Toy Story 3'ün Türkçe Fragmanı Yayında!

16.02.2010 15:07
Toy Story 3'ün Türkçe Fragmanı Yayında!

Çok sevilen \"Oyuncak Hikayesi\" filmlerinin yaratıcıları, yeniden oyuncak kutusunu açıp OYUNCAK HİKAYESİ 3 ile sinemaseverleri Woody, Buzz ve oyuncak karakterlerden oluşan sevimli çetenin dünyasına davet ediyor. Woody ve Buzz, sahipleri Andy’nin günün birinde büyüyeceğini kabullenmiş durumdadır peki o gün gelip çattığında ne yapacaklardır? Serinin üçüncü bölümünde Andy, üniversiteye gitmeye hazırlanmaktadır, sadık oyuncakları ise belirsiz gelecekleri yüzünden endişe içinde kalır. “Oyuncak Hikayesi 2” ve “Kayıp Balık Nemo”nun ortak yönetmeni Lee Unkrich seyircilerin sabırsızlıkla beklediği bu filmin yönetmenliğini yapıyor. “Küçük Gün Işığım”ın Oscar ödüllü senaristi Michael Arndt ise bu filme eşsiz yeteneğini ve komedi anlayışını katıyor. OYUNCAK HİKAYESİ 3 seçkin sinemalarda Disney Digital 3D olarak gösterilecek.


Bu eğlenceli filmin fragmanı Sinemalar.com\'da izleyebilirsiniz.


Notlar:


•    OYUNCAK HİKAYESİ 3, Disney-Pixar’ın “Oyuncak Hikayesi” ve “Oyuncak Hikayesi 2” filmlerinin 2 Ekim 2009’da bu sefer Disney Digital 3D filmi olarak yeniden gösterime girmesinin ardından sinemalarda yerini alacak.
•    Yönetmen Lee Unkrich 1994 yılında, “Oyuncak Hikayesi”nde kurgucu olarak Pixar Animation Studios’a başladı ve “Bir Böceğin Yaşamı” filminde kurgu şefi olarak görev yaptı. 1999’da, Altın Küre kazanan “Toy Story 2”nin ortak yönetmeni olarak yönetmenliğe adım attı. “Sevimli Canavarlar”ın da ortak yönetmenliğini yapan Unkrich, Oscar kazanan “Kayıp Balık Nemo”nun kurgu şefliğini de üstlendi.
•    Orijinal “Oyuncak Hikayesi”nin seslendirme ekibi OYUNCAK HİKAYESİ 3’te yeniden işbaşında; aralarında John Ratzenberger de var (Hamm’in sesi) ve Ratzenberger, Disney-Pixar’ın 11 filminin tamamında bir karakter seslendiren tek isim. Ayrıca Oscar ödüllü besteci Randy Newman da ekipte yer alıyor (“Oyuncak Hikayesi,” “Oyuncak Hikayesi  2,” “Sevimli Canavarlar.”).
•    “Oyuncak Hikayesi” 22 Kasım 1995’te vizyona girdi ve tamamı bilgisayarla yapılan ilk sinema filmiydi ve ABD’de 192, dünya genelinde 362 milyon dolarla gişede yılın en başarılı filmi oldu.
•     “Toy Story” üç Oscar ve iki Altın Küre ödülüne aday gösterildi. “Oyuncak Hikayesi 2” bir Oscar ve iki Altın Küre ödülüne aday gösterildi ve En İyi Komedi Müzikal dalında Altın Küre kazandı. “Oyuncak Hikayesi 2” aynı zamanda En İyi Film Şarkısı dalında Grammy de kazandı. (Randy Newman, “When She Loved Me”).
•    “Toy Story”nin yönetmeni John Lasseter, Pixar’ın “Oyuncak Hikayesi” ekibine yaptığı liderlik sayesinde, bilgisayarda hazırlanan ilk çizgi sinema filmiyle Akademi tarafından Özel Başarı Oscarı’yla ödüllendirildi.
•     “Toy Story 2” tamamı dijital olarak hazırlanan, basılan ve gösterilen ilk filmdir. Ayrıca ilk filmden daha iyi bir gişe hasılatı elde eden ilk animasyon filmidir. Film ABD, İngiltere ve Japonya’da gişe rekorları kırdı ve 1999’da ABD’de 245 milyon dolar, dünya çapında 485 milyon dolar gişe hasılatıyla yılın en iyi gişe filmi oldu.
Çok sevilen “Oyuncak Hikayesi” filmlerinin yaratıcıları, OYUNCAK HİKAYESİ 3 ile yeniden oyuncak kutusunu açıp sinemaseverleri Disney Digital 3D formatında, üniversiteye gitmeye hazırlanan Andy’nin oyuncaklarının, Woody’nin ve Buzz’ın sıcak maceralarına davet ediyor.