Mecnun'un Leyla'sı kovuldu!

30.09.2011 13:48
Mecnun'un Leyla'sı kovuldu!

\'Leyla ile Mecnun\' dizisinin setinde rol arkadaşı Ushan Çakır\'dan dayak yiyen Ezgi Asaroğlu diziden kovulduğunu doğruladı. Dizinin yapımcısı Eflatun Film\'den ise konuyla ilgili bir açıklama geldi.

 

Ekranların fenomen dizisi \'Leyla ile Mecnun\'un setinde geçtiğimiz gün dayak skandalı yaşanmış, dizide \'Arda\' karakterini canlandıran Ushan Çakır, \'Leyla\' rolündeki Ezgi Asaroğlu’na şiddet uygulamıştı.

 

Medyatava\'nın haberine göre,  Twitter\'dan kovulduğunu açıklayan Asaroğlu, mesajı doğruladı.

 

Yaşanan kavganın ardından Ushan Çakır, yapım şirketi tarafından diziden gönderilmişti.

 

ÖZÜR DİLERİM

Ushan Çakır, bir basın açıklaması yaparak, darp ettiği Ezgi Asaroğlu\'ndan özür diledi. İşte o açıklama:

 

Basında bugünlerde şahsım hakkında yeralan ve tamamen iki kişi arasında gerçekleşen talihsiz olayla ilgili olarak, öfkemi bir anlık kontrol edemediğim için öncelikle Ezgi Asaroğlu’ndan, yakınlarından, Eflatun Film ve Leyla ile Mecnun dizisine emeği geçen herkesten, dizi izleyicilerinden ve sevenlerimden tüm samimiyetimle özür diliyorum.

 

Leyla ile Mecnun dizisinde adı şiddet gören Esra Asaroğlu ile şiddet uygulayan Ushan Çakır diziden kovuldu. Adı bu olaya karışan Beste Bereket kendi isteğiyle diziden ayrıldı. Dizinin yapımcısı Eflatun Film, konuyla ilgili Medyatava\'ya bir açıklama gönderdi. İşte üç oyuncuyla yolların ayrılış hikayesi...

 

Dizinin yapımcısı Eflatun Film, konuyla ilgili Medyatava\'ya bir açıklama gönderdi. İşte üç oyuncuyla yolların ayrılış hikayesi...

 

İşte Eflatun Film\'in açıklaması:

 

\"Son birkaç gündür basında çıkan haberlerden dolayı şirketimiz tarafından bir açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

 

Son dönemde sayısı artan ve Leyla ile Mecnun adlı dizide de sıkça lanetlediğimiz kadına yönelik şiddet olaylarının bir benzeri, maalesef iki oyuncumuz arasında yaşanmıştır.

 

Olay sonrasında süreç bizim açımızdan şu şekilde ilerlemiştir:

 

Ushan Çakır adlı oyuncumuzun, sebep olduğu çirkin olayın ardından 1 saat içinde diziyle ilişkisi kesilmiş ve durum kendisine bildirilmiştir.

 

Ezgi Asaroğlu ve Ushan Çakır arasında yaşanan bu menfur olay sonrasında şirketimiz beklenebileceği gibi derhal Ezgi Asaroğlu’nun yanında yer almış ve kendisinin fiziken ve ruhen yeniden işe başlamaya hazır hale gelebilmesi için çekimler süresiz bir şekilde durdurulmuştur.

 

Ancak olaydan üç gün sonra oyuncumuz Ezgi Asaroğlu tarafından basına yapılan açıklamalarla mesele ‘kadına yönelik şiddet’ bağlamından ayrı olarak üçüncü kişileri de içine alan ve iki kadın arasında yaşanan kişisel bir husumet olayı şeklinde açıklanmaya başlanmış ve bir çeşit magazin malzemesine dönüştürülmüştür. İşin bu boyutuyla ilgili bütün sulh ve itidal önerilerimizin Sn. Asaroğlu tarafından reddedilmesi üzerine özel hayat sorununa indirgenen bu tartışmanın içinde şirketimizin daha fazla kalması ve taraf olması imkansız hale gelmiştir. Bu noktada, bugüne kadar özveriyle çalışan bütün oyuncularımızla birlikte 100’e yakın insanın emek verdiği Leyla ile Mecnun dizisinin de olumsuz anlamda daha fazla etkilenmesinin önüne geçmek, taraflar açısından mağduriyeti en aza indirgemek ve hukuksal sürecin doğru işleyerek olayın hem adı geçen oyunculara hem de dizimize daha fazla zarar vermesini engellemek adına, avukatlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda oyuncumuz Ezgi Asaroğlu’nun sözleşmesi, sözleşmeye aykırı tutumlarından dolayı kerhen feshedilmek zorunda kalınmıştır.

 

Olay sırasında sette bulunmayan oyuncularımızdan Beste Bereket, isminin olaylara haksız yere karıştırıldığını ve bu şekilde oyunculuk görevini ifa edemeyeceğini bildirerek diziden kendi isteği ile ayrılmayı talep etmiş, bu talebi şartlar göz önüne alınarak tarafımızdan olumlu karşılanmıştır.

 

Şirketimiz bütün oyuncularına ve çalışanlarına her zaman eşit mesafede olmuştur. Bu prensibini bu olayda da sürdürecek ve yargı sürecinde mağdur olan oyuncularının yanında yer alacaktır.

 

Bilinmesini isteriz ki; iki kişi arasında yaşanan fakat dizinin diğer bütün oyuncularını, teknik ekibini ve hatta izleyicilerini etkileyen bu olay Leyla ile Mecnun dizisinin seyrini hiçbir şekilde değiştirmeyecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

\"Eflatun Film\"