Tuba Büyüküstün

Babam ve Oğlum Fragman
Tuba Büyüküstün profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7/ 10
1387 oy
1656 kullanıcının favorisi

Tuba Büyüküstün

Türkiye

05 Temmuz 1982

Biyografisi

Gerçek adı Hatice Tuba Büyüküstün olan Türk oyuncu ve model. Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu.Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D'de yayınlanan Sultan Makamı adlı dizinin son 4 bölümünde oynarak, dizi oyunculuğuna başladı Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Yönetmen Tomris Giritlioğlu ile tanıştıktan sonra oyunculuğa başladı. Sultan Makamı adlı dizinin son dört bölümünde rol aldı. 2004 yılında Çağan Irmak'ın yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı dizideki Zarife rolüyle büyük çıkış yakaladı. Aynı yıl Cemal Şan'ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Şevket Çoruh ve Yetkin Dikinciler'le başrolü paylaştı. 2005'de yine Çağan Irmak'ın yönettiği Babam ve Oğlum adlı filmde Sadık'ın karısını oynadı. Daha sonra 2013 yılının ilk günlerinde, Star TV'de yayınlanmaya başlayan 20 Dakika adlı dizide İlker Aksum ile birlikte başrolü paylaşarak, 1,5 yıl ara verdiği ekranlara geri döndü.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Star) | 12 Ocak 2013, 01:29

Gerçekten komiksiniz arkadaşlar ergenler gibi karşılıklı cevap verme moduna girecek değildim ama nede çok cevap vermeye ve saçma yorumlar yapmaya meraklı arkadaşlar varmış mecburen cevap hakkı doğdu bana..1.Angelina Jolie fanı değilim ona tapmıyorum ona laf gelse hemen savunmaya geçmem sizler gibi ama bi laf söyleyecekseniz bu gerçek olsun ki komik duruma düşmeyin şişme dudak dediğiniz kişinin dudağı bebekliğinden çoçukluğuna ve genç kızlığına kadar dolgun olan estetik uzmanları tarafından bile doğal olduğu kanıtlanan ve yapay olmadığı bilinen bir gerçek!şuan ki hali evet eskisi kadar naturel durmuyo fazlasıyla zayıf ve genç değil artık ama o kadın estetik harikası değil argümanlarla konuşun lütfen laf olsun diye değil!yani ben estetik harikası kadını güzel bulmuyorum en azından sıradan bir güzelliğe sahip değil,güzellik kriterleri herkes de farklılaşır bu benim fikrim Tuba Büyüküstün güzel olabilir ama eşsiz güzellerden değil eğer gözü baz alacaksak artık türkiyede'ki çoğu kız renkli gözlü,herşeyi geçtim yeni proje olan 20 dakika'yı bile sırf meraktan izledim oyunculuğu acaba nasıl diye ama sonuç aynıydı ilker aksuma laf yok ama tuba için aynı şeyi söyleyemeyeceğim malesef! özellikle gözlem altında tutulduğu bölümde facia bir oyunculuk sergiledi ama eminim onu çok sevenler o sahneye de bayılmışlardır hatta devleşti oyunculuğuyla bile demişlerdir olay bu kadar net!yani türkiye'nin en büyük problemi de farklı yorumlara açık bi ülke olmaması ve cehalete bürünmesidir...

2
13
madamsurgunruhum (Dublör) | 17 Nisan 2012, 02:30

Çok donuk bir oyuncu geliyor bana. Onu gördüğümden hüzünlenmem gerektiğini, niye güldüğüme kızacakmış gibi geliyor. Çok soğuk, ekranda öyle çok alışmışım suratını 5 karış görmeye gülmeyi bile yakıştıramıyorum ona. Herşeyi tek düze oynuyor ses tonunun sevinçli mi üzgün mü telaşlı mı olduğunu anlayamazsınız çünkü hep aynı tonda.

2
9
Tüm yorumlar (461)
salamanto (Dublör) | 18 Nisan 2016, 23:24

Bütün Dünya filmlerde, dizilerde yetenekli oyuncuları oynatırken, biz sırf güzel diye bu kadın gibileri oynatıyormuşuz ? Pardon da siz hangi Dünya'da yaşıyorsunuz ?

Dünya'nın neresine giderseniz gidin, başrolde bakanın bir daha bakacağı güzellikte kadınlar ya da yakışıklı erkekler başrolü oynar. Oyuncunun kralı olsa, çirkinse yan rolden fazlasını alamaz. Bu ABD'de böyle, Uzak Doğu'da böyle, Avrupa'da da böyle, Neptün'de film çekiliyorsa eğer Neptün'de de öyle.

Madem filmler konusunda ahkam kesiyorsunuz şunu kafanıza sokun. Eğer yönetmen işinin ehliyse eğer, gerekirse aynı sahneyi 100 defa çeker sizde yeteneksizin önde gideni aktörleri-aktrisleri ağzınız açık izlerseniz. Bunu sokun kafanıza da komik olmayın gözünüzü seveyim.

Cevap Yaz
0
0
esinkp (Amatör) | 27 Ekim 2015, 11:51

Yüz olarak beğenenler çok olabilir ama zaten yeni jenerasyodan gelen kişilerde oldukça güzel. Sadece yüzüne ve popüleritesine bakıp da tuba büyüküstünü her dizide başrol yapmak çok kolay ama malesef oyunculuğunu beğenmiyorum. Çok donuk oynuyo ve en kötüsü ise ses tonu. Hangi rolde ya da o an hangi duygu içerisinde olsun olmasın ses tonu hep aynı, ağlaması çok kötü, oynarken insanı etkilemiyo vs vs Tuba büyüküstüne başrol vererek birçok oyuncunun hakkının yendiğini düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
2
Gostivarli (Profesyonel) | 05 Nisan 2016, 11:43

Türkiye'de doğru düzgün kadın oyuncu yok ki zaten.

0
0
melekkandemir_2GRF (Amatör) | 01 Ekim 2015, 13:15

güzel olunca illaki oyunculuk yapmak mı gerekiyor. kadını çok seviyorum ama oyunculuk sıfır hatta eksilerde gerçi türkiyedeki oyuncuların çoğu yeteneksiz.

Cevap Yaz
1
2
sinemacyz (Figuran) | 27 Ocak 2016, 22:54

yorumunuza sağlık ...

0
0
runata (Amatör) | 23 Eylül 2015, 02:42

böyle oyunculuğa tepki olarak doğmuş biri bile güzellik faktörüyle yıldız olabiliyor işte ona yanarım

Cevap Yaz
1
1
sinemacyz (Figuran) | 13 Temmuz 2015, 16:02

güzel kadın ama iyi oyuncu değil bence

Cevap Yaz
2
0
Görüşleriniz