Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda

Romantik Komedi 2 : Bekarlığa Veda

Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.4
/ 10
1008 oy

14 Şubat 2013

KomediRomantik

110 Dak.PT110M

Ceren Aslan Aslı Zengin

392 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Esra (Sedef Avcı) heyecanla evlilik hazırlıkları yaparken, en yakın arkadaşı Didem (Sinem Kobal) de kızlar arasındaki tek bekar kişi olarak kalmaktan dolayı panikler ve sevgilisi  Cem'i(Engin Altan Düzyatan) evliliğe ikna etmek için çeşitli taktikler uygulamaya başlar. Didem evlenme teklifi beklerken, Cem yeni filminde başrol oynadığı Gözde'yle (Özge Ulusoy) tanışır ve filmine konsantre olur.  Bunun üzerine kıskançlık krizlerine giren Didem, Cem'i yakın  takibe alır. Bu takip esnasında erkeklerin  Antalya "Adam&Eve Otel"de bekarlığa veda partisinde olduklarını öğrenir.  Böylece komik ve romantik bir macera başlar. Kızlar erkeklerin bekarlığa veda partisinde neler yaptıklarını görmek için oryantal kılığında otele sızarlar.  

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
Yalniz-Gezen (Star) | 16 Şubat 2013, 20:46

Çok sıradan ve basit bir yapım olmuş tıpkı ilk film gibi...Hiç bir şey anlatmayan , hiç bir şey söylemeyen herhangi bir altyapısı olmayan , sadece popüler oyuncuları kullanarak klişe bir senaryo ile 14 Şubat'ı bahane ederek güzel bir pazarlama örneği teşkil eden sanatsal açıdan 5 para etmez diyebileceğim yapımlardan birisi...Hollywood özentisi bir yapım her şeyden de önce...Bir çok sahnede de bunu rahatlıkla görebiliyorsunuz zaten...Gürgen Öz dışında bence bir karakter oynayan bile yoktu filmde..Ayrıca filminn anlattığı konu ile tiplemelerin yaşayış tarzına baktığınızda doğal olarka soruyorsunuz kendinize ..Bu insanlar mı başka ülkede yaşıyoor yoksa biz mi diye...Bence bu filmin senaristleri biraz sokağa çıkmalılar..Yarattıkları karakterler Türkiye'yi ne kadar temsil ediyor...Dışarıyı , sokağı , insanları ne kadar temsil ediyor...Bizim geleneklerimizi , göreneklerimizi , maneviyatımızı ne kadar yansıtıyor...İnandırıcılıktan uzak...Seyircisine toz pemde bir dünya kuruyor...İnsanlar da 90 dakika o büyüye inanıyor...Peki ya film bitince...İşte asıl film bence o zaman başlıyor...1/10

5
+11
SadeceHayalEt (Fenomen) | 22 Aralık 2012, 13:39

Bence herkes şunu sorsun kendine neden 14 şubatta vizyona giriyor ? Hepsi de sevdiğim sanatçılar ama içeriği hiç örnek teşkil etmiyor. İlk filmdeki argolama beğeniyle karşılanınca bu sefer argolamayı 2,3 katına çıkarmışlar. Bence sinemada izlemeyin tabi yine bazıları özellikle 14 şubatta sevgilisiyle gidip izleyecektir. Ne diyeyim izleyicilerde bu zihniyet olduğu sürece Sinemamız insanlara katkı sağlamaktan çok zarar verecektir.

2
+9
Tüm yorumlar (511)
Katarsise1Kala (Figuran) | 10 Mart 2014, 15:19

Film kentli ve modern, üst kesim gençliğinin bol sulu komedili aşk hikayesinin gereksiz 2. perdesi bu sefer oya örgüsü Didem ve Cem karakterleri üzerinden dönüyor.

ilk filmdeki kadro korunarak devam edilmiş, lakin oyuncu performanslarındaki yetersizliği filmde apaçık görünmesini koruyamamışlardır:) İlk uzun metrajını çeken Erol Özlevi - ki kendisi amerikalarda eğitim almış ama neden böle bi' kadro ve filmle başlamış merak ediyorum doğrusu - tanıtımlarda çok renkli gösterilen filmi maalesef eli yüzü düzgün bir şekilde karşımıza çıkartamıyor. 108 dk olan film yer yer Hollywood romantik filmlerinden esinlenmenin ötesine geçememiş - sanırım merakımın karşılığını buradan aldım :)) - Bunda da en önemli etken Türkiye topraklarında yaşadıklarını unutmuş olmalarıdır.

Birinci filmin ardından Cem ve Didem'in geleceğini merak eden ergenler izleyebilir. ;)

Cevap Yaz
0
0
gunahkarsupheci (Profesyonel) | 18 Şubat 2014, 16:03

İlkinin sıkıcılığından kat be kat iyi olmuş bu 2.si.
Tabiki filmi götüren tek kişi Gürgen Öz'dü bence. En büyük katkısı.
Espriler sanki daha çok yer almalıydı.
Fazla yapmacık olmuştu, çerezlik bi vasat film.

Cevap Yaz
0
0
baran34 (Profesyonel) | 12 Şubat 2014, 11:23

İlk filmden daha başarısızdı. İlk film 650 bin bu 1.5 milyon seyirci çekti. Burada orantısal olarak bir haksızlık var. Sinem kobal yapay oyunculuğu ile baydı. Gürgen Öz filmin akıcılığını sağlamaya çalışan tek oyuncuydu. Gereksiz bir devam filmi olmuş.

Cevap Yaz
0
1
McMurphy1975 (Figuran) | 30 Ocak 2014, 00:42

Yurdum insanı yaratıcılıktan ne kadar uzak olduğunu sürekli ispatlamaya devam ediyor... Şuna bak ya, resmen çalıntı: "Sex And The City 2". Yazıktır, günahtır. Böyle adamlar yönetmen oluyor, yapımcı oluyor işte... Saygı falan da duymuyorum. Hadi eyvallah...

Cevap Yaz
0
0
tokko (Profesyonel) | 26 Ocak 2014, 00:08

Fena değildi en azından izlerken sıkılmadım 10/7

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz