Sinemalar.com

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Panel: Sinemada Psikoterapistler ve Psikoterapi Etiği

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Panel: Sinemada Psikoterapistler ve Psikoterapi Etiği
19 Aralık 2007

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Amfisi’nde 25 Aralık Salı günü 13:30 - 17:00 saatleri arasında ‘Sinemada Psikoterapistler ve Psikoterapi Etiği’ konulu bir panel düzenlenecek.

Elçin Sakmar, Canan Büyükaşık, Nihan Tezer, Özcan Elçi, Özge Koçak ve Nurten Özüorçun’un konuşmacı olarak katılacağı panelde; Antwone Fisher, Beyza’nın Kadınları, Das Experiment, Don’t Say A Word, Final Analysis ve Medcezir Manzaraları adlı filmler incelenecek.

Sinemanın psikoterapistleri ve psikoterapiyi neden ve nasıl ele aldığını anlamaya çalışmayı hedefleyen panelin 2. bölümünde ise; yönetmen Vural Çavuşoğlu, kameraman Hayri Çölaşan ve yönetmen Cengiz T. Asiltürk, sinemanın psikoterapi ve terapist kavramını ele alış biçiminin arkasındaki muhtemel sebepler üzerinde fikir ve tecrübelerini aktaracaklar.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (3)

Avatar
disqotech (Profesyonel) | 16 Ağustos 2010, 05:26

haber gerçekten güzel ve başarılı, haber için teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
daniel-brk (Efsane) | 15 Kasım 2009, 19:40

VALLA SÖLEDİKLERİNİN HEPSİ DOĞRU  BEN KATILIYORUM ONLARA ...

Cevap Yaz
0
0
abdulhadi (Amatör) | 20 Aralık 2007, 17:03

Evet bu konuya ilk kez SAW hakkındaki konuşmalardan birinde rastladım.Yönetmenlerin psikoloji eğitimi aldıklarını tahmin ediyordum ama SAW filminde PSİKOLOJİK DANIŞMAN kullanıldığını duyduğumda şaşırmıştım.
Aslında yersiz bir şaşkınlık.

Çünkü insanlar sinema'dan daha fazla şey beklerken ve sinema bu isteğe cevap verirken kim bilir daha ne kadar geniş bir yelpazeye yayılacak sinema...

İYİ SEYİRLER

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz