Jackie Chan

Kung Fu Panda 2 Fragman
Kung Fu Panda 2 Fragman The Karate Kid Fragman Yasak Krallık Chinese Zodiac Türkçe Altyazılı Fragman Bitirim İkili 3 Kung Fu Panda Fragman Kanli Hesaplasma Fragman The Spy Next Door Fragman Bitirim İkili 2 Altın Yumruk İstanbul\'da New Police Story Fragmanı Rush Hour Fragmanı Shaolin Fragman Around The World in 80 Days Fragmanı Efsane Fragman Ultimate Fights From The Movies Fragmanı A Projesi Fragman Şaşkın Hırsızlar Fragman Afrika Kaplanı Smokin The Medallion Fragmanı İkiz Vampir Avcıları Fragman Shanghai Knights 1. Fragmanı Mr. Nice Guy Fragmanı Little Big Soldier Fragman Süper Polis Fragman Jackie Chan Kung Fu Master Fragmanı 1911 Fragman Police Story 2013 Fragman Rumble in The Bronx Fragmanı Long xiong hu di / Operation Condor 2: The Armour of the God Şangaylı Kovboy Dragons Forever Fragman İntikam Yarışı City Hunter 2. Fragmanı Snake in The Eagles Shadow Fragmanı Süper Polis 2 Fragman Jackie Chan: My Story Project A Part 2 Fragmanı Long Xiao Ye / Dragon Lord Fragmanı Boh Lee Chun Fragmanı Jing Wu Men / FIst Of Fury Ging chaat goo si 4: Ji gaan daan yam mo Fragmanı Xiao quan guai zhao / The Fearless Hyena Huo Shao Dao Fragmanı Long quan / Dragon Fist The Legend of Drunken Master (1994) fragman Fuk Sing Go Jiu Fragmanı Twin Dragons An Alan Smithee Film: Burn Hollywood Burn Fragmanı Kung Fu Panda Holiday Special Jackie Chan: My Stunts Kuai Can Che / Wheels On Meals Dak Ging San Yan Lui Fragmanı The Founding Of A Republic Operation Condor (1997) Fragman Shi di chu ma / The Young Master Big And Little Wong Tin Bar Ging chat goo si 3: Chiu kup ging chat / Police Story 3: Sup WUSHU Fragmanı Snake And Crane Arts Of Shaolin Fearless Hyena 2 Big Brawl Wushu (ı) Fragmanı Hung Fan Kui Fragmanı Heart Of Dragon Crime Story The Cannonball Run Jing Mo Gaa Ting Little Tiger Of Canton The Hand of Death Dragon Heat Dangerous Beauty: The Women Of \'the Forbidden Kingdom\' 5. Master Wıth Cracked Fıngers Cannonball Run 2 Young Tiger Da Zui Xia / Come Drink with Me As the Light Goes Out Fragman Ninja The Protector Xin Jing Wu Men Wınners Sınners The Killer Meteors Hainan ji fan / Rice Rhapsod He Qi Dao Sing Si Lip Yan Lady Kung Fu The Legend Of Silk Boy Fragman Hot War Ba Wong Fa Changhen Ge (2005) The Protector (1985) fragmanı Winners and Sinners (1983) fragmanı Skiptrace (2016) Fragman Personal Tailor Fragman Ejder Kılıcı (2015) Türkçe altyazılı fragman Kung Fu Panda 3 (2016) 2. Türkçe dublajlı fragman A Touch Of Zen (1971) Fragman
Jackie Chan profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.7/ 10
3513 oy
5468 kullanıcının favorisi

Jackie Chan

HongKong

07 Nisan 1954

Biyografisi

7 Nisan 1954’te Hong Kong’lu çok fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 7 yaşında Çin Opera Araştırma Enstitüsü’ne başlayan Chan, 17 yaşına kadar bu operaya devam etti. Bu dönemde dövüş sanatları ve akrobasi alanındaki yeteneklerini geliştirme imkanı buldu.

İlk gençlik yıllarında Cheng Lung ismiyle bazı filmlerde rol alan Chan, 20 yaşına gelmeden 25 filmde rol aldı. İşe cambazlıkla başlayan Chan, Bruce Lee’nin varisi olmaya aday gösteriliyordu. İlk filmlerinde soğuk ve ciddi karakterleri canlandıran genç aktör, oyunculuğunun dikkat çekmesi üzerine, bu ciddiyetinden sıyrılıp komedi filmlerinde boy göstermeye başladı.1978’de rol aldığı “The Young Master ”dan bu yana hemen hemen bütün filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Chan, bu filmlerin çoğunun senaristliğini de üstlendi.

Hong Kong yapımı filmlerinin en iyileri arasında 1983’de “Project A”, 1985’de “Police Story”, 1986’da “Armour of God” ve “Golden Horse”, 1993’de “Crime Story” ilk akla gelenlerdir. Avrupa ve Asya’daki popülerliğine rağmen uzun bir süre Amerikan sinemasına giremeyen Chan, “1980’de The Big Brawl” ve “Cannonball Run” gibi filmlerle Amerikalı izleyicilerin de beğenisini kazanmaya çalıştı ancak bunda başarılı olamadı.Chan’ın Amerika sinemasında istediği başarıya ulaşması 1996’da gösterime girdiği tarihte yüksek gişe hasılatı yapan “Rumble in the Bronx” filmi ile oldu. 1998’de Chris Tucker ile birlikte kamera karşısına geçtiği “Rush Hour (Bitirim İkili)” sayesinde box-office listelerinde bir kez daha üst sıralara yerleşen Chan, Amerika sinemasının en tanınan Asya kökenli oyuncularından biri oldu.


Dublör kullanmamasıyla da beğeni kazanan başarılı aktör, 2000 yılında rol aldığı “Shanghai Noon” ile bir kez daha izleyicilerin karşısına geçti. Filmde, Çin İmparatoru’nun kaçırılan kızını kurtarması için görevlendirilen İmparatorluk muhafızı rolündeydi. 2001 yılında “Rush Hour 2” için Tucker ile bir kez daha bir araya gelen Chan’ın son çalışmaları arasında “The Tuxedo”, “Highbinders” ve “Rush Hour 3” yer alıyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
GlamManiac (Figuran) | 16 Temmuz 2013, 19:25

merdivene tepki olarak doğan adam :)

1
10
lordboromir (Artist) | 19 Temmuz 2013, 04:55

Cehennem Melekleri 3 ve Bitirim İkili 4 filmlerinde oynayacakmış. İnanılmaz bir oyuncu. Hele ki bizim ailede ayrı bir sevilir. Sanki çalışmak için Çin'e gitmiş amcamız gibi. İnşallah Tanrı'nın Zırhı serisini de devam ettirir de yeni çıkan, kendine aksiyoncu diyen çaylakların canına okur :)

0
8
Tüm yorumlar (902)
CasusAdam (Amatör) | 18 Nisan 2016, 17:48

Çocuklugum jackie Chan'nin filmleriyle geçti onu herzaman taklıt eder ve severim efsana büyük usta

Cevap Yaz
0
0
UygarKara (Amatör) | 03 Ocak 2016, 00:36

Bir nesil Jackie Chan Filmleriyle büyüdü... Bizim Kahramanımızda Chan abimizdi işte. Balkondan balkona atlardı hep

Cevap Yaz
0
0
oguzhank8 (Artist) | 16 Aralık 2015, 20:21

Geçen yıl 3 Filmde oynadı ve birisi Yasak Krallıktı ülkenin en yüksek bütçeli filmi yanlış anlamayın 60 yaşında olur böyle seyler.EFFFSANE

Cevap Yaz
0
0
onurkara_86 (Amatör) | 23 Kasım 2015, 03:02

Süper Polis ve Armour of God (Tanrı 'nın Zırhı) serilerindeki dövüşme sahneleri inanılmaz olan bir isim.

Cevap Yaz
0
0
kurabiyem (Figuran) | 08 Ekim 2015, 15:31

"Bu adam hiç durmadan film çekmeli, biz de izlemeliyiz." diyeceğim ender adamlardan biri :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz