8
lordboromir (Artist) | 19 Temmuz 2013, 04:55

Cehennem Melekleri 3 ve Bitirim İkili 4 filmlerinde oynayacakmış. İnanılmaz bir oyuncu. Hele ki bizim ailede ayrı bir sevilir. Sanki çalışmak için Çin'e gitmiş amcamız gibi. İnşallah Tanrı'nın Zırhı serisini de devam ettirir de yeni çıkan, kendine aksiyoncu diyen çaylakların canına okur :)

0
+7
Tüm yorumlar (908)
MehmetEOquz (Figuran) | 07 Nisan 2014, 18:22

Kardeşim üzerinde denediğim bütün kung fu hareketlerini ondan öğrendim Sensei im benim :)

Cevap Yaz
0
0
erencan212 (Amatör) | 25 Mart 2014, 21:42

çocukluumun kahramanı olur kendileri bu adama hayrandım

Cevap Yaz
0
0
ReachMe (Amatör) | 20 Mart 2014, 18:58

Çok Büyük bi yıldız ..Saygı duyulıması gereken üstad .....Tam bi süperstar Uzak doğu sinemasının en büyük 2 yıldızından biri.

Cevap Yaz
0
0
zilanozadikti (Amatör) | 12 Mart 2014, 14:27

küçüklük kahramanım, filmleriyle büyüdüğüm adam :) hiç sıkılmadan tekrar tekrar izlerim bu adamı çok sempatik ve yetenekli inşallah yeni filmlerde de görmeye devam ederiz.

Cevap Yaz
0
1
specialart (Figuran) | 08 Mart 2014, 22:27

pozitiv enerji kaynağı resmen .çok sempatik bi adam.)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz