Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

İzmir Kısa Film Festivali'nin Programı Belli Oldu!

İzmir Kısa Film Festivali'nin Programı Belli Oldu!
25 Ekim 2010

Türkiye\'nin en büyük kısa film festivali olarak adlandırılan ve bu yıl 11. kez düzenlenecek olan İzmir Kısa Film festivalinin yarışma filmleri ve festival programı açıklandı.

 

Her yıl olduğu gibi yine İzmir Türk-Amerikan Derneği oditoryum salonunda gerçekleştirilecek ve tümü ücretsiz olacak gösterimlerin tam programı, jüri üyeleri ve yarışma filmleri aşağıdadır. Festival, 3-7 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

 

Jüri Üyeleri: Festivalin yarışma bölümündeki kısa filmleri değerlendirmeye alacak jüri, bu yıl 11 kişiden oluşuyor: Sevda Alankus (Izmir Ekonomi Universitesi Iletisim Fakultesi Dekani), Mehmet Hadi Baran (Mardin Sinema Dernegi Baskani), Joel Foulet (Kurgucu, Yonetmen), Canan Demet Kebapcilar (Haber Turk gazetesi yazari), Theron Patterson (Yonetmen), Zeynep Ozbatur (Yapimci), Volga Sorgu (Oyuncu), Yesim Tabak (Sabah Gazetesi sinema yazari), Ragip Taranc (Dokuz Eylul Universitesi Guzel Sanatlar Fakultesi Film Tasarimi Bolumu Ogretim Uyesi), Burcu Tatlises (Muzisyen, Soz Yazari, Kisa filmci), Andreas Treske (Kurgucu, Yasar Universitesi Iletisim Fakultesi Ogretim uyesi)

 

Yarışma Filmleri: Bu yıl festival kapsamında gerçekleştirilecek yarışmada yerli ve yabancı yapımlar birarada yarışacak. Yarışma filmleri ise şöyle:
Kain/Kabi/Cain: Kristof Hoornaert (Belçika)
Zu Vermieten/Kiralık/For Rent: Emre Karapınar & İsmail Onay (Türkiye-Almanya)
Hayerida/Evlat/The Descent: Shai Miedzinski (İsrail)
Bugün Yok/Bugün Yok/No Today: İsmet Kurtuluş (Türkiye)
To My Mother and Father/Anne ve Babama/To My Mother and Father: Can Evrenol (Türkiye)
Oma Rennt/Koş Nine Koş/Run Granny Run: Nikolaus von Uthmann (Almanya)
Berf/Kar/Snow: Erol Mintaş (Türkiye-Romanya)
Diarchia/Diarşi/Diarchy: Ferdinando Cito Filomarino (İtalya)
All Flowers in Time/Zamandaki Tüm Çiçekler/All Flowers in Time: Jonathan Caouette (Kanada)
Kindergeld/Kindergeld/Kindergeld: Övünç Güvenışık (Türkiye)
Aprilis Suskhi/Nisan Serinliği/April Chill: Tornike Bziava (Gürcistan)

 

Gösterim Programı:

03 Kasım 2010
19:00
Açılış Töreni ve Açılış Filmi “Glukhota”

04 Kasım 2010
13:00
Metruk
18
Bear Market
My Dad & Spike

15:00
Andreas Treske ile Sinemada Kurgu Workshop

17:00
Tres Tristes Tigres
Cigarette Candy
Emanet

19:00
Urban Bugs
Coming Attractions
Güneşin Karanlığı

05 Kasım 2010
13:00
Babam Tarih Yapıyor
Maturatul
Ayna

15:00
Camgeran
The External World
Transparante
Anı Yaşamak

17:00
Zeynep Özbatur ile Yapımcılık Workshop

19:00
Film ya da Film
Tatlıya Her Zaman Yer Vardır
Voice Wanted

22:00
Geleneksel Festival Partisi (Juliet Club)

06 Kasım 2010
13:00
Volga Sorgu ile Oyunculuk Atölyesi

15:00
All Flowers in Time
Aprilis Suskhi
Berf
Bugün Yok
Diarchia

17:00
Hayerida
Kain
Kindergeld
Oma Rennt
to My Mother and Father
Zu Vermieten

20:00
Ödül Töreni ve Kokteyl

07 Kasım/November 2010
13:00
Calling the Minstrel
WAGs
Le Hobby

15:00
In Scale
Mukadderat
Kwa Heri Mandima
Telefone

17:00
Jour 0
Seppi und Hias
Nea Radu

19:00
Khanram Abrist
Venus vs. Me
Candy Darling

*Festival yönetimi gösterim programındaki her türlü değişiklik hakkını saklı tutar.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
hunter1925 (Dublör) | 30 Ekim 2010, 13:39

Her gününe olmasa da mutlaka gideceğim bir festival :D 2 yıldır kaçırıyorum, bu yıl gitmemek olmaz :)

Cevap Yaz
0
0
rocktojustice (Figuran) | 28 Ekim 2010, 09:45

Sevdiğim şehir İzmirim'de olup da katılmayı çok isterdim muhteşem olurdu,ama Adanadayım...Emeği geçenlere teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
-ABBA- (Profesyonel) | 25 Ekim 2010, 13:21

İzmili olmak ve Dünyaya İzmir adına böyle böyle bir şey yapmak harika doğrusu.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz