Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

James Van Der Beek

The Rules Of Attraction Fragmanı
James Van Der Beek profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9/ 10
62 oy
48 kullanıcının favorisi

James Van Der Beek

ABD

8 Mart 1977

Biyografisi

Canlandırdığı karakterin benzeri bir şekilde,James Van Der Beek'in oyunculuk yeteneği küçük yaşlarında ortaya çıktı.Okul takımında futbol oynayan Van Der Beek ,birden kendisini okullarında hazırlanan 'Grease' isimli tiyatro oyununun içinde bulur.Buradaki başrolü ,onun tiyatroya olan yeteneğini ortaya çıkarır.
'Varsity Blues' adlı yapım ,onun futbol tutkusunun tekrar açığa çıkmasına neden olur.Bu filmed Texaslı bir futbol oyuncusunu canlandırmaktadır.
James Van Der Beek 16 yaşındayken ;oyunculuğa olan ilgisini farkeden annesi ,ona bu yeteneğini test etmesi için New York'a yapılacak olan 6 günlük bir gezide eşlik etmek istediğini söyler.Van Der Beek daha henüz 17sindeyken Edward Albee'nin yazdığı 'Finding the Sun' adlı oyunda rol alır.Oyunun provaları için 3 ay gibi kısa bir zamanı olan Van Der Beek, aynı zamanda okuluna da tüm ilgisini sarfetmekte, hatta sınıfında bir hayli önlerde bulunmaktadır.
İlk ekran performansını 1995deki 'Angus' isimli filmle gösterir.Daha sonra ,aralarında Varsity Blues'un da bulunduğu birçok yapımda rol alır.
İyi bir öğrencilik yaşamına sahip olan Van Der Beek ,Madison-New Jersey'de bulunan Drew Üniversitesinde İngilizce üzerine eğitim görmüş ve okulunu iftiharla bitirmiştir.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (11)
Avatar
HitSet (Jön) | 16 Mayıs 2012, 22:08

Bir iki film izledim perfornası idare eder.

Cevap Yaz
0
0
concludin (Dublör) | 26 Kasım 2011, 06:00

Dowson's Creek'te nasıl, The Rules Of Attraction'da nasıl.. hey gidi güzel oyunculuk :)

Cevap Yaz
0
1
tgygs1 (Amatör) | 22 Ekim 2011, 19:11

james van der beek dawson's creek dizisinden sonra uzun süre bi başarı yakalayamadı ama son oydağı 2 filmdede çok başarılı oldu zaten formosa betrayed filmindede en iyi aktör ödülünü aldı bence başarılı bi oyuncu

Cevap Yaz
0
0
vabaki (Profesyonel) | 8 Eylül 2011, 13:07

Bu çok şrefsiz bir adam :) stolen lives filminde çocuğu bir sandığın içinde koydu çocuğu diri diri öldürdü

Cevap Yaz
0
0
PatrickJane (Profesyonel) | 12 Haziran 2011, 06:40

en son kesha nın blow klibinde yer aldı.ben de filmlerine bakınca iyi bir oyuncu olduğunu anladım.umarım iyi bir projeyle dner sahalara.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz