Sinemalar.com

Beyaz Melek Rekora Koşuyor!

Beyaz Melek Rekora Koşuyor!
30 Kasım 2007

Mahsun Kırmızıgül\'ün senaryosunu yazıp, yönettiği; Nejat Uygur, Erol Günaydın, Yıldız Kenter, Gazanfer Özcan, Tomris Oğuzalp ve Suna Selen gibi değerli oyuncuları biraraya getiren Beyaz Melek, iki haftada 500 bin seyirciye ulaştı.

Toplam 3.2 milyon dolarlık maliyeti ile, Türk sinema endüstrisinin en pahalı yapımlarından biri olan Beyaz Melek; gösterime girdiği ilk iki haftada 459.601 seyirci sayısına ulaşarak; Musallat, Yumurta ve Yaşamın Kıyısında gibi vizyonda olan diğer Türk filmlerini geride bıraktı.

Türkiye çapında 225 salonda gösterime giren Beyaz Melek, ilerleyen günlerde İran, Azerbaycan ve Arap ülkelerinde de izleyici ile buluşacak.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (31)

Avatar
disqotech (Profesyonel) | 16 Ağustos 2010, 05:22

mahsun kırmızıgül ilk yönetmenliğini bu filmde büyük bir başarıyla yerine getirdi, tebrik etmek lazım.

Cevap Yaz
0
0
Ndjokovic (Jön) | 11 Ocak 2008, 14:33

helal olsun mahsun kırmızıgüle bize böyle güzel bir yapıt izlettirdiği için.

Cevap Yaz
0
0
osuf (Dublör) | 8 Ocak 2008, 19:51

rekoru gerçekten hakeden bir film.izlemeyenler için çok büyük kayıp bence.

Cevap Yaz
0
0
asikalp (Figuran) | 29 Aralık 2007, 17:42

beyaz melkede rekor yakışır rekoru hakk eder

Cevap Yaz
0
0
darkemperor (Amatör) | 27 Aralık 2007, 11:17

Sevgi ve saygıyı kaybettiğimiz şu günlerde insanlığa en büyük hediye bence bu filmdir.Türk sineması ilk defa kendi zincirlerini kırmıştır bu filmle... Hep aşk, ayrılık, komedi, töre vb. filmlerden bıkmıştım doğrusu...Bu filmle Mahsun Kırmızıgül farklılığını bir kere daha ortaya koydu...Aslında o farklılığını her zaman ortaya koyuyor ama anlamadılar dilerim ki bu filmden sonra anlamışlardır...Bence filmi insan olan herkes beğenmiştir çünkü çok güzel ve çok etkileyici...Bi de şu konusu var doğuyu genelde töre filmleriyle kötüleyen diğer filmlerin tersine doğuyu tarafsız bir şekilde anlatıyor...Mahsun kırmızıgül'e Helal olsun..ALEM BUYSA KRAL MAHSUN...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz