Sinemalar.com

Sinemalar.com

Anakin Skywalker

Puan Ver:

34
kullanıcının
favori karakteri

Sinemalar.com Puanı:

6.1/10 

Toplam Oy:

26 kişi oy verdi

Adı Soyadı:

Anakin Skywalker 

Canlandıran:

Jake Lloyd

Biyografisi

Anakin bir çöl gezegenin olan Tatooine \'de annesi Shmi ile birlikte Watto \'nun kölesidir. Babası yoktur. Güce denge getirmesi için doğmuştur. Anakin çok akıllı bir çocuktur ve teknik yetenekleri çok gelişmiştir. Daha 9 yaşındayken annesine yardım etsin diye Protokol droidi C-3PO \'yu tamir etmiştir. Kraliçe Padme Amidala \'nın gemisi imparatordan kaçarken hasar görür ve onu korumakla görevli olan Qui-Gon Jinn ve Padawanı Obi-Wan Kenobi Tatooine gezegenine inmek zorunda kalırlar. Ve burda Qui-Gon Jinn Anakinle tanışır. Anakin en büyük hayali yaptığı arabayla Pod yarışına katılmaktır. Bu yarışa Qui-Gon Jinn yardımıyla katılır. Anakin Skywalker, Güç ile bağlantılı insanüstü refleksleri sayesinde Podyarışlarına katılabilen tek insandır.[1] Yarıştan önce Watto ile iddiaya giren Qui-Gon Jinn onu köle olmaktan kurtarır. Anakin’in kan testleri, rekor sayıda midiklorian barındırdığını göstermektedir. Bu Usta Yoda \'nın midiklorian seviyesinden bile fazladır. Qui-Gon Jinn ona güvendiği için onu Jedi Konseyine götürür. Anakin\'i bir jedi yapmak için konseyden izin ister. Konsey izin vermez ve onu bir göreve gönderir. Görev sırasında Lord Sith \'in çırağı Darth Maul tarafından öldürülürür. Ölürken öğrencisi Obi-Wan Kenobi \'den Anakini yetiştirmesini ister. Bunun üzerine Obi-Wan Kenobi konseyden Anakin\'in yetiştirilmesi için izin ister. Çünkü ustası Qui-Gon Jinn, onun kehanetteki karanlık tarafı yenebilecek kişi olduğunu düşünmekteydi. Anakin Obi-Wan Kenobi\'nin padawanı oluuur. 0 yıl sonra Anakin (Hayden Christensen ) Obi Wan Kenobi\'nin Padawan seviyedeki öğrencisidir. Kendilerine artık Naboo Senatörü ünvanını taşıyan eskisi Kraliçesi Amidala\'yı koruma görevine veririlir. Aradan geçen zaman Anakin\'i genç bir adam dönüşürken Padme\'ye karşı içinde büyüttüğü sevgi de her geçen gün artmaya devam etmiştir. Düzenlenen ikinci suikast girişimi sonrası can güvenli için endişe edilen Senatör Amidala\'ya Naboo\'ya giderken eşlik etmesi istenir. Naboo\'da kaldıkları sırada Anakin Amidala\'ya hislerini belli eder. Bunu yaparken fazlasıyla cesur, toy ama beceriksizdir. Bir süre sonra da aşkını açıkça itiraf eder. Padme de aslında benzer duygular beslemesine karşın farkında olan mantığını dinler, içinde bulundukları koşulda O\'nun hislerine karşılık veremeyeceğini dile getirir. Zaten

Tüm yorumlar (10)
Avatar
Padme23 (Figuran) | 16 Mayıs 2013, 18:45

3. filmde ağlayışımın sebebi bu Anakin. Ne kadar kötü bir karaktere dönüşse de serideki tartışmasız en sevdiğim karakterdir.

Cevap Yaz
0
0
AllizzWell (Profesyonel) | 9 Şubat 2012, 19:34

olum senin karanlık tarafta ne işin var ya

Cevap Yaz
0
0
mehmetozdemir (Figuran) | 1 Şubat 2012, 15:18

keşke karanlık tarafa geçmeseydi.s

Cevap Yaz
0
2
Prince-of-Gondor (Jön) | 4 Eylül 2011, 08:17

-Anakin sabırsızdır, korkar. Korkusu öfkeye, öfkesi nefrete dönüşür, kendi kendini yakar.
-Anakin "Seçilmiş kişiyim  ben" gazına gelir, Jedi Code falan sallamaz, şımarıktır, laf dinlemez, kendisine bir görev verilse illaki kıllık yapar, yapmaması gereken şeyleri yapar. (Naboo'ya gideceğine Tatooine'e gider, kalkar Dooku'ya tek başına dalmaya çalışır [EP II], oturup bekleyeceğine İmparator'un yanına koşar vb.)
 
-Anakin "It's all Obi-Wan's fault, he's holding me back!" diye ortalığı dağıtır.
 
-Anakin, Obi-Wan'a "I hate you" diye bağırır.
 
-Anakin tümüyle kendi hatalarından ve zayıflığından dolayı karanlık tarafa düşüp bir sürü adamı kesmiş ve galaksinin içine etmiştir. Buna rağmen birileri kalkıp "Star Wars Anakin Skywalker'ın trajedisidir." demektedir.

Cevap Yaz
2
1
Gostivarli (Profesyonel) | 8 Nisan 2013, 05:20

Dostum seriyi daha doğrusu hikayeyi oluşturan adam Anakin'in trajedisidir diyor. Sen hala burada komik argümanlarla diretiyorsun. Aşağıda sana açıklamasını da yaptım ama belli ki okumamışsın.

Öncelikle trajedi nedir? Trajedi kişilerin yaşamlarının, terchlerinin doğrultusunda faciaya dönüşmesine denir. Anakin'in yaşadıklarının bir özetidir yani.

Bir hiç uğruna hayatını bitirmesi ve karanlıklar içinde kaybolması. 6 bölümlük Star Wars hikayesi kimi anlatır? Anakin Skywalker'ın hayat hikayesini. Bu da demek oluyor ki Star Wars Anakin'in trajedisidir.

Bence sen önce bazı kelime ve kalıpların anlamını kavra.

0
0
Gostivarli (Profesyonel) | 1 Şubat 2013, 16:32

Star Wars tabii ki Anakin'in trajedisidir. Lucas Star Wars'ı yazış hikayesini anlatırken ilk olarak Anakin karakterini oluşturduğunu söyler. Daha sonra bu karakterin üzerinden 6 filmlik öykü çıkarmıştır. Anakin keyfi sebeplerle değil, eşini kurtarmak için karanlık tarafa geçmiştir. Anakin'in Chosen One'ım diye ortalıkta dolaşmasının sebebi tamamen Jedi konseyidir. Adamı en başta yaş sebebiyle, sonrada korkuları var gibi uyduruk sebeplerle eğitmek istemediler. Halbuki Rahm Kota gibi bazı Jedi'lar Anakin'den çok daha büyük yaşlarda Jedi eğitimi almaya başladılar. Daha sonra bilhassa Mace Windu, Anakin'in önce Knight yapılmaması daha sonrada konseye alınmaması için adama karşı resmen kampanya yürüttü. Bu elemanda kendini kanıtlamak için sürekli güç gösterisi yaparak kendini sevdireceğini sandı. hal böyle iken Sidious ona hep iyi davrandı, onu göklere çıkardı. Buna rağmen Anakin son ana kadar Jedi'a bağlılık içindeydi. Sith olduğunu öğrenir öğrenmez Sidious'u Jedi'lara ihbar edecek kadar. Burada da adama güvensizlik gösterip operasyona almadılar. Anakin buna rağmen yardıma gitti. Bu sıradada Jedi düzenine bağlı olduğunu her fırsatta dile getiren Windu, Jedi düzeninin, Jedi Code'un yasakladığı bir şeyi yapmaya kalkışarak Sidious'u öldürmek istedi. Anakin burada Jedi düzenini korumak ve eşini kurtaracak bilginin Sidious'ta olduğunu zannettiği için Windu'yu durdurmaya çalıştı. Hatayı burada yaptı diyebilirsin işte. Ama bunun dışında Anakin'in Vader olmasında, Anakin kadar Jedi konseyinin ve düzeninin de hataları büyük. Bir çizgi romanda Obi-Wan bunu kabul ediyordu hatta. Zaten Luke, yeni Jedi düzenini kurarkurmaz, Jedi'ların karanlık tarafa eğilim göstermelerine neden olan bazı kuralları güncellemiştir. Mesela Jedi'ların aşık olma yasağını kaldırarak, ilk Jedi düzenindeki gibi serbest bırakmıştır.

0
2
zpzpzp (Profesyonel) | 7 Nisan 2011, 21:55

keşke ölümcül yaraları yüzünü kaplamasaydı :D

Cevap Yaz
0
0
Haftanın Birincisi
Aquuamarine