YARDIM SAYFASI

Gizlilik Sözleşmesi

Sinemalar.com içeriğini ve sunulan hizmeti herhangi bir zamanda ve nedenle, değiştirme ya da servisi durdurma hakkına sahiptir.Bu metin, Sinemalar.com tarafından kabul edilen ve yürütülen gizlilik ilkeleri hakkında bilgi vermektedir. Bu bilgilerden başlıcaları şunlardır:

  1. Kullanıcıların ne tür kişisel bilgilerinin toplandığı,
  2. Hangi organizasyonun bu tür bilgileri topladığı,
  3. Üçüncü şahıs ve kuruluşlara bu bilgilerin nasıl verildiği,
  4. Çocuk yaşta olan kullanıcılar için olan kişisel hakların korunması ilkesi,
  5. Kullanıcıların, kendi bilgilerinin hangilerinin üçüncü şahıs veya kuruluşlara verilebileceğinin seçme özelliği hakkında detaylı bilgi,
  6. Kullanıcı bilgilerinin ne yollar ile değiştirilebileceği veya silinebileceği,
  7. Sinemalar.com’un veri tabanında bulunan kullanıcı bilgilerinin kaybolması, yanlış ellere geçmesi ve yetki dışı kullanılmasını önlemek maksadı ile kullandığı güvenlik sistemi

"Kişiyi Belirleyici Bilgiler", kişinin diğer şahıslara kendisini tanıtmak, iletişim kurmak ve benzer nedenler ile veri tabanımıza geçirdiği ve gösterime sunduğu bilgilerdir. Bunlara örnek olarak ad ve soyadınız, adresiniz, telefon numaranız ya da e-posta adresiniz gösterilebilir. Sinemalar.com, veri tabanında bulundurduğu bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir. Ancak, kişilere ait bilgiler tek tek kullanılmaz.

Bu Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmemiz ile birebirdir ve Gizlilik İlkesi'nin okunması ve kabul edilmesi sırasında, Kullanıcı Sözleşmemiz’in de kabul edilmesi gerekmektedir. Bu sözleşmeler, sadece Sinemalar.com sitesinde ve Sinemalar.com’un sağladığı servislerde geçerlidir. Diğer siteler (tarafımızca link verilen, üçüncü kuruluşlar olarak tabir edilen veya Sinemalar.com ile işbirliği içerisinde olan kuruluşlar) kendi ilke ve sözleşmelerine sahip olabilirler ancak bunlar Sinemalar.com tarafından kontrol edilemez, ve bu nedenle de, bu sözleşmede bahisleri geçmemektedir. Bu nedenle, Sinemalar.com link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden kesinlikle sorumlu değildir.

Facebook Verileri ve Kullanılan Kişisel Verilerin Silinmesi

Sitemize Facebook ile giriş yaptığınızda ad, soyad ve e-posta verileriniz Facebook üzerinden çekilmektedir. Çekilen ad, soyad ve e-posta verileriniz sadece Sinemalar.com hesabınızın oluşturulması ya da Sinemalar.com hesabınıza giriş yapmanız sırasında doğrulama amaçlı kullanılmaktadır. Bu amaçlar dışında herhangi bir veri kaydetme ve işlenme şekli bulunmamaktadır. Bu veriler hiçbir şekilde 3. taraflar ya da şahıslarla paylaşılmamaktadır.
Facebook profilinizde Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik > Uygulamalar ve İnternet Siteleri ekranına gidip Kaldır tuşuna basarak Facebook ile giriş yaptığınızda Sinemalar.com ile paylaştığınız ad, soyad ve e-posta verilerinizi Sinemalar.com sisteminden silebilirsiniz.
İşlemi tamamladıktan sonra giriş yapmadan Sinemalar.com’u kullanmaya devam edebilirsiniz.