Sinemalar.com

22. Ankara Uluslararası Film Festivali

22. Ankara Uluslararası Film Festivali
4 Mart 2011

Ankara Uluslararası Film Festivali bu yıl da dolu dolu bir programla sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Dünyanın belli başlı festivallerinde gösterilmiş, ülkemizde de merakla beklenen pek çok film Ankara Uluslararası Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak. Her yıl olduğu gibi yurtiçinden ve yurtdışından katılacak sinemacılarla paneller, söyleşiler ve atölyeler gerçekleşecek.

 

Festival, Jerzy Skolimowski, Jan Svankmajer, Werner Herzog, Xavier Dolan, Bong Joon-ho, Tony Gatlif, Alain Corneau gibi yönetmenlerin son filmlerinden, Kazakistan ve İtalyan sinemasıyla ilgili özel bölümlere, “Doğaya Karşı İnsan”  başlıklı etkileyici bir seçkiden Bertrand Tavernier, Takeshi Kitano ve Ken Loach gibi ustaların filmlerine uzanan zengin programla izleyiciye sinema şöleni sunacak.

 

Festival Açılış Töreni 17 Mart Perşembe günü, saat 19.30’da MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 

Festival Bileti ve Mekanları

 

Ankara Uluslararası Film Festivali, indirimli fiyat uygulamasını bu yıl da devam ettirecek ve bilet fiyatlarında artış yapmadan geçen seneki fiyatlardan biletleri satışa çıkaracak. Festival’de, 12:00 seansları 2.5 TL, 14:30 ve 17:00 seansları 5 TL, 19:15 ve 21:30 seansları ise 10 TL olacak. En Kısa Gece, Beyaz Gece ve Geceyarısı Sineması’nın da biletleri 10 TL’den satışa sunulacak.

 

Kısa ve Belgesel gösterimlerinin bilet bedeli tüm seanslarda 2,50 TL olacak. Festival biletleri sinema gişelerinden temin edilebilecek.

 

Gösterimler  Batı Sinemaları, Büyülü Fener Kızılay, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut Ankara’da gerçekleşecek. Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe Institut Ankara’da gerçekleşecek tüm etkinlikler ücretsiz olacak.

Tüm yorumlar (7)

Avatar
newaa (Artist) | 11 Mart 2011, 10:11

geçen sene festival güzel geçmişti ve iyi filmler gösterilmişti. henüz belli olmamış programı ama bu sene de güzel olmasını bekliyorum.

Cevap Yaz
0
0
matraxgk (Dublör) | 11 Mart 2011, 04:27

marka yapamadıktan sonra  belkide türkiyenin büyük bir sorunu ankara uluslararası film fesitivalini
nasıl marka yaparım diye kafa patlamak lazım yoksa 100 festival de olsa tanınmaz

Cevap Yaz
0
0
gogola (Artist) | 9 Mart 2011, 00:32

İlginç olacağa benziyor. İzlemesi güzel olur, Ankara da daha büyük etkinlikleri de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Cevap Yaz
0
0
Ryuuzaki (Dublör) | 8 Mart 2011, 04:22

Bende beklemekteyim keyifli bir film festivali olacağını düşünüyorum

Cevap Yaz
0
0
BudakinnS (Amatör) | 8 Mart 2011, 00:22

Sinemacılık okuyorum bende tam benlik bi festival kesinlikle kaçmaz :DD

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz