Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Poppy Montgomery

The Other Sister (1999) fragmanı
Poppy Montgomery profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
27 oy
27 kullanıcının favorisi

Poppy Montgomery

Avustralya

19 Haziran 1972

Biyografisi

Poppy Montgomery, tıpkı Anthony LaPaglia gibi Avustralyalı bir oyuncu ve tam adı Poppy Petal Emma Elizabeth Deveraux Montgomery. 12 yaşından beri Marilyn Monroe’ya büyük bit tutku besleyen oyuncu, 2001 yılında TV için çekilen “Blonde” adlı filmde efsane yıldızı canlandırdı ve bu sayede hem hayallerini gerçekleştirmiş oldu, hem de dikkatleri üzerine çekti. Hemen ardından “CSI: NY” oyuncusu Eddie Cahill ile başrolleri paylaştığı, Kevin Williamson imzalı “Glory Days” adlı dizide rol aldı. 2005’te rol aldığı “Between” adlı gerilim filminde, şimdiki sevgilisi Adam Kaufman ile tanışan güzel oyuncu, 2007 yılının sonunda bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Kariyeri ise şimdilik “Without A Trace” doğrultusunda ilerliyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (2)
Avatar
forcees (Figuran) | 11 Mayıs 2011, 17:12

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin de aralarında olduğu Eskişehirli birçok firmanın desteğini de arkasına alarak yola çıkan Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film festivali 11–15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilecek. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon ve Kıraathane Kültür Sanat Evi salonlarında gösterilecek yaklaşık 160 film, 5 gün boyunca sinemaseverler ile buluşacak.
 
 Festivalin son günü olan 15 Mayıs tarihinde Eskişehir Kültür Merkezi’nde düzenlenecek (EKM) ve dördü uluslararası olmak üzere toplam 14 dalda ödüllü bir yarışmalı bölümü de kapsayan festival ulusal ve uluslararası birçok kısa film örneğini izleyicisi ile buluşturacak. Yarışmalı bölümde değerlendirmeyi gerçekleştirecek jüri, Oyuncu Şenay Gürler ve Korel Cezayirli, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi STV Bölümü Öğr. Görevlisi M. Erdem Gösterişli, Anadolu Üniversitesi GSF Çizgi Film Bölüm Başkanı Doçent Fethi Kaba, yönetmen Tolga Karaçelik, Natali Yeres, oyuncu Cansel Elçin gibi profesyonel ve akademisyen isimlerden oluşuyor. Bütün etkinliklerin ücretsiz olacağı Festival film gösterimleri dışında Cafe-Teatre tarzında farklı performansları seyretme olanağı sağlayacak.
 

Cevap Yaz
0
0
atgitsin (Artist) | 15 Şubat 2010, 00:33

Witkout A Trace dizisinin Samantha'sı o. Dizi hariç bir yerde izleme fırsatım olmadı henüz kendisini. Baklaım dizide final yapıyor demek ki yeni projelerini görebileceğiz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz