Castle Dizi Konusu

Yapımını ABC Stüdyoları’nın üstlendiği Castle ‘ın yönetmenliğini Rob Bowman yapmış. X-Files ‘ın da bir çok bölümünün yapımcılığını ve yönetmenliğini üstelenen  Bowman, aslında Star Trek serisinden de tanıdık bir isim. Bu isimle anlaşıldığına göre dizinin iddialı olacağını ve çok ses getireceğini söylemek yanıltıcı olmayacaktır. Dizinin yaratıcı, yazar ve yapımcısı ise Air Force One filmiyle şanının doruğuna ulaşan Andrew W. Marlowe . Marlowe şu aralar epey yoğun görünüyor. Önümüzdeki bir-iki yılda gösterime girmesi beklenen üç filmin birden (Manhunt, Nick Fury, Hammer Down) senaryosunda yine onun imzası var. Ne oldu da bir anda parladı; meçhûl.
 
Dizinin konusu hakkında söylenenler ve başkarakterin ismi bize Stephen King çağrışımı yaptı. Biz mi detay ararken dağıttık yoksa gerçekten böyle bir  gönderme var mı, şimdilik bilemiyoruz. Başarılı bir polisiye yazarı olan Nick Castle ‘ın (Nathan Fillion) hikayelerindeki başkahramanının ölümü severleri için üzücü olmuştur. Fakat fanatiklerinden biri azılı çıkar ve kitapta tarif edildiği şekilde bir dizi cinayet işlemeye başlar. Hal böyle olunca New York polis departmanı da işleri çözmede yardımcı olması amacıyla Nick Castle’ı göreve çağırır. Ve olaylar gelişir.
 
Dizinin yönetmen koltuğuna oturtulan Rob Bowman ismi bazı şaibeli spekülasyonları da beraberinde getiriyor. Polisiye olarak adledilen dizinin başına fantastik yapımlarda ustalaşmış bir yönetmenin getirilmes, Castle’ın sürpriz bir şekilde polisiye ve fantezi türleri arasında gezinme ihtimalini akıllara getiriyor.
 
Yapımın 4 ana karakterini canlandıran oyuncular (Nathan Fillion, Monet Mazur, Stana Katic, Jon Huertas ) daha önce bir çok dizide karşımıza çıkan isimler. Bu diziler arasında Lost, Buffy The Vampire Slayer, CSI: Maimi, 24, Heroes, Prison Break ve Alias hemen göze çarpan yapımlar. Yapımcıların daha önceki rollerinde çok parlayamamış bu isimleri aynı çatı altında toplayarak ne kadar doğru bir karar verdiklerini ancak dizi 2009 yılında yayına başlayınca göreceğiz. Türkiye’de ise dizinin yayınlanıp yayınlanmayacağını şimdiden kestirmek imkansız. Fakat yakalayacağını tahmin ettiğimiz başarının ardından, en azından torrentseverlerin bu diziyi kaçırmaması gerektiğini salık verebiliriz.

Devamını Oku
Yapımcı: Rob Bowman , Andrew W. Marlowe , René Echevarria , Laurie Zaks , Marc A. Kahn Favori: 21 kullanıcının favori dizisi Diziyi İzleyenler: 27 kullanıcı Castle dizisini izledi Diziyi Ekleyen: Hwoaranq