YARDIM SAYFASI

Sıkça Sorulan Sorular

Sinemalar.com nedir?

Sinemalar.com, gösterimdeki filmler hakkında genel bilgi edinebileceğiniz, sinema dünyasındaki gelişmeleri takip edebileceğiniz, filmlerin gösterimde olduğu salon ve seans bilgilerini öğrenebileceğiniz, tüm sinemaseverlerin yorumlarına ve katılımına açık bir buluşma noktasıdır.

Sinemalar.com’u kullanmak için üye olmam gerekiyor mu? Üyelik ücretli mi?

Sinemalar.com’da film ve sinema salonları hakkında yorum yazabilmek, yazılan yorumları ve filmleri oylayabilmek, kişiselleştirebileceğiniz bir kullanıcı sayfası sahibi olabilmek için üye olmalısınız. Üyelik ücretsizdir.

Film özetlerine nasıl ulaşabilirim?

Film isimlerine tıkladığınızda, filmin sayfasına ulaşırsınız. Bu sayfada filmin özetini, türünü, kadrosunu, gösterim tarihini, fotoğraflarını ve sinemalar.com puanını görebilir, yüklenmişse filmin fragmanını izleyebilir; film ve oyuncular ile ilgili haberlere ulaşabilirsiniz. Filme yapılan yorumların da yer aldığı sayfanın sağında, filmin serisindeki diğer filmler, ilgili filmler, ilgili haberler ve ilgili gruplar sıralanmaktadır.

Gösterimlerle ilgili daha detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Gösterim bilgisine seçtiğiniz filmden ya da sinema salonları menüsünden ulaşabilirsiniz. Filmlerin yanında gösterimde olduğu salonlar kutucuğu bulunmaktadır. Buradan önce şehrinizi seçip, sonra belirlediğiniz salonda hangi saatlerde gösterimde olduğunu ve salonla ilgili diğer bilgileri (adres, telefon, otopark, klima durumu vb). görebilirsiniz. Ya da sinema salonları menüsünden önce şehir seçip, sonra seanslarını görmek istediğiniz salonu işaretlediğinizde, o salonda gösterimde olan filmlere ulaşabilirsiniz.

Filmlere puan vermek istiyorum?

Puan vermek için öncelikle üye değilseniz üyelik işlemi, üyeyseniz giriş işlemi yapmanız gerekiyor. Daha sonra oy vermek istediğiniz filmin detay sayfasında yer alan ‘filmi oylayın’ bölümündeki yıldızlara tıklayarak, filme 10 üzerinden uygun gördüğünüz puanı verebilirsiniz.

Yorum yazmak istiyorum?

Yorum yazmak için öncelikle üye değilseniz üyelik işlemi, üyeyseniz giriş işlemi yapmanız gerekiyor. Daha sonra, filmin detay sayfasında yer alan “yorum yaz” a tıklayarak, açılan metin kutusuna film hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Yorum yazmadan önce lütfen yorum yazma kurallarını okuduğunuzdan emin olun.

Yorumlarım denetimden geçiyor mu?

Yorumlarınız; uygunsuz bulunması, hakaret içermesi, kişi ve grupları aşağılayıcı türden olması durumunda silinir.

Başka bir kullanıcının yaptığı tüm yorumları okuyabilir miyim?

Bir yorumun yanındaki kullanıcı adına tıklayarak, o kullanıcının kişisel sayfasına ulaşır ve sayfasında kullanıcıya ait bütün yorumları okuyabilirsiniz.

Başka bir kullanıcın yorumuna puan vermek istiyorum?

Puan vermek için öncelikle üye değilseniz üyelik işlemi, üyeyseniz giriş işlemi yapmanız gerekiyor. Daha sonra, yorumun üstünde bulunan, "yorumu oyla" kutucuğuna tıklayarak puan verebilirsiniz.

Kullanıcı seviyemi ve yaptığım yorumları nerden görebilirim?

Kullanıcı sayfanızda, üye girişi yaparken verdiğiniz tüm kullanıcı bilgilerinizin yanı sıra kullanıcı seviyenizi ve yaptığınız yorumları görebilirsiniz. Kullanıcı sayfanızı, ekleyeceğiniz resminiz ve kendinizle ilgili tanıtıcı bir yazıyla kişiselleştirebilir, bu sayfada belirteceğiniz favorilerinizle, sizinle aynı ilgileri paylaşan sinemalar.com üyeleriyle tanışma fırsatı bulabilir ve arkadaşlarınızla kullanıcı sayfanız üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Şifremi unuttum

Şifrenizi unuttuğunuz takdirde, üye girişi bölümünde yer alan “şifremi unuttum”a tıklayıp, sistemimizde kayıtlı bulunan e-posta adresinize tarafımızdan gönderilecek mesajı almanız gerekmektedir.