Münir Özkul

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
Münir Özkul profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.8/ 10
1681 oy
1999 kullanıcının favorisi

Münir Özkul

Türkiye

15 Ağustos 1925

Biyografisi

Münir Özkul, 1925 doğumlu sinema ve tiyatro sanatçısı. 60 yıllık sanat hayatında birçok efsanevi filmde rol alan Özkul, en çok Hababam Sınıfı serisindeki Mahmut Hoca rolüyle hatırlanmaktadır.

Özkul, İsmail Dümbüllü'nün ünlü kavuğunu 1968'de Dümbüllü'den devralmış, daha sonra Ferhan Şensoy'a devretmiştir.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
atheus (Dublör) | 25 Şubat 2013, 14:55

Bak beyim size iki çift lafım var.

0
+6
Spaulding (Dublör) | 29 Eylül 2013, 17:55

"bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, herseyin var. binlerce kişi calışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmasın! sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi saim bey! sen mi büyüksün? hayır, ben büyüğüm! ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimizr parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!"

0
+5
Tüm yorumlar (287)
BYMTF (Figuran) | 08 Nisan 2014, 18:39

Münir babanın Türk sinemasındaki yeri bence en tepelerdedir. Neden aramayacak kadar büyük bir usta,büyük bir insandır. Hababam sınıfından,Aile şerefine,Neşeli günlere ve daha nice filmlerde baba rolünde gördük onu. Filmlerini saymaya zaman yetmez. Onu anlatmaya ise kelimeler tükenir kalır. Sözün kısası Münir baba sen hep gönüllerde BABA,Mahmut hoca,yaşar usta olarak hatırlanacaksın. O fabrikatör babalarına,zengin züpbelerine dimdik durdun ya şimdi de yaşam savaşına karşı dimdik durmanı dilerim. Acil şifalar.

Cevap Yaz
0
0
MehmetEOquz (Figuran) | 01 Nisan 2014, 09:59

Bazen BABA bazen bir HOCA bazen de HERŞEY....

Cevap Yaz
0
0
jingles (Amatör) | 01 Mart 2014, 01:44

anadolu insanını en iyi yansıtan biri

Cevap Yaz
0
0
ahmet_b_kaya_16 (Amatör) | 21 Şubat 2014, 03:24

Bizim ailedeki sahnesini internetten kafama kazınana kadar izledim müthişti gerçekten, mahmut hocaya zaten diyecek laf yok gerçektent kendisine çok saygı duyarım ve ben de hakkında yorum yapamayacam agatlar ellerinden öperim sadece babamızın şener şen münir özkul ve sadri alışık sinemamızın muhteşem oyuncularından aklımda olanlar. İzlemediğim başka kaliteli oyuncularımız da vardır ama muhakkak

Cevap Yaz
0
0
RamazanCAN61 (Dublör) | 08 Şubat 2014, 14:35

Yeşilçam ın unutulmaz oyuncularından...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz