Sinemalar.com

'Kadına şiddet' Suç ve Ceza Festivali'nde

'Kadına şiddet' Suç ve Ceza Festivali'nde
30 Nisan 2012

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından, Başakşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen adalet, sinema ilişkisini ilk kez çok kapsamlı bir kültürel etkinlikle gündeme getirmeyi hedefleyen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ikincisi 27 Eylül- 4 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Geçen yıl “Darbeler” olan festivalin bu yılki teması, toplumumuzda ve dünyada en önemli sorunlardan biri olması nedeniyle, “Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık” olarak belirlendi.

Festivalde geçtiğimiz yıldan farklı olarak bu yıl iki yarışma öne çıkıyor:

“Suç ve Ceza” konseptine uygun temalı filmlerin katılabileceği “Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nda “En İyi Film” 20.000 Amerikan Doları para ödülü ile Altın Terazi ödülünün sahibi olacak.

Festival kapsamında, “kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık” konularını işleyen filmlerin katılabileceği “Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması”nda “En İyi Film” 6.000 Amerikan Doları para ödülü ile Altın Terazi ödülünün sahibi olacak.

İstanbul’un kültür-sanat ve akademik yaşamına yeni bir soluk katan festival kapsamında bu yıl da paneller, söyleşiler, atölyeler, sergiler ve ünlü sinemacıların deneyimlerini aktaracakları sinema seminerleri düzenlenecek.

Film gösterimleri ve festival etkinliklerinin gerçekleşeceği mekânlar ise şöyle: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Beyoğlu ve Nişantaşı.

Kaynak:http://www.ntvmsnbc.com/id/25344115/ 

Tüm yorumlar (1)

Avatar
redrush (Jön) | 1 Mayıs 2012, 16:50

Kadına şiddet konusunun ele alınması çok iyi olmuş, Mükemmel yapımlar ortaya çıkacaktır... !!!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz