Ankara, 2. El Kısa Film Festivali’ne Hazırlanıyor!

07.02.2011 10:32
Ankara, 2. El Kısa Film Festivali’ne Hazırlanıyor!

ANKAmall`de yapılacak olan festival öncesinde İstanbul Yıldırım Mayruk Moda Laboratuarı’nda bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya festivalin ana sponsoru ANKAmall adına AVM Müdürü Ozan Canbolat, ünlü modacı Barbaros Şansal, festival Başkanı Kerem Akkoyunlu, oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu, yönetmen Ümit Ünal ile çok sayıda sanatsever katıldı. Basın mensuplarına festivale ilişkin bilgi veren Kerem Akkoyunlu, “Kuşatılmış Kentler” özel gösterimi ile “Amerika Kısa Film” seçkisinin festival kapsamında olacağını söyledi. Festivalin açılış gününe özel “Pilli Bebek” akustik konserinin gerçekleştirileceğini ifade eden Akkoyunlu, 4 x 4 Film, Ali Akdeniz ile Yapım-Yayımcılık ve LMMS Animasyon Film Atölyesi gibi çok sayıda atölyenin de festival boyunca davetlilerle buluşacağını kaydetti. Festivale katılımda tek kıstasın filmin bir festivalde elenmiş olması gerektiğine vurgu yapan Akkoyunlu, festival sonunda çalışması övgüye değer yönetmenin, Digital Film Academy\'de 4 aylık “Digital Film Making” isimli atölyeye ücretsiz katılmaya hak kazanacağını söyledi.

 

Festivalin ana sponsoru olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden ANKAmall AVM Müdürü Ozan Canbolat, festivali çok samimi bulduklarını belirtti. Canbolat, AVM olarak sanatın her alanında yer almaya çalıştıklarının da altını çizdi. Kısa metraj filmin Türkiye\'de üvey evlat muamelesi gördüğünü savunan oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu ise sinemaya yeni soluk için kısa metrajlı filmlerin olması gerektiğini söyledi.

 

Festival, daha önce en az bir film festivalinde elenen filmleri kabul ediyor ve dev ekranda gösteriyor. Ayrıca film yönetmenlerine filmlerini ön jürisine yorumlatıyor ve teşvik edici olarak telif ödüyor.