MARVEL STUDIOS “IRON MAN”’IN ÜÇÜNCÜSÜNÜN YAPIMINA BAŞLIYOR!!!

05.06.2012 09:39
MARVEL STUDIOS “IRON MAN”’IN  ÜÇÜNCÜSÜNÜN YAPIMINA BAŞLIYOR!!!

3 Mayıs 2013’de gösterime girmesi planlanlanan Marvel “Iron Man 3”ün çekim hazırlıklarına başlandı. 

Marvel Studios rekor kıran “Marvel Yenilmezler” filminin ardından merakla beklenen “Iron Man 3”’ün yapımına Wilmington, North Carolina’da başladı. Shane Black yönetmenliğindeki filmin prodüksiyon programında Raleigh/Durham, North Carolina, Miami, Florida ve Çin yer alıyor.  

Marvel’in ilk kez 1963’te yayınlanan ve popülerliğini hiç yitirmeyen çizgi romanlar dizisine dayanan “Iron Man 3”’te, Robert Downey Jr. ikonik Süper kahraman Tony Stark/Iron Man olarak geri dönüyor. Filmde Robert Downey Jr’a Pepper Potts rolünde Gwyneth Paltrow (“Iron Man,” “Iron Man2,”),  James “Rhodey” Rhodes rolünde Don Cheadle (“Iron Man2”) ve Happy Hogan rolünde de Jon Favreau (“Iron Man,” “Iron Man2”)  eşlik ediyorlar. ABD’de 3 Mayıs 2013’te gösterime girecek olan Marvel “Iron Man3”, Marvel’i 2009’da satın alan Disney tarafından yaptırılan, pazarlanan ve dağıtımı yapılani Marvel Yenilmezler’den sonra ikinci uzun metrajlı film olacak.

Iron Man 3”‘te dünyanın en sevdiği milyarder mucit süper kahraman Tony Stark, ya da diğer adıyla “Iron Man”’in beyazperdedeki destansı maceraları devam ediyor. Filmin yapımcılığını Marvel Studios Başkanı Kevin Feige üstleniyor. Projenin Yürütücü yapımcıları ise Jon Favreau, Louis D’Esposito, Alan Fine, Stan Lee, Charles Newirth, Victoria Alonso, Stephen Broussard ve Dan Mintz.