Gani Müjde

Osmanlı Cumhuriyeti
Gani Müjde profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3/ 10
152 oy
95 kullanıcının favorisi

Gani Müjde

Türkiye

27 Kasım 1959

Biyografisi

Kosova-Prizren göçmeni bir ailenin 4. ve son çocuğudur. Lise yıllarında karikatüre olan ilgisi nedeni ile Gırgır dergisine gidip gelirken zamanla dergide çalışmaya başladı. 8 yıla yakın bir süre Gırgır ve Fırt dergilerinde çalıştı. Laklak adlı dergide bir süre editörlük yaptı.Sonra bir grup arkadaşı ile birlikte ayrılıp Limon dergisini kurdu. Bu dergide Peynir Gemisi başlığı altında sürekli yazılar yazmaya başladı. Tükenmezkalem adlı bir yazım ve prodüksiyon şirketi kurdu.

Sanatçı Belma Canciğer Müjde ile evli ve iki çocukları var (Ece Su ve Arda).

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
omerfarukyanci (Dublör) | 24 Haziran 2012, 19:35

yahşi cazibe finali tam bir fiyaskoydu. bir daha bu kişinin yaptığı hiçbirşeyi okumam da izlemem de

0
+4
Tüm yorumlar (40)
ewropa (Amatör) | 27 Kasım 2014, 20:02

hiç sevmediğim yönetmen/senaristlerden uyuz uyuz lise dizileri çeksin hatırladığım bir arabesk var bir de kaygısızlar dizisi gerçi kaygısızlar ekibin başarısı senaristliği 3 kişi paylaşıyordu bu müsvedde de o başarıya ortak oluyordu bu piyasada görmekten bıktığım lüzumsuz bir şahsiyet -∞/10

Cevap Yaz
0
0
mesutGFB (Amatör) | 27 Kasım 2014, 02:20

Valla kim ne derse desin bu adamın şimdiye kadar yaptıgı şu filmler nasıl biri oldugunu gösteriyor ve izlettiriyor çok güzel bnce.. örnek filmleri ruhsar,davetsiz misafir ,hayat bilsisi yarım elma vay anam vay kaygısızlar baskül ailesi yahşi cazibe..Selena ve pis yedili Bonus olsun Bunlar yeterli fazla bile adam daha ne yapsın..

Cevap Yaz
0
1
aysebakirtas (Amatör) | 22 Ekim 2014, 19:11

her filminde düşündürüyor mükemmel bir adam fakat yahşi cazibe hiç iyi değildi(10/8)

Cevap Yaz
0
0
meteking (Amatör) | 23 Nisan 2014, 11:10

filmlerinden ne olduğu belli

Cevap Yaz
0
1
mrburaksakar (Amatör) | 29 Mart 2014, 14:22

Eskilerin belki de en iyi senaristi... Şimdilerde, Selçuk Aydemir neyse; eski zamana bakınca o da oymuş diyorum resmen... Fakat son zamanlarda cidden aşırı kötü projeler yazıyor.

Artık bırakmalı bu senaryo işlerini.. Yahşi Cazibe/Selena'dan daha çok düşemez dedik, Pis Yedili çıktı... Ondan daha çok düşemez dedik Babam Sınıfta Kaldı çıktı... Ondan daha çok düşemez dedik Salih Kuşu'nu yazdı... Tamam, yeter bu kadar kötü yazdığı dedik Ankara'nın Dikmeni'ni yazdı...

Artık bırakmalı!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz