Sinemalar.com

3. Yeşilçam Ödülleri

3. Yeşilçam Ödülleri
9 Mart 2010

TÜRSAK Vakfı ve Beyoğlu Belediyesi’nin TURKCELL’in ana sponsorluğunda düzenlediği, bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek ve “En İyi”leri 23 Mart’taki Ödül Töreninde açıklanacak Yeşilçam Ödülleri’nin yarışmacı adayları arasında senarist-oyuncular öne çıkıyor.

 

Yönetmenlikleri ile de kendini kanıtlamış oyuncuların yarışacağı 3. YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ’nin adayları arasında Vavien\'le Engin Günaydın (En İyi Erkek Oyuncu/En İyi Senaryo), Neşeli Hayat\'la Yılmaz Erdoğan (En İyi Erkek Oyuncu/ En İyi Senaryo), Güneşi Gördüm\'le Mahsun Kırmızıgül (En İyi Yönetmen),Başka Dilde Aşk\'la Mert Fırat (En İyi Erkek Oyuncu) gibi oyuncular yer alıyor. Hem kamera önünde sergiledikleri oyunculuklarıyla hem de yazdıkları senaryolarla dikkatleri üzerine çeken isimler, 3. YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ adayları olarak yarışıyor.

 

Türk sinema endüstrisinin bir yıllık üretimini değerlendiren YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ’nin ilk etap jürisinin belirlediği aday filmler, oylamanın ikinci etabında ve 2500 kişilik, ülkemizin en geniş katılımlı jürisi tarafından değerlendirilecek.

 

3. YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ’nin En İyileri, 23 Mart 2010 Salı günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek 3. YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ ÖDÜL TÖRENİ’nde açıklanacak.

Tüm yorumlar (5)

Avatar
goranhemed (Figuran) | 2 Nisan 2010, 17:06

şimdikiler eski yeşilçamdakilerin tırnağı olamaz.saçma saçma insanlar,dizilerle meşhur olanlar hep vardı(birkaçı dışında tabi).3. yeşilçam ödülleriymiş.işin içine bir de sponsor firmanın reklamı girince iyice ...

Cevap Yaz
0
0
NavaVaner (Amatör) | 23 Mart 2010, 23:23

En İyi Film : Nefes Vatan Sağolsun
En iyi Yönetmen : Reha Erdem / Hayat Var
En iyi Kadın Oyuncu : Binnur Kaya / Vavien
En iyi Erkek Oyuncu : Mert Fırat / Başka Dilde Aşk
En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu : Derya Alabora / Pandora'nın kutusu
En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu : Cemal Toktaş / Güneşi Gördüm
En iyi Görüntü Yönetmeni : Soykut Turan / Güneşi Gördüm
En iyi Senaryo : Engin Günaydın / Vavien
En iyi Müzik : Atilla Özdemiroğlu / Vavien
En iyi Genç Yetenek : Elit İşcan / Hayat Var
Turkcell İlk Film Ödülü'nü malesef hatırlamıyorum.

Cevap Yaz
0
0
costanzo03 (Amatör) | 23 Mart 2010, 23:15

kimler kazandı yazabilirmisiniz? izleyemedimde işden dolayı,teşekkürler şimdiden

Cevap Yaz
0
0
NavaVaner (Amatör) | 23 Mart 2010, 23:11

Meral Çetinkaya varken Binnur Kaya'nın alması çok şaşırtıcı. En iyi Erkek, Yardımcı erkek ve Genç yetenek ödülleri hak edilene verildi. En iyi yönetmende gönlüm Zeki Demirkubuzdan yanaydı. Ama Reha Erdem'de yerinde bir seçim. Tebrik ediyorum.

Cevap Yaz
0
0
nmdro (Dublör) | 10 Mart 2010, 21:08

ilk yrum bnden..:D
bence gec ble kalınmıs byle bi törenin düzenlenmesnde....hem ayrıca eğer byle birşey olursa sinema ve tv dizlileri daha düzenli olurdu...düzenli derken, daha özenli demek istedim..:D
 
 
 
 
 
 
 
 
bu törene katılacak ünlülerin isimleri neler?bilen var mı?yukarıda birkaç tane var ama geri kalanı yok!!bilen varsa lütfen yazsın..:D
 
 
 
teşekkrler şimdiden..:D

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz