Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

“Şu Çılgın Türkler” Sahnede

“Şu Çılgın Türkler” Sahnede
30 Ekim 2007

Turgut ÖZAKMAN’nın yazdığı ve en çok satanlar listesinde bulunan “Şu Çılgın Türkler” adlı kitap, Atilla ÖZGEN’in yönetiminde Şu Çılgın Türkler adlı tiyatro oyunu olarak Kocacık Çarşısı Atatürk Kültür Merkezin’de izleyicilerle buluştu.


Türk milletinin kahramanlıkları ve Kurtuluş Mücadelesi anlatılan oyunu Samsun Sanat Tiyatrosu, 36 kişilik oyuncu ekibi ile 3 ayda hazırladı. Oyun 2 seans halinde 1.5 saat sürüyor.

2007-2008 sanat sezonunda sahnelenecek oyunun gala gecesine Samsunlular büyük ilgi gösterdi. Oyunun gala gecesine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım, Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, kamu kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri de katıldı.


Samsun Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Yaşar Gündem, Türkiye\'de en çok satan ve Türk milletinin kahramanlıklarını anlatan kitabı tiyatroya uyarlamanın mutluluğu içinde oldukları belirterek, Türkiye\'de ilk kez "Şu Çılgın Türkler" kitabını tiyatroya uyarlayarak kendilerinin oynadığını ifade etti. Gündem, oyunu tüm ülke genelinde sahneleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Haber Kaynağı Kadir SEVİN

Tüm yorumlar (8)

Avatar
disqotech (Profesyonel) | 16 Ağustos 2010, 05:11

haber gerçekten güzel ve başarılı, haber için teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
kader09 (Figuran) | 21 Haziran 2010, 21:03

çok kalın bir kitap ve çok ağır bir dili var biraz can sıkıcı ama okumaya değer

Cevap Yaz
0
0
daniel-brk (Efsane) | 13 Kasım 2009, 13:50

herkezin okuması gereken bir kitap tiyotrosu pek hoşuma gitmedi ... 

Cevap Yaz
0
0
karekterisefe (Dublör) | 5 Aralık 2007, 15:22

kitabı ilk elime alıp okuduğumda bir daha bırakmak istemedim o kadar akıcı ki okurken insanın tüyleri tiken gibi oluyor kitabı çok çok güzel umarım flminide o yazılanları sanki o anı yaşarcasına oynamaları isterim umarım bu dediklerim olur ve herkes izler

Cevap Yaz
0
0
Fidell (Artist) | 28 Kasım 2007, 20:13

kitabını okumaya kalkmıştım , bitiremedim ama okuduğum yere kadar güseldi zaten hangi insan tarihini beğenemeski umarım tiyatrosu da güseldir

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz