‘Iron Man’ 2 Mayıs’ta Vizyonda

17.03.2008 16:16
‘Iron Man’ 2 Mayıs’ta Vizyonda

Ölümsüz çizgi roman kahramanı ‘Iron Man’ (Demir Adam) 186 milyon dolarlık dev bir bütçeyle beyazperdeye uyarlandı.

Sarı-kırmızı-gri renkli zırhının arkasına gizlediği teknoloji harikası silahlarıyla çizgi roman severlerin gönlünde taht kuran bilim adamı, mucit,yüksek teknoloji yaratıcısı,milyoner, playboy Tony Stark’ın beyazperdede izleyiciyle buluşması 2 Mayıs 2008’de gerçekleşecek.

Paramount Pictures’ın sunduğu filmde, “Iron Man” olarak tanınan Tony Stark rolünde “Chaplin” filmiyle Oscar ödülü adaylığı kazanan Robert Downey Jr’, “Iron Man”in en iyi arkadaşı Jim Rhodes rolünde ise Terrence Howard oynayacak. Tony Stark’ın gönlünü kaptırdığı güzel Virginia Pepper Potts rolünde ise “Aşık Shakespeare”le Oscar ödülü kazanan Gwyneth Paltrow kamera karşısına geçti.

Marvel’in diğer çizgi roman kahramanlarının gördüğü olağanüstü ilgi üzerine “Iron Man”in de sinemaya uyarlanması ilk olarak 1999 yılında gündeme gelmişti. Hatta Tony Stark rolü için Nicolas Cage, Tom Cruise, ya da Leonardo DiCaprio’nun isimleri ön plana çıktı. 1999’dan 2006 sonlarına kadar olan süreç boyunca yönetmen ve senaryo yazarı değişiklikleri yaşandı. Son olarak projenin başına “Elf”, “Made” ve “Zathura” gibi filmlerden tanıdığımız Jon Favreau geçti.