Sinemalar.com

Kurtlar Vadisi Filistin’in Dev Kadrosu

Kurtlar Vadisi Filistin’in Dev Kadrosu
28 Temmuz 2010

Bu hafta çekimlere başlayacak olan “Kurtlar Vadisi Filistin”in oyuncu kadrosunda dev isimler yer alıyor. Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun ve Kenan Çoban’ın yanı sıra Erdal Beşikçioğlu, Erkan Sever, Zafer Diper, Umut Karadağ ve Mustafa Yaşar’ın rol aldığı filmin kadın başrol oyunculuğunu ise Nur Aysan üstleniyor.

 

5 Kasım 2010’da Türkiye ve dünyada aynı anda vizyona girecek “Kurtlar Vadisi Filistin” filminin yapımcılığını Pana Film adına Raci Şaşmaz üstlenirken, senaryosu Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan tarafından kaleme alındı. Filmin yönetmenliğini ise Zübeyr Şaşmaz üstleniyor. Kamera arkasında yine uluslar arası bir ekiple çalışacak olan Kurtlar Vadisi Filistin’in Özel Efekt (Special Effects) koordinatörlüğünü Mark Meddings ve dublör koordinatörlüğünü Dusan Hyska yapacak. Görüntü yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın yaptığı filmin müzikleri de Kalan Müzik’e ait…

 

Mark Meddings, Hollywood’un en usta Özel Efekt uzmanlarından biri. Dünyanın en büyük yönetmenleri onunla çalışıyor. “Saving Private Ryan – Er Ryan’ı Kurtarmak” Kingdom of Heaven (Cennetin Krallığı), Alexander (Büyük İskender), Cold Mountain (Soğuk Dağ), Black Hawk Down (Kara Şahin Düştü) ve Kurtlar Vadisi Irak, özel efektlerini yaptığı bazı filmler.

 

Çek asıllı Dusan Hyska ve ekibi ise Saving Private Ryan (Er Ryan’ı Kurtarmak), The Mummy (Mumya), The Mummy Returns (Mumya Dönüyor) ve Kurtlar Vadisi Irak’ta dünyaca ünlü pek çok aktör yerine tehlikeli sahnelerde inanılmazı başardı.

 

İşte merakla beklenen Kurtlar Vadisi Filistin’in konusu:

 

Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir: Bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir.

 

Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkânları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Moşe’ye ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır.

 

Ancak teknolojik imkânlar ve kural tanımazlık, Moşe’yi kurtarmaya yetmeyecektir.

Tüm yorumlar (41)

Avatar
vesper1417 (Figuran) | 22 Ağustos 2010, 12:01

Bakalım nasıl bir film olacak siyasi kriz falan çıkacak mı acaba ?
çıksın anasını satayım karşımızdaki ülke İsrail

Cevap Yaz
0
0
kingof50 (Artist) | 12 Ağustos 2010, 23:59

kadrosundan bile belli ediyor ne kadar mükemmel bir film olduğunu

Cevap Yaz
0
0
querido (Dublör) | 12 Ağustos 2010, 16:56

Filmin cekimleri cok gec basladi bence nasil  dedikleri gibi " Turkiyenin en buyuk filmi"  bu kadar kisa surede ne kadar guzel bir film olacak cok merak ediyorum acikcasi

Cevap Yaz
0
0
NEMEGEREK (Dublör) | 9 Ağustos 2010, 19:26

 bu film süper olacak bu filmle israile büyük bir ders vericeğimize inanıyorum askerlerimizin intikamını gerçekte alamadık amabu filmle almamız en azından bizi teselli eder.

Cevap Yaz
0
0
ysfyns (Artist) | 24 Ağustos 2010, 13:40

bizi nasıl teselli etsin birader ya biz orada 9 şehit vermişiz..bende bu filmi sabırla bekliyorum ama senin gibi de düşünmüyorum..

0
0
brusk10 (Amatör) | 10 Ağustos 2010, 17:00

Allah bizim millete akıl fikir versin..

0
0
atosyakuza (Amatör) | 7 Ağustos 2010, 22:57

En çok koyanda askerimize saldırı yapılır, gideriz bunun intikamını sinema karakterleriyle alırız,, insanımız öldürülür, bunun intikamını da hayali kahramanlara bırakırız,,, biraz fazla mı hayal dünyasında yaşıyoruz ne? Her neyse Polat abi hadi bakayım al intikamımızı, bir kez daha adımızı temizle.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz