Notre Dame'ın Kamburu

The Hunchback Of Notre Dame

Notre Dame'ın Kamburu (1996) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
82 oy

24 Ocak 1997

1996 - ABD

AnimasyonAileMüzikalRomantikTarih

91 Dak.PT91M

 -

Demi Moore Kevin Kline Tom Hulce Jason Alexander Jim Cummings

Irene Mecchi Jonathan Roberts Noni White Tab Murphy Bob Tzudiker

59 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

15. Yüzyıl Paris'inde yaşayan bir kukla ustası, Notre Dame kilisesinin çan çalıcısı, kambur ama altın kalpli ve mutsuz Quasimodo'nun hikayesini anlatıyor. Paris'in adaletinden sorumlu katedral onu kiliseye alarak hem dış dünyaya kapatmıştır hem de hizmetçi gibi kullanıyordur. Kasabaya gelen bir çingene topluluğuyla ortalık daha da şenleniyor ve Quasimodo çingene güzeli Esmeralda'ya aşık oluyor. Ama Katedral'in gözüde Esmeralda'dadır...

Filmi Ekleyen LENIX
Popüler Yorumlar
JenGarner (Jön) | 26 Haziran 2010, 20:37

çok güzel yazmışsın ellerine sağlık:)

5
+27
tarsuss (Jön) | 26 Haziran 2010, 21:49

Bu dünyaya Esmeralda gibi güçlü ,insan ayırımı yapmayan insanların gelmesi çok gerekir.Bana kalırsa çocukların böyle klasikler izlemesi lazım.Farklı insanları farklı görmemeyi öğrenir belki yeni nesil.Ama çocuklar ,gençler Alacakaranlık büyüsüne yada yeni nesil garip animasyonlara kapılmışlar da böyle harika klasikleri unutmuşlar.

4
+6
Tüm yorumlar (15)
HiHitlerAd (Jön) | 05 Ocak 2014, 01:20

Walt Disney uyarlamalarını öyle kaliteli, öyle güzel yapıyor ki bunların üzerine çıkacak bir film bulmak imkansız hâl alıyor. Bu yüzden hep Disney versiyonlarını hatırlıyoruz. Victor Hugo'nun romanını hepimiz biliyoruz lakin onun dışında aklımıza gelen ilk şey bu çizgiler. Tabi bu uyarlamada bazı sorunlar var. Özellikle de Quasimodo karakteri jön imajına, Disney filmleri prensi imajına yaklaştırılmış, sesiyle falan daha sevimli kılınmaya çalışılmış. Başka bir çok noktada kitaptan ayrılan bir uyarlama olsa da tek sevmediğim Quasimodo'nun kafamdakine pek uymayan imajı oldu. Belki de sadece yabancısadım. Bu yüzden çok güzel bir Disney filmi olsa da küçükken izlediğim ancak şu an hatırlamadığım bir başka uyarlama, çok daha duygusal finaliyle ve insanı titreten anlatımıyla gönlümde birinci olacak. Tabi yine de Disney'in marka değeri sayesinde daha fazla etkilendiğim o filmi hatırlamıyor ancak bunu hatırlıyorum. Yine Disney kazandı anlayacağınız. Disney tarzıyla da bu filmi görmek büyük nimet. Bu versiyonunu çok çok çok beğeniyorum da. Gargoyle'lerin yan karakterlere büründürülmesi; Quasi'nin yalnızlığı daha iyi anlatılamazdı herhalde. Frollo olarak derin tutkular duymaya başlayan sapık ve ölmüş ruhun sanrıları, kendini çiğneyen bir kötü karakter. Esmerelda'dan bahsetmeden olmaz tabi. En seksi ve güzel Disney karakteri olsa gerek. Ve Disney'in tarzı, müzikle anlatma tutkusu, bir dolu güzel şarkıyı armağan ettiği filmleri. Şöyle bir bakınca çok muhteşem.

Cevap Yaz
0
0
kemerlee (Artist) | 04 Haziran 2013, 18:52

Victor Hugo'nun ölümsüz eserini biraz farklılaştırarak daha pozitif daha çocuksu yanlarını ortaya çıkarıp, eğlenceli ve duygusal bir animasyon çıkarmışlar. Genel olarak değiştirilen unsurlar filmi daha sıcak kılmışki bir animasyonda bu çok önemli, bu kadar fazla müzikale bağlamasalar dahada iyi olabilirmiş ya 90'larda animasyon anlayışının geneli bu yöndeydi.Sonuç olarak çocuklar hedef kitle olsada büyükleride cezbeden bir iş olmuşki 1939 tarihli filmden çok daha başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
10/7

Cevap Yaz
0
2
Ilyada-35 (Artist) | 06 Nisan 2013, 23:44

Kesinlikle izlenmeli. Ancak bu fragmanlar ve afişlerin birbiriyle olan uyumsuzluğu ne olacak bilemiyorum. Çoğu filmde bu karşıma çıkıyor. Afiş animasyon versiyonun afişi, fragmansa bir başka versiyonun...

Cevap Yaz
0
2
cihan041 (Dublör) | 17 Ağustos 2012, 01:39

Kesinlikle izlenmeli 10/9

Cevap Yaz
0
1
LordoftheMovies (Dublör) | 14 Ağustos 2012, 16:58

Çok güzel. İzlerken düşündürdü beni. Şarkıları da çok güzel.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz