Sinemalar.com

‘Öldüren Sis’ Geliyor!

‘Öldüren Sis’ Geliyor!
27 Aralık 2007

William Shakespeare’den sonra yapıtları en çok beyazperdeye taşınan yazar, korku ve gerilim ustası Stephen King’in “Skeleton Crew” adlı kitabında yer alan öykülerden biri olan “The Mist”ten sinemaya uyarlanan “Öldüren Sis”, 29 Şubat 2008’de Türkiye sinemalarında gösterime giriyor.

Dimension Films’in sunduğu “Öldüren Sis-The Mist”in yönetmenliğini, daha önce de “Esaretin Bedeli-The Shawshank Redemption” ve “Yeşil Yol-The Green Mile” gibi Stephen King uyarlamalarına imzasını atmış olan Frank Darabont üstlendi. Filmin başrolleri için “The Punisher” ve “Stander”dan tanıdığımız Thomas Jane ve Oscar ödüllü oyuncu Marcia Gay Harden (Mystic River, Pollock) kamera karşısına geçtiler.

Gerçekten korkulması gereken tek varlığın aslında insanoğlunun ta kendisi olduğu düşüncesinin altını çizen “Öldüren Sis” için “Bugüne kadar yapılmış en iyi Stephen King uyarlamalarından biri” yorumu yapılıyor.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (18)

Avatar
TwostarT (Star) | 9 Mayıs 2011, 00:03

Gerçektende sonu süperdi. Üzücude olsa sonu harikaydı.

Cevap Yaz
0
0
disqotech (Profesyonel) | 18 Ağustos 2010, 06:05

çok vasat ilerleyen bi filmdi ama sonu tek kelimeyle mükemmeldi

Cevap Yaz
0
0
daniel-brk (Efsane) | 21 Kasım 2009, 14:14

  Kesinlikle süper filmdi yanlız finali üzücü bitmişti :(

Cevap Yaz
0
0
beckhammm831 (Dublör) | 1 Şubat 2009, 23:47

bu filmi sadece stephen king in olduğu için izlemiştim sinemada. filmi izledikten sonra gerçekten ama gerçekten bir kez daha hayran kaldım ona. bir insanın böyle şeyler yazabilmesi için kalbur üstü bir zekaya sahip olması lazım. hakikaten çok iyi bir stephen king uyarlaması.

Cevap Yaz
0
0
sage (Profesyonel) | 14 Ocak 2009, 00:38

stephen kingin yazdıgı hiç bir film güzel çevrilmiyor bu bir gerçek hepsi ucuz yapımlar oluyor sadece cinnet biraz etkiledi beni

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz