Ruhlar Bölgesi Bölüm 2

Insidious: Chapter 2

Bütün Fragmanlar ►
Ruhlar Bölgesi Bölüm 2 (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
437 oy

29 Kasım 2013

2013 - ABD

GerilimGizemKorku

Leigh Whannell

279 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

“Yönetmen James Wan’ın ve senarist Leigh Whannell’in ünlü korku ekibi, Patrick Wilson, Rose Byrne, Lin Shaye, Barbara Hershey ve Ty Simpkins’den oluşan orijinal ekiple, kendilerini tehlikeli bir şekilde ruhsal dünyaya bağlayan gizemli çocukluk sırlarını açığa çıkarma peşindeyken musallat olunan Lambert ailesini anlatan ünlü korku filminin korkunç devam filmi INSIDIOUS: CHAPTER 2′de yeniden bir araya geliyor.”

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen andriana97
Popüler Yorumlar
hypknows (Profesyonel) | 10 Aralık 2013, 22:33

2.bölümü ilk bölümünden daha güzel olmuş diyebilirim...İlk bölümünü de izlemiş ve beğenmiştim...Bağlantılar çok iyi kurulmuş...Bu filmi The Conjuring ile kıyaslayanlar olmuş,bence kıyaslamanın hiç luzümu yok bu bir devam filmi 2si de başarılı filmler...

0
+15
UnknownUser00 (Profesyonel) | 23 Ekim 2013, 00:46

uzun zamandır ikinci filmin çıkmasını bekliyordum ve sonunda çekilmesine en çok sevinenlerden biriyim. umarım ilk film kadar başarılı olmuştur, beklentilerimizi karşılar.. sabırsızlıkla vizyonda yerini almasını bekliyorum!

0
+7
Tüm yorumlar (368)
OmRNce (Figuran) | 22 Nisan 2014, 01:48

1.nci bölümü de iyiydi bu da daha iyiydi. Bunda şaşırdık da ..
1.nci bölümü izleyin sonra bunu izleyin. Çünkü birbirine o kadar iyi bağlanmış ki şaşırtıyorda yine kaliteli olarak görüyorum 7.5/10

Cevap Yaz
0
0
Christian99 (Figuran) | 19 Nisan 2014, 15:10

Ruhlar Bölgesi 1 filmini seyretmeden 2'ye geçmek, çıkmaz bir sokağa atılacak adım olması sebebiyle ilk filmi seyretmek çıkmaz sokaktaki el fenerimiz olacak. Bu sebeple öncelikle birinci filmi anlatalım. Dalton (Ty Simpks) adındaki küçük çocuğun merdivenlerden düşüp derin bir uykuya dalması ile çaresiz kalan aile, bir süre sonra çocuğun derin uykusunda astral seyahate çıktığını ve gittiği yerden dönemediğini öğrenir. Eve çağırdıkları Elise adındaki medyum kadın onlara yardım etmeye çalışır. Çocuğun öteki dünyadan dönmesinin önünde gizemli bir kadının etkili olması ile evin babası (Patrick Wilson) oğlunu kurtarmak için aynı astral seyahate çıkar ve oğlunu diğer dünyadan geri getirir. Bu seans sırasında medyum kadın ölür ve bizler diğer taraftan dönen babanın aslında gerçek baba olmadığını anlarız.
Bu noktaya kadar ki olan kısım filmin birinci bölümüne ait. İkinci bölüm de ise olay biraz ailenin katil babası formatına giriyor. Astral seyahat ile bu dünyadan ayrılan babanın yerine gelen babanın ait olmadığı bu dünyada kalabilmesi için aileyi öldürmesi gerekliliği ortaya çıkıyor. Aile fertleri, başta babaanne olmak üzere, hem diğer dünyadan gelen sahte babayla hem de onu kontrolü altına almış olan kötü kadına karşı mücadele vermek için yine medyumlara başvurular.
Ruhlar Bölgesi 2, ilk bölümden pek te farklı olmayan sahneleri burada da kullanmaya devam ediyor. Birinci bölümdeki konu zaten sağlam bir yapıda olduğu için aynen devam ettirmiş ve eksik kalan bazı noktaları tamamlamış. Astral seyahat olayına zamanda yolculuk ile değişik bir boyut bile katmış. Bu boyut ile de filmin başındaki video kaydının konu ile ilgili olan alakasını görüyoruz.
Ruhlar, kamera kaydı, katil baba, medyum, ve çocuk konulu çok yönlü bir korku-gerilim filmi olan Ruhlar Bölgesi-2 kendini bildik korku yapımlarından ayırıyor ve size benim devamında var diyor.
Oyunculuklara gelirsek ilk filmdeki ekibin aynısı ikincisinde de mevcut Patrick Wilson başta olmak üzere bütün oyuncular son derece başarılı.
Korku filmlerinin usta yönetmeni James Wan imzalı Ruhlar Bölgesi, tam bir korku filmi olmasa da bana göre oldukça özgün senaryosu ile şimdiden kült filmler listesine girmiş bulunuyor.

Cevap Yaz
0
1
MrCvrgn (Efsane) | 19 Nisan 2014, 13:15

Bana göre ilk bölümün altında kalan ortalama bir filmdi.. 10/6

Cevap Yaz
0
0
ana-lucia (Star) | 18 Nisan 2014, 21:42

Son zamanların en iyi korku filmlerinden diyebilirim. İlki gibi bu da çok güzeldi.

Cevap Yaz
0
0
oykutaskin (Amatör) | 17 Nisan 2014, 09:00

İlk bölümden kat kat daha güzel olmuş sanki. Oyunculuklar,gerilim diyecek bir şeyim yok. Mükemmel.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz