Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Amanda Michalka

Super 8 Fragman 2
Amanda Michalka profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7/ 10
104 oy
92 kullanıcının favorisi

Amanda Michalka

ABD

10 Nisan 1991

Biyografisi

Amanda Michalka (Diğer adıyla AJ Michalka) ABD'li aktris, bestekar, müzisyen, piyanist ve şarkıcı. Amanda; AJ takma ismini kullanmaktadır. Kız kardeşleri Alyson Michalka birlikte kurduğu Aly & AJ grubuyla şöhrete kavuşmuştur.

 

Kariyeri

 

Amanda; ilk olarak 2002 yılında Passions dizisinde konuk oyuncu olmuştur. Ardından Birds of Prey, The Guardian, General Hospital, Six Feet Under ve Oliver Beene dizilerinde oynamıştır. Bu sırada kız kardeşiyle (Alyson Michalka) Disney Channel'in albümleri için çeşitli şarkılar seslendirdi. Ağustos 2005'de Alyson ve Amanda'nın (ilk sahne adları Aly & AJ) ilk albümü olan Into the Rush piyasaya çıktı. Kız kardeşinin filmi Now You See It filmi için Do You Believe in Magic adlı şarkıyı kız kardeşi ile seslendirdi, klibinde oynadı.

 

Bu sırada Amanda, Kitty's Dish ve Haversham Hall adlı filmlerde önemli rollerde oynadı. Kız kardeşi ile Cow Belles adlı Disney filminde başrol oynadı. Aly & AJ kardeşler film için On the Ride adlı şarkıyı seslendirdiler ve klibinde oynadılar. Ayrıca Amanda kızkardeşiyle, Buz Prensesi adlı filmden No One adlı şarkıyı seslendirdi ve klibinde oynadı. Aynı yıl kızkardeşi Alyson Michalka ile Herbie Tam Gaz adlı Disney filmi için Walking on Sunshine adlı parçayı seslendirdi.

 

2006 Nisan aylarında, kız kardeşi ile On The Ride Toura çıktılar, turun DVDsi çıktı. DVD'de konser dışında; sahne arkası, reportajlar ve özel görüntülere de yer veren kardeşler, 2006 yazında, Into the Rush: Deluxe Edition'ı yayımladılar. Bu albümde, Into the Rush albümlerindeki şarkılar + bonus şarkılar + DVD yer alıyor. Ayrıca bunların dışında, Chemicals React ve Rush şarkılarına da klip çektiler.

 

Bunların peşinden Eylül 2006'da Acoustic Hearts of Winter adlı albümleri geldi. Albümdeki Greast Time Of Year adlı şarkıyı Santa Clause 3 filmi için seslendirdiler ve klip çektiler. Ardından aynı ayda Insomniatic albümleri geldi. Like Woah adlı şarkılarını, Disney Channel Orjinal Filmi olan Minute Man için kaydettiler. Albümden Insomniatic'ten, Like Woah ve Potential Breakup Song adlı şarkılarına klip çektiler. Ayrıca aynı yıl kızkardeşi ile bir MTV filmi olan Super Sweet 16: The Movie de başrol oynadı.

 

2010 yılında, Hollywood Records ile yaşadıkları gerginliklerden dolayı oradan ayrıldılar ve geçen yıllarda kız kardeşleriyle gruplarını adlarını 78Violet olarak değiştirdiler. Geçen yıl, yeni adlarıyla The Next Worst Thing adlı yeni şarkılarını söylediler.

 

Uzun bir aradan sonra Amanda; 2009 yılında Peter Jackson 'un yönettiği The Lovely Bones filminde oynadı. Ayrıca 2010 yılında Secretariat ve Sloe Moe adlı aile filmlerinde oynadı. Yeni filmi Secretarit için İt's Who You Are adlı şarkıyı seslendirdi. Klibinde filmden parçalar kullanıldı. Sonbaharda, Alyson Michalka'nın hit dizisi Hellcats için onunla giriş müziği olan Belong Hereyi yeni kaydettiler. Müzik türleri pop'tan, rock'a geçiş yaptı. 24 Ocak 2011'de, kızkardeşi ile Youtube'a, stüdyoda yeni şarkıları Suspended üzerinde çalışırken çektikleri videoyu koydular.

 

Şu sıralarda, AJ Michalka yeni filmi Super 8 filmi için çalışıyor, kız kardeşiyle stüdyoda yeni albümleri için hazırlık yapıyor. Ayrıca Hellcats'de de, konuk oyuncu olarak yer aldı.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 1 Yapım

Tüm yorumlar (13)
Avatar
FORHAN (Profesyonel) | 14 Aralık 2015, 08:35

Şampiyon ve Süper 8 filmlerinden tanıdığım oyuncu

Cevap Yaz
0
0
deckard (Artist) | 30 Mart 2015, 20:32

Çok güzel bir kız.Kardeşiyle birlikte şarkıcı aynı zamanda.

Cevap Yaz
0
0
dizici-pelin (Dublör) | 20 Ağustos 2011, 01:49

Ahahah gerçekten ilginç kardeşinin oynadığı hellcats dizisinde filme üvey kardeşi olarak girmişti gerçek kardeş olmalarına şaşırdım:)

Cevap Yaz
0
0
rock-10 (Artist) | 18 Temmuz 2011, 09:50

güzel bir kız sesiside harika kardeşi daha güzel

Cevap Yaz
0
1
MrDurden (Efsane) | 4 Temmuz 2011, 17:42

Cennetimden Bakarken filminde izledim .. Orta halli bir performansı vardı ..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz