Münir Özkul

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
Münir Özkul profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.8/ 10
1740 oy
2037 kullanıcının favorisi

Münir Özkul

Türkiye

15 Ağustos 1925

Biyografisi

Münir Özkul, 1925 doğumlu sinema ve tiyatro sanatçısı. 60 yıllık sanat hayatında birçok efsanevi filmde rol alan Özkul, en çok Hababam Sınıfı serisindeki Mahmut Hoca rolüyle hatırlanmaktadır.

Özkul, İsmail Dümbüllü'nün ünlü kavuğunu 1968'de Dümbüllü'den devralmış, daha sonra Ferhan Şensoy'a devretmiştir.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
atheus (Dublör) | 25 Şubat 2013, 14:55

Bak beyim size iki çift lafım var.

0
+6
Spaulding (Dublör) | 29 Eylül 2013, 17:55

"bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, herseyin var. binlerce kişi calışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmasın! sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi saim bey! sen mi büyüksün? hayır, ben büyüğüm! ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimizr parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!"

0
+5
Tüm yorumlar (305)
Tony-tugi (Amatör) | 19 Kasım 2014, 15:06

Kusursuzluk arıyorsanız Münir Özkul'un filmlerine bakın .

Cevap Yaz
0
0
theend007 (Amatör) | 08 Kasım 2014, 22:10

gerciktende ölümsüzlügün sırrı bu herifte ola bilir...

Cevap Yaz
-1
+0
theend007 (Amatör) | 08 Kasım 2014, 07:11

gerçekten ölecek bi gün ve kimse inanmayacak böylece ölümsüz olacak.

Cevap Yaz
0
0
filmkolikz (Figuran) | 25 Ekim 2014, 01:43

Muhteşem ötesi bi oyuncu efsane çok seviyorum bu adamı ölürse çok üzülürüm. küçük hanfendi hayat sevince güzel seven ne yapmaz daha sonra neşeli günler hababam sınıfı bir çok filmde efsane olduğunu gösterdi üstat.

Cevap Yaz
0
1
morpheus79 (Artist) | 03 Ekim 2014, 14:27

Ertem Eğilmez imzalı filmlerde de unutulmaz rollere hayat veren ağlatan duygusal replikleri o etkileyici sesiyle hafızamıza kazıyan isim.
Ustanın özellikle Adile Naşit’le iyi bir ikili oluşturduklarını düşünüyorum
Neşeli Günler, Mavi Boncuk,Aile Şerefi, Gülen Gözler ve Bizim Aile gibi filmlerde karakter oyunculuğundaki ustalığını kim inkar edebilir. Ve tabi ki Hababam Sınıfı seri filmlerinde canlandırdığı disiplinli ancak yufka yürekli Öğretmen Kel Mahmut karakteri ile de ölmezler kategorisine yükselmiştir Türk sinemasında …

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz