Sinemalar.com

Kar Beyaz filmi 46. Chicago Film Festivali’nde...

Kar Beyaz filmi 46. Chicago Film Festivali’nde...
3 Eylül 2010

Başrollerini Hakan Korkmaz, Sinem İslamoğlu, Gürsan Piri Onurlu, Kaya Akkaya, Ziver Armağan Açıl, Ruhan Odabaş ve Sinan Koçal’ın paylaştığı ‘Kar Beyaz’, bu sene 46. kez düzenlenecek olan Chicago Film Festivali’nin ‘Dünya Sineması’ bölümünde gösterilecek. Dünyanın en önemli ve prestijli film festivallerinden biri olan Chicago Festivali bu sene 7-21 Ekim tarihleri arasında düzenleniyor. Festivalin ‘Dünya Sineması’ bölümünde usta sinemacıların yeni filmleri ve yeni yetenekler boy gösteriyor.

 

Şavşat’ta çekilen ve ‘art house’ kategorisindeki filmin kısaca öyküsü şöyle: Bir yıl önce babası hapse atılmış olan on iki yaşındaki Hasan, annesinin kasabaya çalışmaya gidişiyle birlikte iki kardeşiyle yalnız kalır. Köye haftada bir kez gelebilen annenin getirdiği yemekler ancak bir kaç gün yeter. Hasan çareyi yol kenarında ayran satıp ekmek alacak para kazanmakta bulur. Kendileriyle hesaplaşırken yaşamın kısır döngüsüne sıkışmış olan Anne, Demirci Halil, Recep, Kadir Dede ve Genç Yolcu’nun yolları, küçük bir köyün yoksulluğunun çıkmazında Hasan’ın yazgısıyla kesişir.

Tüm yorumlar (5)

Avatar
lovethefilms (Dublör) | 12 Eylül 2010, 20:07

Cok olumlu bir gelisme.Daha da geliscegimizi umuyorum..

Cevap Yaz
0
0
mcbln (Amatör) | 5 Eylül 2010, 16:10

çok güzel bir gelişme,umarım devamı gelir ve festivalde dikkat çeker

Cevap Yaz
0
0
meken (Artist) | 4 Eylül 2010, 13:48

"küçük"insanları anlatan naif hikayeler her daim ilgi çekmiştir.umarım festivalde ilgiyle karşılanır.

Cevap Yaz
0
0
LeGoLeGo (Dublör) | 4 Eylül 2010, 13:07

Geçenlerde "Bal" filmi Berlin Film Festivalinde ödül almıştı.Şimdide sıra bunda.Festivalde güzel haberler bekliyorum bu filmden...

Cevap Yaz
0
0
StralD (Artist) | 3 Eylül 2010, 16:20

Hadi hayırlısı İşallah Bir başarı gelirde Türk filmlerinin değeri biraz daha artar.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz