Oyum Kime?

Swing Vote

Oyum Kime? (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
126 oy

12 Eylül 2008

2008 - ABD

DramKomediPolitik

120 Dak.PT120M

Joshua Michael Stern Jason Richman

73 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bud Johnson (Kevin Costner) hayatının elinden kayıp gittiğini düşünen bira tutkunu, soğuk, duygusuz ve kaygısız bir adamdır. Hayatındaki tek değerli varlığı, evi başarıyla çekip çeviren 12 yaşındaki çok bilmiş kızı Molly’dir (Madeline Carroll).
Ülkedeki Başkanlık seçimlerinin yapılacağı gün baba-kızın hayatı bir anda değişir. Seçimlerdeki zincirleme gelişmelerin sonucunda tüm seçimin kaderi tek bir kişinin oyuna kalmıştır: Politikaya ve dünyadaki gelişmelere zerre kadar ilgi duymayan Bud Johnson’ın oyuna…
 

Filmi Ekleyen atilgan-han
Tüm yorumlar (70)
AyhanHulusi (Jön) | 09 Mayıs 2012, 20:03

EVET BAYILDIĞIM FİLMLERDEN BİRİ DAHA. ÇOK SIRADAN KABUL EDİLEBİLECEK BİR YAPIM ASLINDA. BOL EFEKTLER, YÜKSEK MALİYET GEREKTİRMEKSİZİN AMA OYUNCULARINA DİYECEK YOK. BAŞTA ÇOK BEĞENDİĞİM VE YAŞLANDIKÇA OYUNCULUĞUNA EKLEMELER YAPTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM COSTNER VAR. KANIMCA KAYGISIZ, BİRAZICIK CAHİLCE, DÜNYA SORUNLARINDAN BİHABER, AMA GÜNLÜK HOBİLERİNE SON DERECE (ALIŞKANLIK HATTA BAĞIMLILIK DÜZEYİNDE) BAĞLI YANİ SIRADAN AMERİKALIYI ÇOK İYİ CANLANDIRMIŞ. ÇOK BİLMİŞ VE SÖZÜNÜ SAKINMAYAN KIZI MADELİNE CARROLL DA ÇOK İYİ. STANLEY TUCCİ VE ÇOK İYİ OYUNCU OLARAK GÖRDÜĞÜM (AMA DEMOKRAT BAŞKAN ADAYI ROLÜNE OTURDU MU BİLMEM) DENNIS HOPPER DA VAR ÜSTELİK. BU ZENGİN KADRO KESMEZSE BUNUN BİR KOMEDİ OLDUĞUNU HOPPER'IN DANIŞMANI OLARAK NATHAN LANE'İ OYUNA SOKABİLECEĞİMİZİ SÖYLÜYELİM. VE TABİİ Kİ KOMEDİDE FEDAKARLIKTAN KAÇINILMAMIŞ Kİ KELSEY GRAMMER DE VAR. SİZ ONU Dr. FRASİER CRANE OLARAK TANIRSINIZ. AMERİKAN BAŞKANLIĞI ONA PEK GİTMESE DE ADAMI GÖRMEK BİLE GÜLDÜRÜYOR BENİ. ÖZETLE FİLM HAFİF SİYASİ TAŞLAMALAR DA İÇEREN (KONULAR AMERİKAYA ÖZGÜ OLSA DA) EĞLENCELİ BİR SEYİRLİK. KIRIP GEÇİRMİYOR AMA İNCE İNCE GÜLDÜRÜYOR. 7-7,5/10.

Cevap Yaz
0
0
cinemauzman (Dublör) | 13 Nisan 2012, 00:37

çok keyifli bi film izleyin

Cevap Yaz
0
0
housenatural (Amatör) | 07 Nisan 2012, 18:41

çok keyif aldığım bir filmdi ve siyasete ait çok şey anlatıyordu bence izleyin 7.5/10

Cevap Yaz
0
0
ozcartman (Profesyonel) | 01 Şubat 2012, 22:52

oy için neler yapılabilir? hele ki bu seçimin kaderini belirleyecek bir oysa. siyasetin ne kadar kıvrak olduğunu keyifle anlatan bir yapım olmuş. 7/10

Cevap Yaz
0
0
unsuzdusunur (Dublör) | 29 Ağustos 2011, 16:02

film bence okullarda ders niyetine izletilmeli çün çocuklarımızın neden oy kullanıyoruz sorusuna çarpıcı bir cevap  veriyor. filmi yorumlayan arkadaşalar aynen filmi yorumlamışlar ama konunun güzelliğini ve irdeleyicileğini kaçırmışlar. Film günümüz sorunlarının çoğuna değiniyor aslında. İşsizlik, göç, vurdumduymazlık, öğrenilmiş çaresizlik ve bu zamanda kullanacağımız en büyük kazınımımız oyumuz, onu düzgün kullanmaz isek söylecek sözümüzde olmaz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz