Sinemalar.com

Kara Şövalye Yükseliyor 'dan ilk rekor

Kara Şövalye Yükseliyor 'dan ilk rekor
23 Temmuz 2012

Christopher Nolan'ın Batman üçlemesinin son filmi 'Kara Şövalye Yükseliyor', sadece haftasonunda 160 milyon dolar hasılat elde ederek ilk rekorunu kırdı.

ABD'nin Colorado eyaletindeki bir sinema salonunda Batman filminin ilk gösterimi sırasında silahlı bir saldırganın seyircilerin üzerine ateş açarak 12 kişiyi öldürmesinin ardından, ''Kara Şövalye Yükseliyor'' filmi, 160 milyon dolarlık (290 milyon TL) hasılatıyla 2-D filmler arasında haftasonu rekorunu kırdı.

Los Angeles Times, New York Times, The Hollywood Reporter gibi medya kuruluşları ve gişe yetkilileri, 2-D filmler arasında Batman'in son filminin, sadece haftasonunda 160-162 milyon dolar arası hasılat getirdiğini, 2008'de yayınlanan Batman serisinin önceki filmi Kara Şovalye'nin de 158.4 milyon dolarla bundan önceki rekorun sahibi olduğu belirtildi.

The Hollywood Reporter ve gişe yetkilileri, filmin dünya genelinde aynı anda gösterildiği İngiltere, Avusturya, İspanya, Güney Kore gibi 17 ülkeden 9'unda, 70 milyon dolar hasılat elde ettiğini, 3-D filmleri ''Yenilmezler'' ve ''Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2''nin ardından 2-D sinemada en fazla hasılatı ''Kara Şövalye Yükseliyor''un elde ettiğini bildirdi.

''Kara Şövalye Yükseliyor''un distribütörleri, Cuma günü yapılan saldırı sonucunda ölen kişilerin anısına ve ailelerine saygı nedeniyle filmin hasılat bilgilerini kamuoyuyla paylaşmama kararı almışlardı.

Gişe analisti Paul Dergarabedian, Batman'in etrafında dolaşan karabulutlara rağmen ''Kara Şövalye Yükseliyor''un şimdiye dek en iyi başlangıç hasılatı yapan 3 filmden biri olduğunu, yaşanan trajedinin gişe hasılatının yükselmesinde belirleyici rol oynadığını, ama yine de daha kesin değerlendirmeler yapmak için dağıtıcı firma tarafından gişe hasılatı rakamlarının verilmesi gerektiğini açıkladı.

SERİNİN SON FİLMİ

Merakla beklenen filmde; Batman'in gecenin karanlığına karışıp ortadan kaybolarak bir anda kahramandan kaçağa dönüşmesinin üzerinden sekiz yıl geçmiştir. Başsavcı Harvey Dent'in ölümünü üstlenen Kara Şövalye, Emniyet Müdürü Gordon'la birlikte böylesinin herkesin yararına olacağını umduğu için her şeyini feda etmiştir. Bir süre için bu yalan işe yarar ve Gotham şehrindeki suç faaliyetleri suç karşıtı DentAct'in ağırlığı altında ezilir.

Fakat gizli amaçları olan kurnaz bir kedi hırsızın ortaya çıkmasıyla her şey değişecektir. Bundan çok daha tehlikelisi ise maskeli terörist Bane'in ortaya çıkışıdır. Bane'in Gotham'a ilişkin acımasız planları Bruce'u kendi kendini mahkum ettiği sürgüne son vermeye yöneltir. Fakat pelerinini ve başlığını tekrar giyse bile, Batman, Bane'e denk bir rakip olmayabilir.

Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Gary Oldman, Joseph Gordon Levitt, Marion Cotillard, Michael Caine ve Morgan Freeman'ın başrolünde yer aldığı film için yönetmen Christopher Nolan önceki filmlerin kamera arkasında çalıştığı ekibiyle tekrar bir araya geldi.

 

 

 

Kaynak:ntvmsnbc

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (6)

Avatar
grkmylmz (Amatör) | 24 Temmuz 2012, 15:11

ya arkadaş bildiğimiz batman filmi işte. çok abattı millet ha. imdb'de yüzüklerin efendisi serisinin yanına bile yaklaşamaması lazımdı.

Cevap Yaz
0
0
'yusuf'yilmaz (Amatör) | 24 Temmuz 2012, 02:46

BU SÖZÜM SİTE YÖNETİNİMİNE. SİZDE KENDNİZİ PROFESYONEL Mİ DİYORSUUNUZ. EĞER OBJEKTİFSENİZ YORUMUMU YAYINLARSINIZ. FLİMİ İZLEYEN LER VARD DİYE NEDEN SADECE ONLARIN YORUMLARINI YAYIMLIYORSUNZ. PEKİ YA İZLEMYENLER. HER BİRİMİZ SİZE GÜNLERDİR LANET EDİYORUZ. NEDEN FLİM'İ AÇIKLAMALIRINA İZİN VERİYORSUNUZ. SIRF TARTIŞMA OLSUNDA KULLANICI SAYISI ARTSINN DİYE. SİZİN BIRAKIN SİNEMAYA SİZİN İNSALARA SAYGINIZ YOK. ALLAH BELANIZI VERSİN. ULAN BEN İKİ SENEDİR BU FLİM'İ YAPIM AŞAMASINDAN İTİBAREN TAKİP EDİYORUM. AMA NE OLDUĞU BELİRSİZ ÇOLUK ÇOÇUĞUN FLİM'İ ANLATMASINA İZİN VERİYORSUNUZ... SİZ ALLAHA HAVALE EDİYORUM. BU GÜN ÇALIŞIRKEN, SÜREKLİ SİZİNLE ANANIZ ARASINDA BİR BAĞ KURDUM BELKİ HOŞUNUZA GİTMEYECEK AMA. BU SİZ İSTEDİNİZ... SZİ ORDA OTURUP PARA KAZANIRKEN İNSALARINI HAYYALERİNİ YIKTINIZ... RABBİM SİZE NASIL BİLİYORSA ÖYYLE YAPSIN. DUA EDİNKİ HACKER DEĞİLİM. YOK SİTENİZİN TAM AMINA KOYARDIM.

Cevap Yaz
0
0
robinwilliamshayrani (Dublör) | 23 Temmuz 2012, 18:06

E tabiki yani bekliyodum zaten gişe almasını sonuçta Nolan yani.. 4ever Harry Potter- Batman :D

Cevap Yaz
0
0
melankolya6840 (Efsane) | 23 Temmuz 2012, 17:27

normalde yabancı filmlere sinema da gitmeyen ben bile gideceksem rekor kırmasını normal karşılamak gerekir usta oyuncular ve yönetmende nolan olursa üstelik birde müthiş bir tanıtım ve reklam yapılırsa ben türkiye de bile yabancı bir filme giden sayısında rekor olacağını tahmin ediyorum...

Cevap Yaz
0
0
kali13 (Dublör) | 23 Temmuz 2012, 14:35

Ben orjinalini okudum haberin ve bu adam trajedinin hasılatı düşürdüğünü söylüyor.Yükselttiğini değil.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz