Sinemalar.com

82. Oscar Ödül Töreni

82. Oscar Ödül Töreni
8 Mart 2010

82. Oscar Ödül Töreni sona erdi ve Oscar tarihinde ilk kez bir kadın yönetmen Kathryn Bigelow, En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. 9 dalda aday olan Ölümcül Tuzak bu ödülllerin 6\'sını toplarken, geceye En İyi Film Ödül\'üyle damgasını vurdu. Ölümcül Tuzak filminin en büyük rakibi olan Avatar ise sadece 3 dalda Oscar\'a uzanabildi. Gecenin bir dikkat çeken olayı ise Sandra Bullock\'un bu yıl iki zıt ödül birden kazanması oldu. Oscar ödül töreninde elde ettiği En İyi Kadın Oyuncu ödülünün yanında, 30. Ahududu Ödül Töreni\'nde All About Steve filmindeki kötü performansıyla En Kötü Kadın Oyuncu Ödülü\'nü kazanmıştı.

 

2010 Oscar ödüllerini kazananlar

 

En iyi erkek oyuncu: Jeff Bridges (Crazy Heart)
En iyi kadın oyuncu: Sandra Bullock (The Blind Side)
En iyi film: The Hurt Locker
En iyi yönetmen: Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)
En iyi yardımcı erkek oyuncu: Christoph Waltz (Inglourious Basterds)
En iyi yardımcı kadın oyuncu: Mo\'Nique (Precious)
En iyi animasyon filmi: Up
En orijinal senaryo: Hurt Locker (Mark Boal)
En iyi kısa animasyon: Logorama
En iyi kısa belgesel: Music by Prudence
En iyi makyaj: Star Trek
En iyi adaptasyon: Precious
En iyi sanat yönetimi: Avatar
En iyi kostüm: The Young Victoria
En iyi sinematografi: Avatar
En iyi görsel efekt: Avatar
En iyi belgesel: The Cove
En iyi yabancı film: El Secreto de Sus Ojos (Arjantin)

Tüm yorumlar (114)

Avatar
I3uRocK (Dublör) | 6 Nisan 2010, 20:16

Göründüğü 2 herkez 2 yüzlü sırf askerleri övdüğü için aldı dediniz .Yeşilçam da Nefes alınca nedense hiç laf etmediniz ? alla alla ikincisi ben filmi çok sevdim demekki beğenen beğeniyor ;)

Cevap Yaz
0
0
senosh5252 (Figuran) | 19 Mart 2010, 20:41

bence bu seneki oscar müthişti herkes hakkettiğini aldı

Cevap Yaz
0
0
jamesposey (Amatör) | 12 Mart 2010, 05:32

sıkıntıdan son 20dk.sını izlemediğim bir film oscar almiş.the hurt locker yani ... insanın nerde o eski bayramlar diyesi geliyor 12 angryman ın 3 snlk bir kısmı bile bu filmden iyidir.

Cevap Yaz
0
0
do0meyes (Profesyonel) | 9 Mart 2010, 23:18

The Hurt Locker en iyi film ödülünü hakettimi tabikide tartışırsak haketmedi yene bir milli savaş ortada tabikide Amerika gibi milliyetçi vatanını devletini askerini suçluda olsa haklı bulup herşeye ramen önde tutan bir halk olduğu için en iyi film The Hurt Locker oldu zira Avatar gerek konusu gerek işlenişi gerek efek uyarlanış oyuncuların o mükemmel harika replikleri oynayışı ve gerçekleriyle ve bizi yerin dibine sokan insanların dünyaya neler yaptığı asıl o amerikan askerinin gerçek kimliği olduğunu ortaya koyan bir film olduğu için milliyetçi bir ülke halkından gerçekleri söylesede film oy çıkmazdı dogruları düşünürsek gönüllerin gerçeği yansıtan  Avatar'ı tek geçerim oyuncu oscarları yerini ztn bulmuş  1 kişi hariç fazla söze gerek yok James Cameron o kadar emeğinin karşılığını alamamış yazık doğrusuz bir oscarı daha geride bırakmış olduk :(

Cevap Yaz
0
0
kbradcliffe (Amatör) | 9 Mart 2010, 20:31

Sandra bullock inanılmaz ya... Ona hem oscar a hem de Razzie ye aday olduğu haberi gelince..Sevinmiş :) Bunun mükemmel bi haber olduğunu felan söylemiş :D kathryn için de çok sevindimm bence de ilk kadın yönetmen oscarı onun olmalıydı.. Amaa en çok Christoph Waltz seçildiğinde resmen havaya uçtum bence o adam mükemmel bi oyuncu Soysuzlar çetesnde mükemmel rol yapmştı ve kelimenin tam anlamıyla 'o ödülü haketti..

Cevap Yaz
0
0
senosh5252 (Figuran) | 19 Mart 2010, 20:42

sana katılıyorum sandra müthiş ya böyle bi oyuncu yok benim en sevdiim oyuncu

0
0
Görüşleriniz