Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Gani Müjde

Osmanlı Cumhuriyeti
Gani Müjde profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2/ 10
165 oy
98 kullanıcının favorisi

Gani Müjde

Türkiye

27 Kasım 1959

Biyografisi

Kosova-Prizren göçmeni bir ailenin 4. ve son çocuğudur. Lise yıllarında karikatüre olan ilgisi nedeni ile Gırgır dergisine gidip gelirken zamanla dergide çalışmaya başladı. 8 yıla yakın bir süre Gırgır ve Fırt dergilerinde çalıştı. Laklak adlı dergide bir süre editörlük yaptı.Sonra bir grup arkadaşı ile birlikte ayrılıp Limon dergisini kurdu. Bu dergide Peynir Gemisi başlığı altında sürekli yazılar yazmaya başladı. Tükenmezkalem adlı bir yazım ve prodüksiyon şirketi kurdu.

Sanatçı Belma Canciğer Müjde ile evli ve iki çocukları var (Ece Su ve Arda).

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
omerfarukyanci (Dublör) | 24 Haziran 2012, 19:35

yahşi cazibe finali tam bir fiyaskoydu. bir daha bu kişinin yaptığı hiçbirşeyi okumam da izlemem de

0
4
Tüm yorumlar (37)
Avatar
cemalak (Amatör) | 25 Şubat 2016, 13:33

bu şahsın ülkemizde ne gibi bir dokunulmazlığı var anlayabilmiş değilim.bu ülkenin dini ve tarihi hassasiyetleriyle dalga geçmeyi kendini adamış.bu adamın ne ne halt olduğu belli de film ve dizilerinde oynayıp ta bu şahsın yaptığı adiliğe ortak olan para veya başka birşey uğruna onurunu ayaklar altına alan sanatçı bozuntularına ne demeli.sormak isterim bu şahsa osmanlıyla ve bu güzelim ülkemizin kültürüyle ne alıp veremediğin var..yoksa zamanında osmanlı senin gelmişine geçmişine birşey mi yaptı. batan ne.......

Cevap Yaz
0
0
aliyoldaser (Amatör) | 22 Ocak 2016, 22:34

dizi ve film yapmadığı zamanlarda iyi biri olabilir aslında

Cevap Yaz
0
1
Negan (Dublör) | 18 Ocak 2016, 23:06

Teşekkürler Gani Müjde. Yaptığın IQ seviyesi düşük İşlerle Bu Salak, Koyun, Beyin Özürlü Cahil İnsanları Kendine Çektiğin İçin. Sen ve senin dikkatini çektiğin Koyun Toplulukla Aynı Ülkede Yaşadığım İçin Utanıyorum.

Cevap Yaz
0
1
1289 (Profesyonel) | 15 Ocak 2016, 20:53

"Yahşi Cazibe, Selena, Pis Yedili, Babam Sınıfta Kaldı, Salih Kuşu, Ankara'nın Dikmeni" daha ne kadar düşebilir ki derken "Bizans Oyunları" ile iyice dip yaptı!!

Cevap Yaz
0
2
NazgulAdunaphel (Figuran) | 31 Aralık 2015, 01:39

Gani müjde kesinlikle kaliteli senaryolar yazan ve filmler çeken bir insan.Türkiye'de komedinin kilometre taşlarından biridir.Özellikle absürd komediyi ülkemizde ilk oluşturan kişide odur(Kahpe Bizans).Ama bizim halk işine geldiğinde en saçma filmleri izleyip baş tacı yaparken bu adamı sadece siyasi meseleler yüzünden hak ettiği yeri aldırmamaktadır.Yapacak bir şey yok ülkemin insanı böyle bunun gibi yönetmenler en ağır küfürleri yerken; hakimleri öldüren yönetmenler baş tacı yapılıyor.Umarım daha iyi filmlerle karşımızda olur.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz