Sinemalar.com

Altın Portakal jürisi belli oldu

Altın Portakal jürisi belli oldu
24 Temmuz 2012

Başkanlığını Hülya Avşar’ın yapacağı Altın Portakal jürisinde yer alacak isimler açıklandı.

“Mizah, Muhalefet ve Demokrasi” ana teması üzerine şekillenen 49. Altın Portakal’ın ulusal uzun metraj film yarışmasının jürisinde, yapımcı, yönetmen, senarist, oyuncu, görüntü yönetmeni, müzik sanatçısı, sinema yazarı ve akademisyen olmak üzere bir sinema eserinin sanatsal yaratıcılarını temsil eden geniş bir kompozisyon oluşturuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi - Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliği ile 6 - 12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisinde yer alacak isimler şunlar: Kutluğ Ataman (yönetmen), Levent Kazak (senarist), Uğur İçbak (görüntü yönetmeni), Prof. Dr. Gülseren Güçhan (akademisyen), Levent Kırca (oyuncu), Selçuk Yöntem (oyuncu), Sümer Tilmaç (oyuncu), Ayşegül Aldinç (müzisyen – oyuncu), Pelinsu Pir (oyuncu), Tunca Arslan (SİYAD Başkanı, sinema yazarı), Mine Kırıkkanat (yazar), Erdil Yaşaroğlu (karikatürist – mizah yazarı).

Rekor ödüller için kıyasıya yarış

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ulusal uzun metraj film yarışmasına başvurular devam ediyor. 6 Ağustos’a kadar başvurusu yapılan filmler ön jüri değerlendirmesine tabi tutulacak. Yarışmaya hak kazanan filmleri rekor ödüller bekliyor.

Altın Portakal’da bu yıl, En İyi Film 400 bin TL, En İyi İlk Film 55 bin TL, En İyi Yönetmen 55 bin TL, En İyi Senaryo 35 bin TL, En İyi Görüntü Yönetmeni 30 bin TL, En İyi Müzik 30 bin TL parasal ödülle ödüllendirilecek.

 

 

 

Kaynak:ntvmsnbc

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (12)

Avatar
OnurShady (Figuran) | 1 Ağustos 2012, 04:46

Lan hülya avşar ne ? O kadından daha çok anlıyorumdur sinemadan . Orasını burasını açanı usta oyuncu ilan ediyorlar anasını satayım.

Cevap Yaz
0
0
darkfairy (Artist) | 28 Temmuz 2012, 15:33

haberi düzeltirlerse sevinirim , Kutluğ Ataman ve Levent Kırca jürilikten vazgeçti . Hiçbir şeyden anlamayan büyük ihtimal mutlak bir torpil ya da buna benzer bir şeyden dolayı jüri başkanı hülya oldugu için .

Cevap Yaz
0
0
EppursiMuove (Dublör) | 27 Temmuz 2012, 14:08

hülya avşarın başkanlığını yapacağı jürilerin ödül için seçtiği kişilerden ne beklenirse o kadarını bekleyin artık. hülya avşarı oyuncu kategorisinde değerlendiren kişiler oyuncu görmemiş hülya avşardan olsa olsa sahnenin arka planındaki cafede oturan ya da sokaktan geçen figüran olur

Cevap Yaz
0
0
CandiceWhiteAdley (Jön) | 26 Temmuz 2012, 19:56

Ülkemizde o kadar değerli oyuncu ve yönetmenler varken neden bu kişileri seçtiklerini bir türlü anlam veremiyorum.acaba reklamı çok olsun diye mi böyle yapıyorlar demektende kendimi alıkoyamıyorum.

Cevap Yaz
0
0
volkanyapak (Amatör) | 26 Temmuz 2012, 19:29

Hülya Avşar'ın jüri üyesi olması saçma adamlar kalkmış bir de başkan yapmışlar.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz