Sinemalar.com

"Nefes"te, Şehit Askerlerin Hikayesi Anlatılacak

17 Aralık 2007

Yönetmenliğini Levent Semerci\'nin yapacağı ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan terör olaylarını konu alan \'\'Nefes\'\' isimli sinema filmi, Antalya\'nın Kemer ilçesi yakınlarındaki Tahtalı Dağı\'nda çekilecek.

Yarı belgesel, yarı drama özelliği taşıyan filmin çekim mekanı olarak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile jeopolitik açıdan benzer yapıya sahip olması nedeniyle Tahtalı Dağı tercih edildi.

Şehit olan askerlerin hikâyesinin anlatılacağı filmin öyküsü, Güneydoğu\'daki bir sınır karakolunda geçiyor. Bu nedenle, çekimlerin yapılacağı Tahtalı Dağı\'na bir karakol kurulacak. Karakolu koruyacak olan 40 kişiyi oynayacak oyuncular ise Türkiye\'nin farklı illerindeki konservatuarlarda okuyan öğrencilerinin arasından seçilmiş ve emekli subaylardan 1 ay süreyle eğitim almışlar.

Bütçesi 2 milyon dolar olan filmin gişe gelirleri, bölgede şehit olan askerlerin çocuklarına burs olarak verilecek. Nefes’in 2008 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (11)

Avatar
disqotech (Profesyonel) | 16 Ağustos 2010, 05:27

2008 yılında vizyona girmesi beklenilen film 2009 un son aylarında vizyona girdi. Türk askerlerinin psikoloji üzerine yapılmış çok güzel bir filmdi.

Cevap Yaz
0
0
fatihyasar (Profesyonel) | 21 Ocak 2010, 15:09

becede harika bi film baya zirvede kalmaya hak kazanmış bi film:D

Cevap Yaz
0
0
daniel-brk (Efsane) | 15 Kasım 2009, 19:41

MÜKMEMMEL BİR FİLM REKORA DOĞRU GİDİYORR           ...

Cevap Yaz
0
0
sersipahi (Amatör) | 19 Ekim 2009, 13:15

O günleri tekrar yaşar gibi oldum. seyrettiğimden beri  gecelerim pek iyi geçmiyor.
"Nefes" biraz belgesel gibi de olmuş, o amerikan vurdu kırdıları gibi değil, saçma sapan efekler yok herşey çok inandırıcı. Sanki yönetmen zaman zaman benim ile askerlik yapmış hissine kapıldım.
 
Eğer biz toplum olarak halk olarak Askerle bütünleşemezsek, savaş piskolojisine giremezsek, ORADA Şehit ve gazi kendi acısıyla başbaşa kalır. geri kalanlarımız da batı keyif sürdürmeye devam eder. Buraya geldiğimde bir duvarın arkasından düşmüş gibiydim. Burada ise herkez şen şakrak ?
Eğer kendimizi toparlamazsak böyle 10 filmede gitsek 2 ağlar , sonrada eğlencemize bakarız... Yine onlar ölür, .ölür  ama sonra senin en sevdiğine gelir sıra yada sana. Gülüşlerimizin kaç hayata mal oluğunu düşününüz ve ne olur hissizleşmeyiniz. Sivilin hissizliği en kötüsüdür...
 
Biraz sevin, filmi seyredenler anlıyacaktır.
 

Cevap Yaz
0
0
aytacuyaniker (Amatör) | 11 Aralık 2008, 10:36

Özet'te şöyle yazıyor ''Nefes” bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik bir timin hikâyesidir!! bu ne yaa tim 16 kişiden oluşur, hadi tim komutanınıda say 17 bilemedin 18 .40 kişilik tim olmaz o olsa olsa takım olur özet de bu kadar dikkatsiz yazılır mı?

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz